Архив автора

Країна історій. Чари Бажання

Колфер, Кріс. Країна історій. Чари Бажання [Текст] : [роман : для серед. та ст. шк. віку]. Кн. 1 / К. Колфер ; пер. з англ. А. О. Юрченко ; іл. Б. Дормана. – Харків : Ранок, 2020. – 448 с.

Привіт! Почитайка рекомендує першу книгу циклу «Країна історій» відомого американського співака, актора та письменника Кріса Колфера! далее »

Думай як Леонардо да Вінчі

Карзан, К. Думай як Леонардо да Вінчі [Текст] : [наук.-попул. вид. : для дітей серед. шк. віку] / К. Карзан, С. Скалько ; пер. з італ. Л. М. Михайлова ; худож. І. Фульґезу. – Харків : Ранок, 2019. – 96 с.

Привіт! Сьогодні Почитайка рекомендує незвичайну книгу, легку в подачі інформації, деякі факти, завдання і досліди будуть цікаві і дорослим!

 

далее »

Кунжут східний

Вітаю вас, мої улюблені читачі блогу про здоров’я. Сьогодні ми з вами поговоримо про рослину, яка вже понад 3500 років вирощується людиною, і це – кунжут.

Кунжут звичайний або кунжут східний відомий світові під різними іменами, араби називають його «Симсим», а греки – «сезамом». Відноситься він до трав’янистих рослин, але виглядає як невисокий кущ з плодами у вигляді стручків. Досягнувши стиглості, стручки лопаються, відкриваючи запашне насіння. Ця особливість рослини закарбувалася в знаменитих словах казкового Алі-баби: «Сім-сім, відкрийся!». Насіння плоске, маленьке (в 100 г продукту міститься до 500 штук), але дуже поживне. далее »

Думай як Шерлок Голмс

Карзан, К. Думай як Шерлок Голмс [Текст] : [наук.-попул. вид. : для дітей серед. шк. віку] / К. Карзан, С. Скалько ; пер. з італ. Л. М. Михайлова ; худож. І. Фульґезу. – Харків : Ранок, 2020. – 96 с.

Привіт! Почитайка рекомендує! Всім любителям детективів і головоломок! Книга підійде як хлопчикам, так і дівчаткам! далее »

Китайський ліхтарик

Вітаю вас, мої улюблені читачі блогу про здоров’я.
Ви, мабуть, неодноразово зустрічали на клумбах яскраво-помаранчеві бутони, що нагадують за формою китайський ліхтарик. Це декоративний фізаліс, але його сорти  , які їстівні й мають неймовірно корисні властивості.
Назва рослини походить від грецького слова. Плід фізалісу нагадує кульку правильної форми, укладений у своєрідний «ліхтарик» з пелюсток. У народі він має масу й інших назв  земляна журавлина, смарагдова ягода, китайський ліхтарик або ягода, перуанський аґрус. Належать до сімейства пасльонових, поширюється на територіях Кавказу, Болгарії, Середньої Азії та Іраку. далее »

Дівчата думають про все на світі

Тіммеш, К. Дівчата думають про все на світі [Текст] : розповіді про винаходи, зроблені жінками : [для дітей мол. та серед. шк. віку] / К. Тіммеш ; пер. з англ. Т. В. Марунич ; худож. М. Світ. – Харків : Ранок, 2019. – 56 с.

Привіт! З вами Почитайка! Сьогодні рекомендую дуже цікаву книгу, де в доступній формі дітям доносять цікаву, важливу та більш дорослу інформацію. далее »

Корінь життя

Вітаю вас, мої улюблені читачі блогу про здоров’я.  Сьогодні нашим гостем буде така рослина як  женьшень.

Женьшень — багаторічна трав’яниста рослина родини аралієвих, налічує 11 видів. Всі вони здавна використовуються як загальнозміцнюючий й тонізуючий засіб, а в народній медицині й для лікування різних захворювань. Кореневище діаметром близько 3 см має сірувато-жовтий колір. Його покрито рубцями, які розташовуються по спіралі. Листя на довгих ніжках складені з п’яти овальних листочків, розташованих на коротких ніжках. Квітконосом є центр листової розетки, на ньому розташовується суцвіття у вигляді парасольки. У женьшеню маленькі квіти, не більше 2 мм, мають таке ж забарвлення, що і головний корінь. Суцвіття представлені 8-10 квітками. далее »

Скелліґ

Алмонд, Девід. Скелліґ [Текст] : [повість : для серед. та ст. шк. віку] / Д. Алмонд ; пер. з англ. Д. Ю. Березіної ; передм. автора ; худож. О. Железняк. – Харків : Віват, 2020. – 176 с.

Привіт! З вами Почитайка! Пропоную вашій увазі книгу відомого англійського дитячого письменника Девіда Алмонда. Це дивна історія, що викликає дивні почуття. далее »

Мигдальний горіх

Вітаю вас, мої улюблені читачі блогу про здоров’я. Горіхи давно відомі як одні з найбільш корисних снеків, особливо мигдаль, про користь та його походження складають багато легенд. Мигдаль звичайний вдає із себе деревце або кущ, плоди якого використовують в кулінарії, для ароматизації й поліпшення кольору напоїв, у фармацевтичній промисловості.

Він має давнє походження. Назву рослини пов’язують з ім’ям прекрасної богині Амігдаліни, якій поклонялися фінікійці. Батьківщиною рослини вважають країни Північної Африки й Кавказ, де і зараз його можна зустріти в дикому вигляді. Мигдаль має три різновиди: гіркий, солодкий і тендітний. далее »

НЛО за селом

Бонь, Наталія (1988-). НЛО за селом [Текст] : [повість : для мол. та серед. шк. віку] / Н. Бонь ; худож. О. Продан. – Харків : Ранок : BARABOOKA, 2020. – 152 с.

Привіт! Я, Почитайка, пропоную вашій увазі неперевершену фантастичну пригоду української дитячої письменниці Наталії Бонь. далее »