Вы просматриваете Главная > Актуальна тема > Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам для дітей та юнацтва України

Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам для дітей та юнацтва України

2020 року Представництво ЄС в Україні  продовжує впроваджувати проект “Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам для дітей та юнацтва України“.

2 та 3 квітня 2020 р. фахівці дитячих бібліотек Миколаївської області стали учасниками дводенного вебінару, організованого Представництвом ЄС в Україні. Під час якого учасникам були представлені широкі можливості для бібліотек від використання можливостей порталу  www.euroquiz.org.ua.

Спікерами вебінару були –  Вікторія Давидова, керівник проекту та радник з питань преси та інформації Представництва ЄС В Україні, Денис Черніков, менеджер проекту “Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам для дітей та юнацтва”, Людмила Кудіна,  координатора проекту, Ірина Стаднічук, представниця відділу преси та інформаці Представництва ЄС в Україні.

Вебінар дав можливість фахівцям отримати нові знання та інформацію про можливості для бібліотек в рамках даного проекту. Так, з 17 березня по 16 вересня 2020 року на цьому порталі проводить онлайн вікторину про Європейський Союз. Читачам потрібно зареєструватися, перевірити свої знання і, навіть, є можливість отримати приз.

З матеріалами вебінарів можна познайомитися за посиланнями:

Вебінар для бібліотек для дітей та юнацтва 2 квітня 2020 року

Вебінар для бібліотек для дітей та юнацтва 3 квітня 2020 року

Бібліотеки для дітей Миколаївської області долучились до проекту у 2019 році. Завдяки участі у ньому  заклади отримали шоу-бокси з добіркою матеріалів для своєї діяльності, за допомогою яких організували спеціальні куточки у своїх книгозбірнях і розгорнули відповідну роботу. До добірки матеріалів увійшли плакати, прапорці, хештег #EUBOOKSHELF  та 11 назв видань про історію, принципи функціонування, керівні інституції, органи ЄС та їх діяльність, європейські цінності, відносини Європейського Союзу та України та багато іншого.

Доречі,  усі видання представлені на сайті Євроквіз і з ними можна познайомитись   https://euroguiz.org.ua/libraries/info-resources.

Спеціальні куточки у бібліотеках були оформлені і отримали різні назви: «Європа стає ближчою» (Арбузинська РДБ), «Відкриваємо Європу разом» (Березнегуватська РДБ), «Відкрий Європу для себе», «ЄС на книжковій полиці» (Братська РДБ, Новоодеська РДБ, Первомайська РДБ, Єланецька РДБ),  «Україна в Європі, Європа в Україні» (Новобузька РДБ) та інші.

Отримана література допомогла розширити просвітницьку діяльність бібліотек з метою європейської просвіти своїх читачів-дітей на місцях. Були проведені: вікторина «Що я знаю про Європу?» (Арбузинська РДБ),  відеознайомство «Європа зблизька» (Братська РДБ), інфопазл «Наш дім – Європа», європейське рандеву «Привіт, Європо!» (Первомайська РДБ),  заочна мандрівка «Подорож Європою за годину» (Снігурівська РДБ).

Березнегуватська РДБ у 2019 році започаткувала роботу бібліотечного Євроклубу  «Euro.ua»,  напрямком роботи   якого стала популяризація історії і традицій народів Європи. Темами засідань були –   “Європа далека і близька”, «Історія і традиції Болгарії»    та    «Історія і традиції Греції».

Отже, продовжуємо працювати  в рамках проекту, ділитись з читачами новою і корисною інформацією про країни ЄС, брати участь у заходах, представлених на сайті Євроквіз, представляти свої напрацювання на власних ресурсах (бібліоблогах, сторінках соціальних мереж).

 

Метки: , , ,


Оставить отзыв