Архив за Липень 2018

Персиковий смузі

Привіт друже!

Цього літа необхідно з`їсти якомога більше фруктів! Вони, звичайно, смачні і в первинному вигляді, проте, з фруктів можна приготувати неймовірні смаколики, от хоча б…. смузі! “А з чого ми сьогодні приготуємо смузі”, – запитаєш ти. А от хоча б з персиків. Як це зробити? Читай далі… далее »

Філософська казка “Момо”

Привіт, мої любі друзі!

Хочу  представити вам книгу відомого німецького письменника Міхаеля Енде  «Момо».

 Автор більше знаний сучасним читачам «Нескінченною історією», хоча й за повість-казку «Момо», написану 1972 року і перекладену тридцятьма мовами, у 1974 році він був відзначений «Німецькою премією літератури для дітей». Повість адресована дітям середнього шкільного віку, однак і мене – дорослого читача – зачепила за живе.

 Як і кожна справді талановита книжка, «Момо» залишається надзвичайно актуальною і в наш час. Навіть дивно, що тексту вже понад сорок років! Адже Міхаелю Енде вдалося в нім передбачити реалії сьогодення: катастрофічну нестачу часу, якого заклопотані батьки навіть не мають вдосталь, щоб приділяти своїм дітям. Увагу й тепло заміняють на щораз технічно досконаліші забавки, в яких, однак, немає душі. Діти натомість втрачають здатність вигадувати ігри, фантазувати , а також – по-справжньому дружити. далее »

Привіт, це я!

Ґрьонтведт, Ніна Елізабет. Привіт, це я! [Текст]  : [повість : для серед. та ст. шк. віку] / Н. Е. Ґрьонтведт ; пер. з норвезької Н. Р. Іваничук ; іл. автора. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 280 с. : іл.

Знайомтеся, це Уда. Їй дуже кортить розповісти вам про все на світі – про себе, про батьків і сестричку Ерле, про найкращу подругу Геллє і її брата-телепня Стіана. Але таке не будеш розбалакувати першому стрічному. Тому Уда пише все це у щоденнику, який надійно замикає на ключик і який стане її єдиною розрадою, коли життя полетить шкереберть, а світ здаватиметься ворожим. Що робити, коли на душі так мулько і здається, що ніхто тебе не любить? І чи зможе Уда зрозуміти, що часто між любов’ю та ненавистю пролягає тонка межа?

Снимаем усталость глаз

Поскольку мы слишком много времени проводим перед мониторами, книгами  наши глаза очень устают. И если они очень устали, попробуйте снять усталость одним из способов, которые увидите ниже.

1.Упражнение “Бабочка”. Просто поморгайте быстро, как бабочка машет крылышками.

2.Держа голову прямо, посмотрите перед собой. После этого поднимите свой взгляд вверх, потом медленно вниз. Голову держите неподвижно.

3.Упражнение “Маятник”. Так же держите голову прямо. Только теперь смотрите в стороны, медленно переводя взгляд слева направо.

Для любителів космічних пригод!

Гокінґ, Люсі. Джордж і великий вибух [Текст]  : роман : [для серед. шк. віку] / Л. Гокінґ, С. Гокінґ ; з англ. пер. Г. Лелів ; іл. Ґ. Парсонза. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 336 с. : іл.

 

 

Третя книга про Джорджа та його приятелів, які й далі мандрують космосом і відкривають його таємниці. Наші герої дорослішають, переходять до нових шкіл, у них з’являються нові члени сім’ї, нові залицяльники і, звісно, нові… вороги. Тож пригоди тільки набирають обертів. Цього разу друзі мандрують на Місяць, шукають планети, схожі на Землю, блукають у глибинах адронного колайдера, намагаються викрити антинаукову організацію ТУПАКів, вибратися з таємничої пастки і навіть… урятувати людство від колосального вибуху! Отож ти поринеш у таку неймовірну круговерть, що не встигнеш дочитати цю історію до кінця, як знову чекатимеш на наступні космічні пригоди!

космічні пригоди!

Освежители воздуха вред или польза?

Сегодня мы имеем огромный выбор освежителей воздуха. Но каждый их них опасен, пусть и в разной степени.

Многие производители тщательно скрывают состав. Но кто сможет разобраться, что к чему, даже если состав будет написан?

* В состав любых освежителей входят летучие вещества, которые способны вызывать аллергическую реакцию, отеки слизистой оболочки носа, глотки, глаз, сыпь и т.д. Человек вдыхает токсические компоненты, также они всасываются через кожу.

* Самые дешёвые спреи содержат бензонат натрия, который воздействует на ДНК человека и может вызвать цирроз печени и болезнь Паркинсона.

* Другое вещество –  нитрит натрия, является  сильным ядом, из-за которого может возникнуть анемия. Нитрит, попадая в организм, разделяется на азотосочетания, которые являются канцерогенами и вызывают опухоли.

* По некоторым научным данным, синтетические освежители воздуха могут вызвать депрессию и психопатические состояния.

* Особенно аэрозоли опасны в раннем детском возрасте. Установлено, что в семьях, где использовали аэрозоли более одного раза в неделю, 32% процента детей страдали диареей, чаще наблюдались боли в ушах.

 Но! Выход есть.

* Свежестью пахнет только чистый воздух. Все остальное – попытки перебить истинный запах. Самый простой способ –  это частое проветривание, оно не только помогает придать воздуху свежести, но и уменьшить концентрацию углекислого газа, болезнетворных бактерий, поднять уровень кислорода в воздухе помещения.

* Замените химию природными веществами. Эфирные масла пихты и других хвойных обладают мощным бактерицидным эффектом. Можете просто принести в дом пару веточек из ближайшего леса.

Апельсиновий сорбет

Привіт друже!

Раді вітати тебе на нашій смачній сторінці.

Літо – час морозива, сорбетів та лимонаду… Ми впевнені, що ці смаколики краще не купувати в першому-ліпшому магазині, а – приготувати вдома, адже за цієї умови отримаєте смачні і натуральні літні ласощі. Тож сьогодні ми охоче поділимося  з тобою рецептом апельсинового сорбету.  Процес приготування тебе приємно здивує своєю легкістю, а смак – натуральністю і яскравістю. Тож розпочнемо…

далее »

Для любителів космічних пригод!

Гокінґ, Люсі.  Джордж і таємний ключ до Всесвіту [Текст] : роман : [для серед. шк. віку] / Л. Гокінґ, С. Гокінґ у співпраці з К. Ґальфаром ; з англ. пер. Г. Лелів ; іл. Ґ. Парсонза. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – 344 с. : іл.

Геніальний фізик Стівен Гокінґ разом із донькою Люсі запрошують тебе, любий читачу, у неймовірну мандрівку Всесвітом… верхи на астероїді! Які таємниці приховує Сусідський Сад? Що це за суперкомп’ютер, який уміє розмовляти? Чому не варто стрибати на кометі, коли вона мчить крізь космічний простір? І чи вдасться головному героєві — допитливому сміливцеві Джорджу — визволити свого приятеля з чорної діри? На сторінках цієї книги, сповненої гумору й карколомних пригод, розкрито найцікавіші загадки Всесвіту, а важливі наукові факти переплетено з веселими і часом небезпечними витівками. Це не лише захоплива історія про дружбу, космічні мандри та шкільні перипетії, а й неймовірна оповідь про те, як влаштований світ, у якому ми живемо.

 

Полезные свойства фейхоа

Недостаток йода в организме чреват для человека расстройством целого ряда функций. Это ухудшение теплообмена, гормональные нарушения и “сбои” в работе щитовидной железы. Восполнить недостаток можно при помощи медицинских препаратов.

Также действенны различные морепродукты. Но многие люди, к сожалению, кроме недостатка йода, страдают еще и аллергией на целый ряд медикаментов и представителей морской флоры и фауны. Выходом для них может служить употребление в пищу фейхоа – крупных экзотических ягод со вкусом клубники и киви.

Родина этого растения – Бразилия и Аргентина. С конца XIX века кустарниковые деревья фейхоа культивируются в Крыму, на Кавказе, в Краснодарском крае и в Средней Азии. По содержанию йода с фейхоа в состоянии “конкурировать” только морепродукты. В спелых плодах его содержание достигает 30 мг. Но кроме того, в этих ягодах содержатся витамины группы В, РР и С, а также микроэлементы и кислоты. Внешне фейхоа напоминает маленький лимон с плотной зеленовато-синей кожурой. Вес одной ягоды может колебаться от 40 до 120 г.

Употреблять фейхоа можно в “сыром” виде: достаточно разрезать ягоду пополам и извлекать мякоть чайной ложкой. Кожура, в отличие от мякоти, горькая и невкусная. Ее рекомендовано добавлять в чай в небольших количествах.

 Так что выбирайте сами : употреблять лекарственные препараты  или экзотические ягоды. 

Книга с автографом автора

Предлагаем вашему вниманию книги с автографом автора:

 Мирошниченко, Е. Г.  Степная Эллада : [литер.-худож. изд.] / Е. Г. Мирошниченко. – Николаев : Издатель Шамрай П. Н., 2014. – 84 с. : ил. – (Николаевский перекресток).

Книга содержит историко-литературный, антологический обзор художественных произведений, в которых хорошо просматривается ландшафт степного причерноморского края. В поле зрения автора – повести и рассказы И. Тургенева, Н. Лескова, В. Даля, Днипровой Чайки, И. Нечуя-Левицкого, В. Гаршина, Е. Замятина, М. Горького, И. Бунина, И. Бабеля, проза современников, мемуарные тексты. Издание также включает авторские очерки и рецензии.

Для читателей Областной детской библиотекеи имени В. А. Лягина Евгений Гордеевич подписал «От автора для юных и взрослых читателей. 20/VІ.14»