Вы просматриваете Главная > Галерея досвіду > Поетична прогулянка осіннім парком «Осінь кличе на гостини»

Поетична прогулянка осіннім парком «Осінь кличе на гостини»

«Золота красуня- осінь-чарівниця! По землі ступає, золотом іскриться. В жовте і червоне листячко фарбує, і картини дивні навкруги малює!» Саме такими прекрасними поетичними рядками розпочалася поетична прогулянка осіннім парком для школярів 3-Б класу початкової школи №11.Свято осені поза межами бібліотеки   організували працівники міської дитячої книгозбірні. Захід під назвою «Осінь кличе на гостини» відбувся 25 жовтня на дитячому ігровому майданчику міського парку.

       Основна мета заходу-ознайомити учнів з творами українських дитячих поетів на тему осені, навчити бачити прекрасне у віршованих рядках, у красі навколишнього світу, виховувати любов до рідної мови. Осінь в місті- це жовті алеї, легкий шурхіт опалого листя, позолочені крони дерев. А яка краса і тиша панують в цю пору року в міському парку! Накрапає дощик чи світить тепле сонечко-це ідеальний час для прогулянок під парасолькою або без неї. Час послухати, як шелестить пожовкле листя, відчути приємний вітерець, помилуватися яскравим вогнем різнобар’вя, і подихати терпким осіннім  повітрям. Це час для пізнання чогось нового, і саме час для свята! Неперевершена краса осінньої природи створює поетичний настрій і надихає на читання віршів.

       Опинившись на ігровому дитячому майданчику, вкритому килимом золотого листя, діти ніби потрапили у чарівну казку. Знаходячись у піднесеному настрої, юні шанувальники поетичного слова уважно слухали розповідь ведучої-бібліотекара Тетяни Романчук про чарівну пані Осінь, про  творчість українських дитячих поетів, що оспівували у своїх віршах золоту пору року. Діти брали участь у мовній вікторині «Доповни слово», пригадували осінні прикмети і народні свята та відгадували загадки.

        А потім бажаючі декламували напам’ять вірші, присвячені осені. Особливо запам’яталося, як зворушливо  і артистично лунав   вірш Ліни Костенко «Шипшина важко віддає плоди…» у виконанні учениці Рибченко Олександри. Також натхненно  і виразно читали осінні ліричні вірші Шамхалов Ратмір,  Маліцька Надія та інші. Крім того, всі присутні із зацікавленістю ознайомилися зі стилізованою книжковою експозицією «Осінь-чарівниця», на якій були представлені кращі твори  української класичної та сучасної дитячої поезії з осінньої тематики.        І, нарешті, родзинкою свята став майстер-клас з виготовлення осінньої парасольки. Просто неба відкрилася весела творча майстерня. Використовуючи природний матеріал-листя, діти залюбки приклеювали його до невеличкої парасольки. Що з цього вийшло-красномовно свідчать яскраві фото і радісні обличчя маленьких фантазерів. А закінчилася поетична прогулянка  жовтневим казковим парком бажанням майже всіх присутніх на святі дітей стати постійними читачами дитячої книгозбірні. Бібліотечний захід на лоні осінньої природи став для них місцем зустрічі з книгою і простором цікавого, корисного, змістовного і гармонійного дозвілля.

Метки:


Оставить отзыв