Архив за 22 Жов 2020

23 жовтня – Всесвітній день балету

Щорічно у Всесвітній день балету найвідоміші світові театри показують своє життя за лаштунками онлайн.

Побачити, що таке балет за лаштунками, і спостерігати онлайн в режимі живого часу, як займаються і репетирують провідні балетні артисти світу, 23 жовтня 2020 року можна буде в сьомий раз.

Перший в історії Всесвітній день балету LIVE відбувся в 2014 році з ініціативи лондонського Королівського балету. Його підтримали Австралійський балет, Великий театр, Національний балет Канади і балет Сан-Франциско. Протягом цілого дня можна було спостерігати онлайн за репетиційними майданчиками цих знаменитих труп. У наступні роки склад театрів — учасників Всесвітнього дня балету розширювався і змінювався.

далее »

23 жовтня – 100 років від дня народження Джанні Родарі

Легендарний творець казки про Чіполліно, письменник Джанні Родарі, прожив важке, але дивно яскраве і щасливе життя, бо присвятив його улюбленій справі: творчості на радість самим вдячним і щирим читачам – дітям. Його твори «Пригоди Чиполліно», «Джельсоміно в країні брехунів», «Пригоди Блакитної Стріли» – це класика дитячої літератури, що зростила безліч поколінь.

Джанні Родарі народився 23 жовтня 1920 року в маленькому містечку Оменья (Північна Італія). Його батько Джузеппе, булочник по професії, помер, коли Джанні було лише десять років. Джанні і його два брати, Чезаре і Маріо, росли в рідному селі матері – Варесотто. Болісний і слабкий з дитинства хлопчик захоплювався музикою (брав уроки гри на скрипці) і книгами (прочитав Фрідріха Ніцше, Артура Шопенгауера, Володимира Леніна і Льва Троцького).

далее »

85 років від дня народження Бориса Олійника

Борис Ілліч Олійник (22 жовтня 1935, Зачепилівка — 30 квітня 2017, Київ) — український поет, перекладач, дійсний член НАНУ, у 1987—2017 роках голова Українського фонду культури. Герой України (2005). Почесний академік Академії мистецтв України. Член правління Національної спілки краєзнавців України (до 2016 р.)

 Друкуватися почав ще в школі. По закінченні десятилітки вступив на факультет журналістики Київського Національного університету ім. Т. Г. Шевченка, який закінчив у 1958 році.

далее »

Зелена ягода

Вітаю вас, мої дорогі читачі, на сторінках блогу про здоров’я. Сьогодні я познайомлю вас з овочем, який ботанічно є ягодою. Вам він відомий  під назвою – огірок.

Огірками (Cucumis sativus) називають трав’янистий однорічник сімейства Гарбузові, плоди якого мають форму довгого циліндра, пофарбованого в зелений колір – від світло-салатових до темно-зелених відтінків. За ботанічними характеристиками плід огірка є ягодою, всередині якої знаходиться соковита м’якоть і величезна кількість їстівного насіння. Огірки вирощують для вживання в їжу більше шести тисяч років, вперше соковиті зелені плоди дикого огірка стали окультурювати в Індії, згодом огірок перекочував в Азію, Європу і Єгипет, далі переможний хід огірків охопив всю земну кулю, адже тільки в Антарктиді не вирощують огірки.

далее »