Архив за 18 Чер 2021

Всесвітній день жирафа

 21 червня проводиться Всесвітній день жирафа. Захід, організований Giraffe Conservation Foundation.

Назва тварини запозичена у арабів. Арабською мовою Заріфа – тобто, жираф – означає “ошатний”. Вони і справді ошатні, і їх розпис так само індивідуальний, як відбитки пальців у людей – ніколи не повторюється.

У жирафів дуже пружна і товста шкіра, особливо – на ногах, що сприяє створенню тиску, щоб їх судини не розширювалися. Іншими словами, внутрішній тиск їх крові нейтралізується тиском зовнішніх. В результаті, кров поставляється наверх, що допомагає роботі серця, яке у жирафа важить 10 кілограмів.

далее »

21 червня – Міжнародний день йоги

Йога є однією з найдавніших як фізичних, так і духовних, вольових практик, яка виникла в Індії. Слово «йога» в санскриті означає приєднуватися чи об’єднуватися, символізує об’єднання тіла і свідомості.

На сьогоднішній день Йога завоювала широку підтримку і практикується в різних стилях по всьому світу. Її популярність продовжує зростати.

З огляду на універсальність і користь для здоров’я цього виду практик 11 грудня 2014 року Організація Об’єднаних Націй офіційно проголосила 21 червня «Міжнародним днем Йоги» (резолюція 69/131).

далее »

День фермера

День фермера — свято, що відзначається в Україні 19 червня.

У цей день Верховною Радою України в 2003 році був прийнятий Закон про фермерське господарство.

День установлений 18 червня 2020 року Президентом України Володимиром Зеленським ураховуючи значення фермерських господарств для розвитку сільського господарства України, їх внесок у вирішення питань продовольчої безпеки держави.

 

 

 

далее »

Фелікс, Нет і Ніка та теоретично можлива катастрофа

Косік, Рафал.  Фелікс, Нет і Ніка та теоретично можлива катастрофа [Текст] : [роман : для серед. шк. віку]. Кн. 2 / Р. Косік ; пер. з пол. І. Шевченко, О. Шевченко ; худож. оформ. І. В. Дунець. – Харків : АССА, 2019. – 560 с.

Привіт! Почитайка рекомендує! Продовження популярної серії пригодницького та пізнавального фентезі від Рафала Косіка «Фелікс, Нет і Ніка». Героями книги є звичайні варшавські підлітки Фелікс Полоній, Нет Білецький та Ніка Міцкевич. далее »