Архив за 08 Жов 2020

9 жовтня – Всесвітній день пошти

9 жовтня відзначається Всесвітній день пошти – міжнародне професійне свято працівників поштового зв’язку.

Саме цього дня 1874 року в столиці Швейцарії Берні був заснований Всесвітній поштовий союз (ВПС) – одна з найстаріших і найбільш представницьких міжнародних і міжурядових організацій, що має статус спеціалізованого закладу при ООН.

На сьогодні ВПС є головним форумом для співробітництва між поштовими службами, він допомагає забезпечити універсальну мережу сучасних поштових продуктів і послуг; виконує консультативну і посередницьку роль. ВПС установлює правила міжнародного поштового обміну, надає рекомендації щодо стимулювання росту поштових об’ємів, а також з підвищення якості обслуговування клієнтів. Нині членами ВПС є 192 країни, в тому числі і Україна, яка приєдналася до поштового союзу у 1947 році і представлена там «Укрпоштою».

далее »

Овоч світлофор

Вітаю вас, мої дорогі читачі, на сторінках блогу про здоров’я. Сьогодні ми поговоримо про дуже  відомий  вам овоч, який буває червоного, жовтого і навіть зеленого кольору. За це його в рекламній кампанії називали «овоч світлофор». Нам же він відомий за назвами «солодкий перець» або «болгарський перець».

Болгарський перець – родом з тропічних районів Центральної Америки – Гватемали і Мексики – перець ще зустрічається в дикій природі, а як окультурена рослина, він вже здобув популярність у всьому світі. Болгарським перцем його стали називати в східній Європі завдяки праці болгарських селекціонерів, які вивели солодкі і великоплідні сорти.

 

далее »