Архив за Листопад 2021

Кого беруть в космонавти

70 років від дня народження Роланда Сміта

Роланд СмітРоланд Сміт народився 30 листопада 1951 року в Портленді, штат Орегон, після закінчення університету почав 20-річну кар’єру доглядачем зоопарку. Після роботи з порятунку дикої природи у 1990 році він опублікував свою першу книгу «Порятунок морських видр», науково-популярну розповідь про процес порятунку тварин. далее »

Книжковим світом під вітрилами УІК.

Олкот, Луїза Мей. Маленькі чоловіки [Текст]  : [роман : для серед. та ст. шк. віку] / Л. М. Олкот ; пер. з англ. Б. Носенок ; худож.-оформ. Т. Калюжна. – Харків : Фоліо, 2020. – 300 с.

Американська письменниця Луїза Мей Олкотт (1832-1888) здобула світову славу завдяки роману «Маленькі жінки». Його героїні виросли, а улюблениця читачів Джо здійснила свою мрію виховувати хлопчиків. У старовинному маєтку вона заснувала незвичну школу, де нема суворих правил і чіткого розпорядку, та й програма не вимагає засвоїти якомога більше предметів. Хлопчики, різні за віком і характерами, шибайголови й зовсім безпомічні, розпещені надмірною батьківською увагою й колишні безпритульні, навчаються цінувати дружбу й покликання, порядність і співчуття. Непрості випробування роблять їх справжніми чоловіками. Адже не вік визначає це поняття.

А ти знаєш, що…

Розпорядженням Миколаївської обласної ради від 22 листопада 2021 року миколаївську поетесу Голубкову Катерину Олександрівну нагороджено відзнакою «За заслуги перед Миколаївщиною» ІІ ступеня. Вона є автором збірок «Акварели» (1973), «Звездный корабль» (1980), «По праву любви» (1984), «День летящий» (1987), «Звезда в колодце» (2006). Багато її віршів присвячено нашому місту.

Катерина Олександрівна більше 10 років керувала літературною студією «Секрет» при Миколаївській обласній бібліотеці для дітей ім. В. О. Лягіна.

Колектив бібліотеки і юні читачі від щирого серця вітають Вас, Катерино Олександрівно, з отриманням цієї нагороди! Щиро бажаємо Вам міцного здоров’я, невичерпної життєвої наснаги, безхмарного щастя, мирного неба і всього самого найкращого.

Чудернацькі пончики з джемом від Джорджа Кабінса

Привіт, юний кулінар.

Минулого разу ми вже познайомили тебе з героями книги Джонатана Страуда “Локвуд і Ко”. Сьогодні пропонуємо продовжити знайомитись із ними і переглянути рецепт пончиків…

“І справді, з кухні повернувся Джордж, несучи тацю з чай­ним сервізом, якого я ніколи раніше не бачила. Чашечки з білосніжної порцеляни, розписаної рожевими квіточками, були такі маленькі й крихкі, що здавалось, ніби їх можна роз­трощити першим-ліпшим дотиком вуст. Цей чудовий ефект трохи псувала купка пончиків з джемом, що громадилася поряд на тарілці.

– Дякую, Джордж, — сказав Локвуд. — Постав це сюди.

Джордж поставив тацю на стіл, налив усім чаю й запропонував пончиків. Усі відмовились: тоді він витяг із самого низу купки найбільший пончик, поклав його на тарілочку — і, задоволено зітхнувши, сів біля мене.” 

Дж. Страуд «Агенція “Локвуд і Ко”. Сходи, що кричать. Книга 1». далее »

День народження Френсіс Годґсон Бернет

Френсіс Годґсон БернетФренсіс Еліза Годґсон народилася 24 листопада 1849 року у Манчестері, Англія. Вона була третьою дитиною у сім’ї Елізи Бунд та Едвіна Годґсона, власника мануфактурної крамниці. З дитинства Френсіс володіла здатністю розповідати різноманітні історії. Згодом вона стала їх записувати. далее »

215 років від дня народження Олекси Стороженка

СтороженкоОлекса Петрович Стороженко народився 24 листопада 1806 р. у с. Лісогори Чернігівської області в родині дрібного поміщика. Дитинство майбутнього письменника минуло на Полтавщині. Спочатку хлопець здобув домашню освіту, а потім навчався в «благородному пансіоні» при губернській гімназії в Харкові. далее »

А ти знаєш, що…

23 листопада виповнюється 60 років від дня народження письменниці та художниці Ірини Іванівни Грунської. Вона є автором книг «Тимоня», «Сказки летнего сада», «Сказки Чайной ложки», «День рождения в Николаеве», «Однажды в Николаеве», «С ветром за руку». Її казки для дітей та дорос­лих про вічні людські цінності напрочуд світлі, зворушливі, веселі, повчальні, яскраві і захоплюючі. Чудовим доповненням до кожного видання є ілюстрації самої авторки. Вони такі ж прекрасні, як і її твори.

 

Колектив бібліотеки і юні читачі сердечно вітають Ірину Іванівну з Днем народження і зичать їй міцного здоров’я, великого щастя, добра, благополуччя, творчого натхнення, та з нетерпінням чекають нових книг і зустрічей в нашій бібліотеці.

 

Книжковим світом під вітрилами УІК.

Олкот, Луїза Мей  Маленькі жінки [Текст]  : [роман у 2-х частинах: для серед. та ст. шк. віку]. Ч.2 / Л. М. Олкот ; пер. з англ. Б. Носенок ; худож.-оформ. Т. Калюжна. – Харків : Фоліо, 2019. – 331 с.

Друга частина непідвладних плину років «Маленьких жінок» Луїзи Мей Олкотт занурює читачів у доросле життя сестер Марч. Чи підбере ключі до щастя Мег? Який вибір зробить бунтівна Джо? Як складеться доля Бет? Що похитне, здавалося б, усталені погляди Емі? У дівчат настав неповторний період життя, під час якого відбувається становлення особистості і на який водночас припадає чи не найбільше душевних переживань — юність. Письменниця описує його передовсім через проникливе змалювання внутрішнього світу героїнь, їхньої реакції на непрості, а інколи — трагічні виклики.

Рідне місто Миколаїв очима художників

Запрошуємо всіх охочих поринути у дивовижний світ живопису, поглянути на наш Миколаїв через призму авторського бачення художників. На вас чекає «прогулянка» містом з-понад 230-літньою історією. У своїх роботах живописці зробили спробу зберегти для майбутнього історію і сучасність Миколаєва. До вашої уваги електронна виставка «Рідне  місто  Миколаїв  очима  художників». Приємних переглядів!