Архив за 15 Чер 2018

Про гномів і сирітку Марисю

Казка польської письменниці Марії Конопніцької «Про гномів ы сирітку Марисю» уводить читача до свого світу з перших сторінок. Атмосфера казковості, дива, яке живе поряд, передана настільки правдоподібно, що мимоволі і сам починаєш дослухатися до нічних шерехів та вдивлятися у блискітки – раптом то миготять чарівними вогнями коштовності казкового народу. Сховане недобрими людьми багатство має очищатися щонайменше сто років.

Тільки володіти тими скарбами людина не може, для неї вони перетворюються на мотлох. І лише зерно – справжнє живе золото.

Хто ж такі краснолюдки і чому вони так називаються? Це народ маленьких чоловічків, які мешкають поруч із людьми, часто в людських оселях, і люблять вдягатися у червоні плащі. У краснолюдків є король, він милостивий, розумний і добрий. Лелітко гарно править своїм народом і прагне допомагати людям. далее »

Джури

Рутківський, Володимир Григорович (1937-).     Джури-характерники [Текст]  : роман : [друга книга історичної трилогії “Джури” : для серед. та ст. шк. віку] / В. Г. Рутківський ; худож. М. Паленко. – 8-ме вид. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 448 с. : іл.

 

У новому гостросюжетному романі провідного сучасного українського письменника Володимира Рутківського ви зустрінетесь зі своїми улюбленими героями з попереднього роману “Джури козака Швайки” – юним характерником Саньком та його вірним другом Грицьком. Хлопці підросли, змужніли, і тепер нарівні з дорослими козаками беруть участь у військових виправах. У романі з’являється ще один відчайдушний герой – маленький характерник Телесик зі своєю дитячою ватагою. А небезпека й надалі чигає на кожному кроці…