Рубрика: Арка новин

26 червня – День винахідника і раціоналізатора

Це свято було введено в кінці 50-х років минулого століття за пропозицією Академії наук СРСР.

Спочатку воно було радянською подобою присудження Нобелівської премії. 25 червня Академія наук розглядала всі раціоналізаторські пропозиції, висунуті за минулий рік, і відбирала найкращі. Візначних винахідників нагороджували, вручали державні нагороди, давали звання.

далее »

Міжнародний Олімпійський день

Міжнародний Олімпійський День  святкується рішенням Міжнародного олімпійського комітету щорічно 23 червня.

Міжнародний олімпійський комітет прийняв рішення в січні 1948 року під час 42 сесії МОК у Санкт-Мориці щорічно святкувати Міжнародний Олімпійський день 23 червня. Ця дата була обрана для того, щоб увічнити дату створення МОК 23 червня 1894 року, опісля того, як ентузіаст відродження олімпійського руху барон П’єр де Кубертен у Парижі оголосив свою історичну доповідь перед міжнародним атлетичним конгресом. Після того, як конгрес ухвалив рішення щодо проведення 1896 року в Греції першої Олімпіади, Кубертен очолив створений тоді ж МОК.

далее »

Всесвітній день жирафа

 21 червня проводиться Всесвітній день жирафа. Захід, організований Giraffe Conservation Foundation.

Назва тварини запозичена у арабів. Арабською мовою Заріфа – тобто, жираф – означає “ошатний”. Вони і справді ошатні, і їх розпис так само індивідуальний, як відбитки пальців у людей – ніколи не повторюється.

У жирафів дуже пружна і товста шкіра, особливо – на ногах, що сприяє створенню тиску, щоб їх судини не розширювалися. Іншими словами, внутрішній тиск їх крові нейтралізується тиском зовнішніх. В результаті, кров поставляється наверх, що допомагає роботі серця, яке у жирафа важить 10 кілограмів.

далее »

21 червня – Міжнародний день йоги

Йога є однією з найдавніших як фізичних, так і духовних, вольових практик, яка виникла в Індії. Слово «йога» в санскриті означає приєднуватися чи об’єднуватися, символізує об’єднання тіла і свідомості.

На сьогоднішній день Йога завоювала широку підтримку і практикується в різних стилях по всьому світу. Її популярність продовжує зростати.

З огляду на універсальність і користь для здоров’я цього виду практик 11 грудня 2014 року Організація Об’єднаних Націй офіційно проголосила 21 червня «Міжнародним днем Йоги» (резолюція 69/131).

далее »

День фермера

День фермера — свято, що відзначається в Україні 19 червня.

У цей день Верховною Радою України в 2003 році був прийнятий Закон про фермерське господарство.

День установлений 18 червня 2020 року Президентом України Володимиром Зеленським ураховуючи значення фермерських господарств для розвитку сільського господарства України, їх внесок у вирішення питань продовольчої безпеки держави.

 

 

 

далее »

Всесвітній день морозива

У всьому світі 10 червня відзначають День морозива.

Його святкують цього дня, бо збереглися дані, що саме з 10 червня морозиво стало продаватися в масовому порядку.

Точна ж дата появи цих ласощів не відома, бо ще в стародавні часи люди навчилися змішувати фруктовий сік із льодом, що теж можна назвати одним із різновидів морозива.

далее »

10 червня 1793 у Парижі відкрили перший у світі публічний зоопарк.

Зоологічні парки створюються з метою організації екологічної освітньо-виховної роботи, створення експозицій рідкісних, екзотичних та місцевих видів тварин, збереження їх генофонду, вивчення дикої фауни і розробки наукових основ її розведення у неволі. Велику популярность здобувають зоопарки, які створені для дітей, а саме дитячі контактні зоопарки. В Україні, майже у всіх великих містах цей вид зоопарку знайшов своїх прихильників. далее »

240 років від дня народження Джорджа Стефенсона

Джордж Стефенсон (1781-1848) – англійський інженер-механік, Всесвітню популярність здобув завдяки винайденому їм паровозу. Вважається одним з «батьків» залізниць.

Народився 9 червня 1781 у родині шахтаря в Уілеме (Англія). З 8 років працював за наймом, навчився читати і писати в 18 років, шляхом наполегливої ​​самоосвіти здобув спеціальність механіка парових машин (близько 1800 року). З 1812 року головний механік Киллінгуортських копалень (Нортамберленд), винайшов рудничну лампу оригінальної конструкції (1815).

далее »

Книга з автографом автора

Пропонуємо вашій увазі книгу з автографом автора:

Борисов, Г. В. …І малюємо… : оповідання / Г. В. Борисов ; худож. С. Полуянова. – Миколаїв : Іліон, 2018. – 32 с. : іл.

Книга відомого миколаївського письменника Геннадія Борисова – це історія восьмирічного хлопчика зі Сходу України. Коли виникають збройні кон­флікти чи воєнні дії, права та свободи дитини зазна­ють численних порушень. Україн­ські діти на Сході також мають право на щасли­ве дитинство, та замість цього бачать смерть, руйнування, голод та злидні. Книга покликана привернути увагу спільноти до Великого світу Дитинства, чистого й щирого. У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це мають відповідати дорослі.

У книзі читачі знайдуть декілька чистих ар­кушів, на яких мають можливість дописати чи домалювати щасливий кінець історії хлопчика.

Нашій бібліотеці свою книгу Геннадій Валерійович підписав так: «Библиотеке им. В. Лягина от автора. 20.02.2019 г.».

 

18 травня – Міжнародний день музеїв

Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums – Міжнародна рада музеїв) було прийнято пропозицію про заснування цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.

За словами Жака Перо, президента ICOM: «Музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості. Розвиток наших установ залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і ми повинні запропонувати їй можливість підтримати наші цілі і взяти участь в нашій роботі. Таким чином, необхідно, щоб музеї та суспільство працювали разом, в дусі творчості та інновацій ».

далее »