Архив за 21 Гру 2021

Крампети

Привіт, юний кулінар!

А чи знаєш ти, що таке “крампети“? Ні? Цей смаколик полюбляють північнополюсні  ельфи – герої книги Тома Флетчера “Різдвозавр”.

“…Цілісінький ранок вони прокладали тунелі, а в перервах поїдали крампети та пили чай і вже почали задумуватися про обід (попри свій маленький зріст північнополюсні ельфи були вічно голодні).” – Боюсь, від крампетів не залишилось і сліду! – сказав Паросток. – Ходімо, бо не втерплю до обіду. Але Носатик не чув. Носатик був у довгому тунелі, який він проробив у льоді останні дві години…”

Тож, якщо ви бажаєте дізнатися, який цей смаколик на смак, радимо познайомитися з секретним рецептом….

далее »

21.12 − День народження кросворду

День народження кросворду

Щорічно 21 грудня світ відзначає День народження кросворду. Батьком цієї захоплюючої гри став газетяр з Нью-Йорку – англієць за походженням Артур Вінн.

На прохання видання “New York Word” у 1913 році він вигадав нову гру, яка мала б зацікавити якомога більше читачів найрізноманітніших професій, статусів та інтересів.

Містер Вінн застосував  у цьому завданні абсолютно новий підхід – склавши слова у вигляді смужок (з клітинок), які  перетиналися між собою доповнюючи одне одного, немов пазл – “cross-word puzzle”.

Багато людей складають кросворди по всьому світу, та найвідомішими з них стали автори найбільших кросвордів:

далее »