Рубрика: Арка новин

17.10- Всесвітній день співу

Спів

  Сьогодні відзначається Всесвітній день співу. Тому пропонуємо Вам завітати до нашої бібліотеки, та обрати пісенники на будь-який смак. далее »

13 жовтня – 85 років від дня народження Крістіне Нестлінґер

Кристіне Нестлінґер13 жовтня – 85 років від дня народження Крістіне Нестлінґер – австрійської письменниці, однієї з найуспішніших авторок книг для дітей та молоді. далее »

11 жовтня – Міжнародний день дівчаток

UNFPA Ukraine | Заява виконавчої директорки UNFPA Наталії Канем до Міжнародного дня дівчатМіжнародний день дівчаток — проголошений Організацією Об’єднаних Націй день, мета встановлення якого — привернення уваги до дискримінації дівчат у різних країнах, підвищення обізнаності про нерівність, з якими стикаються дівчатка у всьому світі на основі їх статі. Відзначається щорічно 11 жовтня. далее »

Український інститут книги запрошує у подорож світом книжок.

Пантермюллер, Аліс.             Лотта та її “катастрофи”. Фокус-покус і кіно [Текст]  : [повість : для серед. шк. віку] / А. Пантермюллер ; пер. з нім. І. С. Андрієнко-Фрідріх ; худож. Д. Коль. – Харків : ВД “Школа”, 2018. – 160 с.

Одного дня Лотта захворіла на вітрянку й не пішла до школи. Проте радості з того мало, бо що робити вдома, якщо вона не має жоднісінького улюбленого заняття? Тож разом із Шаєн вони понапридумували собі купу всіляких пречудових хобі: стрибки з парашутом, пірнання з акулами або розкопки скелетів динозаврів і все таке. Та, на жаль, вони не знали, як усе це здійснити. Хоча то байдуже, бо для початку можна просто стати знаменитими. І для цього вони вирішили зіграти в кіно головні ролі! А що з того вийшло — читайте докладніше у книжці.

7 жовтня – 80 років від дня народження М.М. Яненка

ЯненкоЛюбі читачі, сьогодні виповнюється 80 років від дня народження Миколи Михайловича Яненка. З нагоди цієї дати хочемо запропонувати Вам поринути у світ дивовижних та захоплюючих пригодницьких історій.

Якщо ти хочеш познайомитися з героями творів цього автора, прочитай збірки оповідань «Розповіді про море», «Хай буде шторм» та «Розповіді про Північ».

 

 

 

 

далее »

4 жовтня – Всесвітній день тварин

Всесвітній день тварин відзначається щороку 4 жовтня – це привід не тільки згадати про домашніх улюбленців та диких тварин, а й замислитися про екологічну ситуацію у всьому світі. далее »

6 вересня – День читання книг

Доведено, що ті, хто читають книги, частіше і довше зберігають гостроту та ясність думки. І це стосується не лише тих, хто читає «розумну» літературу чи нон-фікшн. Читання художніх книг теж є прекрасною розминкою для мозку і розуму, і ось чому:

Читання допомагає розслабитися і відволіктися

Читання художньої літератури дозволяє відволіктися від щоденних проблем та поринути у інший, вигадано-фантастичний світ. Це така собі ідеальна втеча, котра не вимагає від вас особливих зусиль, однак дозволяє забути про те, що дратує, а іноді навіть стає причиною стресу.

далее »

5 вересня – Міжнародний день благодійництва

5 вересня світова спільнота відзначає Міжнародний день благодійництва, який був проголошений резолюцією Генеральної асамблеї ООН від 17 грудня 2012 року (затверджений 7 березня 2013) з метою заохочення діалогу між людьми, що належать до різних цивілізацій, культур і релігій, а також солідарності зі знедоленими.

Ініціаторкою Дня виступила Угорщина. Міжнародний день благодійництва збігається й приурочений до Дня пам’яті Терези Калькуттської (встановлений Римо-католицькою церквою 19 жовтня 2003 року) – місіонерки Римо-католицької церкви, відомої своїм подвижництвом у справах доброчинності, однієї з засновниць (1950) і настоятельок Ордену милосердя, лауреата Нобелівської премії миру 1979 року «за допомогу стражденному людству».

далее »

Гривні – 25 років!

2 вересня 1996 року в Україні замість карбованця ввели нову валюту – гривню.

Із здобуттям Україною незалежності надзвичайно важливим було створення національної грошової системи. Уже 10 січня 1992 року Національний банк ввів в обіг купони багаторазового використання. Правову підтримку купонокарбованці отримали 20 березня 1991 року з прийняттям Закону України “Про банки і банківську діяльність”.

Деякий час одночасно в обігу перебували і рублі, і купонокарбованці. А з 12 листопада 1992 року єдиним засобом платежу України у готівковому і безготівковому обігу став український карбованець.

далее »

30 років незалежності України

День Незалежності Украї́ни — державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою відновлення незалежної держави Україна.

Ще з часів Київської Русі українці прагнули жити вільно, сповідувати свої традиції та звичаї, не зазнаючи при цьому поневірянь та утисків. Історичні умови складалися так, що на наших землях постійно панували інші народи-сусіди, та попри все наші співвітчизники протягом століть боролися за свою свободу, і лише нинішнє покоління – наші сучасники у 1991 році вибороли її.

далее »