Вы просматриваете Главная > Актуальна тема > Чому друковані книги ніколи не вийдуть з моди. 5 аргументів НЕ на користь електронних книг

Чому друковані книги ніколи не вийдуть з моди. 5 аргументів НЕ на користь електронних книг

Кілька років тому на піку популярності електронних книг багато говорили про те, що епоха друкованої літератури добігає кінця. Але проходять місяці і роки, а великі видавництва тільки збільшують тиражі з метою задовольнити запит покупців книжкових магазинів. Що ж відбувається? Електронні книжки – це, в першу чергу, гаджет, який здатний лише відображати на дисплеї текст. Але як бути з візуальним оформленням, яскравими зображеннями і стилізацією літературних історій?

Саме тому друковані книги ніколи не вийдуть з моди. Електронні помічники можуть лише частково задовольнити потреби книголюба. Наприклад, спростити процес читання в громадському транспорті або в подорожі. Але в інших випадках незамінними залишаються такі деталі, як запах друкарського паперу, приємна фактура обкладинки, тасьма, тематичні зображення на сторінках і загальна стилізація книги. А як без цього?

Доступність в ціні

Електронні книги – не найкращий вибір для тих, хто читає лише іноді і тільки видання на обрані теми. 

Вартість гаджетів для читання може в 5-10 разів перевищувати ціну однієї друкованої книги. Звичайно, на пристрій завантажуються сотні літературних творів, що здається дуже вигідним рішенням. Але це актуально тільки для тих, хто читає дійсно багато. Чи не 1-3 книжки на рік, а 10-20 і навіть 30 творів за 12 місяців. Тільки в такому випадку електронний гаджет себе окупає повністю.

Але офіційна статистика показує, що навіть літературні цінителі в Україні зазвичай приділяють час на прочитання всього пари книжок за рік. І то ці видання будуть купуватися вибірково (наприклад, якщо недавно вийшла книга улюбленого автора). При такому розкладі економічно доцільно вибрати друковані видання, які назавжди залишаться на книжковій полиці читача. А при необхідності їх можна буде подарувати знайомій людині або навіть продати за половину від вартості нового екземпляра. Чим не грамотна економія?

Існує багато стереотипів про те, що друковані книги стали дуже дорогими. Ця думка має місце бути, але вона актуальна далеко не завжди. Кращі українські видавництва вже давно навчилися випускати яскраві, сучасні і дуже якісні літературні продукти за доступною ціною в межах 100 гривень. Це вартість одного ланчу!

Причому, доступними можуть бути не тільки перевидані історії, а й нові розповіді для дітей і дорослих. Наприклад, книга «Проект Розі» від Грема Сімсіона або дитяча казка «Гість на Різдво» від Аннетт Амргейн – це найкраще підтвердження, що красиво оформлені і повноцінні видання можуть обходитися нам не дорожче одного обіду в кафе.

Вартість електронних книг зараз варіюється в межах 1000-2000 гривень. І це дійсно чимала інвестиція для любителів читати. Тому багато хто вважає за краще порадувати себе 1-3 новими книжками на рік з красивою обкладинкою, заощадивши гроші і отримавши більше задоволення від фізичної покупки в книжковій крамниці.

Практичність і універсальність

Електронні книги – це, в першу чергу, пристрій з процесором і акумулятором. Його потрібно періодично заряджати. І ще необхідно стежити за підтримуваними форматами скачуваних видань.

У друкованих та електронних книг з точки зору доступності та універсальності є свої переваги і недоліки.

Чому друкарське видання – не завжди зручно:

  • Вага і обсяг одного друкованого примірника не дозволяє його носити з собою в кишені, коли це необхідно;
  • Папір рветься, а ще вона «боїться» води (у ванній почитати навряд чи вийде);
  • У приміщенні без освітлення читати неможливо.

Але не обділені недоліками і електронні пристрої для читання. Так, їх можна брати куди завгодно… Куди завгодно, де є доступ до розетки. В середньому, заряду може вистачити на прочитання цілої книги. Але що робити, якщо в потрібний момент поруч не виявиться джерела для підзарядки? Варто врахувати цей фактор при виборі. І якщо є потреба саме в електронній книзі, то краще віддати перевагу моделям з високою ємністю акумулятора.

Ще електронні книги підтримують не всі формати. Наприклад, одна модель підтримує doc, docx, fb2, pdf, а інша не «читає» менш популярний формат EPUB. Нерідко трапляються випадки, коли потрібна безкоштовна книга для скачування доступна в тому форматі, який не підтримує обраний електронний пристрій.

В іншому не можна не виділити зручність гаджетів для читання книг. Їх головна перевага – це підсвічування екрану і великий запас пам’яті. Завжди можна запастися десятком творів для дозвілля. І читати вийде навіть при відсутності світла!

Тут уже кожен книголюб повинен вибрати для себе фактори, які мають найтісніший контакт його стилю життя і перевагам.

Содержание с иллюстрациями

Зміст з ілюстраціями

Більшість моделей електронних книг не підтримують ілюстрації з книг. При читанні з гаджета втрачається важлива складова – художнє оформлення літературної історії.

Існує велика кількість видань, які потрібно читати тільки в друкованому варіанті, і ніяк інакше. Чому? Тому що вони доповнені ілюстраціями від художників. І ці картинки є важливою складовою змісту твору.

Наприклад, складно уявити книгу «Знайомство з мистецтвом для дітей» від Александера Хізер в електронному форматі. Адже тут на перше місце виходять ілюстрації предметів мистецтва. Зокрема, зображення картин, архітектури та скульптури. В цілому, більшість пізнавальних книг доповнені схемами або іншими елементами, які складно правильно сприймати на екрані електронної книги.

Ще один приклад видання, яке не підходить для читання на гаджеті – це колекційний екземпляр «Україно, я люблю тебе» від Людмили Лапшиної. Головна цінність книги – в її оформленні з використанням традиційних українських орнаментів і фотографій.

Навряд чи електронна книга підійде бабусям і мамам, які захоплюються кулінарією. Тільки уявіть собі кулінарний збірник в електронному форматі! Це вийде просто набір тексту з описом готування. А як же барвисті фото з послідовністю приготування страв? Наприклад, «Курс елементарної кулінарії» від Гордона Рамзі – це джерело цікавих і контрастних фотографій смачних страв та інгредієнтів. Навіщо ж втрачати можливість насолоджуватися барвистим оформленням подібних книг?

Через це колекційні, подарункові видання та енциклопедії зазвичай не оцифровують в електронний формат. І навіть затятим шанувальникам цифрових гаджетів для читання іноді доводиться брати в руки надруковану літературу.

Доповнення інтер’єру

Електронні книги виконують тільки своє функціональне призначення, не маючи ніякої культурної цінності.

Ще один аргумент на користь друкованих видань – їх привабливість. Тільки уявіть собі будинок або квартиру, в якому на полицях або на столі не буде лежати жодної книги. Як і раніше друкована література має культурну цінність, доповнюючи інтер’єр вітальні, спальні або офісу. А ціла бібліотека – це справжнє сімейне надбання, яке передається у спадок.

Деякі книги оформлені таким чином, що на них хочеться дивитися вічність… Їх хочеться торкатися. І навіть вдихати цей аромат віддрукованих сторінок з друкарськими чорнилом. Варто тільки поглянути на такі видання, як «Зачароване життя» Діани Вінн Джонс або «Прощення» від Алеш Штегер, як виникає відчуття візуального задоволення. Видавництво «Старого Лева» подбало про те, щоб фактура обкладинки була приємною на дотик, а папір щільним і білосніжно білим. Читати такі книги – одне задоволення! На жаль, жоден електронний гаджет не дозволить відчути ті емоції, які відчуває справжній книголюб, коли гортає знову куплене видання.

Долговечность и невозможность вернуться в иллюзорный мир из любимой книжки

Довговічність і неможливість повернутися в ілюзорний світ з улюбленої книжки

Електронні книги мають обмежений термін служби. Через це книги часто губляться, і читач до них більше не повертається.

Перша ознака справжнього книголюба – це бажання повернутися до улюбленої літературної історії в відповідний для цього момент. Хтось і зовсім читає з маркером, виділяючи найбільш цікаві фрази. В електронних пристроях так само можна робити виділення. Але гаджети мають обмежений термін служби. І звичайно вже через 1-3 роки вони ламаються або втрачають свою актуальність, а весь збірник книг з закладками пропадає. Щоб цього не сталося, бажано обзавестися власною бібліотекою, що складається з улюблених друкованих видань.

Звичайно, при поїздках в метро, автобусі чи поїзді можна скоротити час за книгою на смартфоні або спеціальному електронному пристрої. Але книжна полиця повинна бути обов’язково!

Суб’єктивні чинники

  1. Друковані видання читаються швидше, як показує практика. Відбувається це через те, що людина менше відволікається на відволікаючі фактори, а більше уваги концентрується на змісті.
  2. До електронних книг потрібно звикати деякий час. Наприклад, недосвідчені користувачі можуть випадково видалити закладку або весь файл одним натисканням кнопки, без шансу відновлення.
  3. «Суху» літературу без ілюстрацій і інших елементів оформлення читати через «електроніку» зручно. А яскраві, барвисті і колекційні видання потрібно бачити тільки наживо.

Можна бути справжнім шанувальником діджіталізаціі і любити технології. Але встояти перед досконалістю якісно видрукуваної книги не вийде нікому з істинних книголюбів.

Джерело: https://blog.lavkababuin.com/ukr/chomu-drukovani-knyhy-nikoly-ne-vyidut-z-mody-5-arhumentiv-ne-na-koryst-elektronnykh-knyh/?fbclid=IwAR1MezjWjui3MB1obL_7T35b8ufYNDI0Hm1amBa1rXphICRUqwFE8lC8P6Y

Метки: , ,


Оставить отзыв