4 листопада – День залізничника

Свято засноване 1896 року в Російській імперії. До наших днів дата його святкування неодноразово змінювалася. Після призначення в 2000 році генеральним директором Державної адміністрації залізничного транспорту України Георгія Кірпи Президентові України було внесено пропозицію про святкування Дня залізничника 4 листопада. Згідно з Указом Президента України «Про внесення зміни до Указу Президента України від 15 липня 1993 року № 257» від 11 грудня 2002 № 1140/2002 День залізничника відзначається щорічно 4 листопада.

Українська національна залізнична компанія “Укрзалізниця”, за офіційними даними, забезпечує 82% вантажних і близько 50% пасажирських перевезень, здійснюваних усіма видами транспорту. За обсягами вантажних перевезень Укрзалізниця” займає четверте місце в Євразії, поступаючись тільки залізницям Китаю, Росії та Індії.

У відомстві “Укрзалізниці” перебуває шість залізниць (Львівська, Одеська, Придніпровська, Південна, Південно-Західна, Донецька), майже півтори тисячі станцій, 125 основних вокзалів, більше 21 тисячі кілометрів шляхів, більше 7 тисяч пасажирських і майже 120 тисяч вантажних вагонів.

З Днем залізничника! Нехай локомотив удачі везе вас прямими дорогами життя. Хай дні ваші будуть яскравими і барвистими, як краєвиди за вікном купе, нехай на кожній зупинці чекає удача і нехай завжди на вашому шляху горить зелене світло.

Рубрика: Арка новин
Вы можете следить за ответами к этой записи через RSS.
Вы можете оставить отзыв или трекбек со своего сайта.

Залишити відповідь

HTML: Вы можете использовать следующие теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(обязательно)

(по желанию)

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.