Вы просматриваете Главная > Галерея досвіду > Сімейне читання

Сімейне читання

  День сімейного читання (презентація). Для відродження традицій читання всією сім’єю в рамках Обласної акції в Доманівській дитячій бібліотеці – філії пройшов День сімейного читання «Дитина – дзеркало родини». Основою сімейного читання була популяризація творчості великого педагога і письменника Василя Сухомлинського, якому в цьому році ми відзначаємо сторічний ювілей.

На свято сімейного читання були запрошені сім’ї, в яких батьки читають зі своїми дітьми та всі бажаючі.

Бібліотекарі потурбувалися, щоб спілкування сімей з книгою було цікавим та корисним, щоб об’єднати дорослих і дітей у спільному сімейному читанні.

Стартував День сімейного читання з представлення сімей та з перегляду відео презентації: «Життєвий шлях Василя Сухомлинського».

Продовження заходу супроводжував столик ювіляра: «Творчий спадок Василя Сухомлинського», на якому була представлена література для малят, де героями його творів найчастіше виступають діти.

Біля столика пройшли голосні читання творів письменника. Діти разом з дорослими здійснили літературну подорож у світ маленьких казок, мали уявлення про доброту, чуйність і уважність, вчилися спостерігати та робити висновки під час знайомства з дитячими творами.

Після голосних читань пройшло обговорення прочитаних творів. Діти відгадували питання вікторини. Цікавою новинкою став для присутніх перегляд бук – трейлерів: «Сторінками творів В. Сухомлинського», та «Важко бути людиною». Привернув увагу присутніх до себе і фліпчарт: «Серце віддаю дітям», де були представлені вислови великого педагога про сім’ю, дітей та роль книги  і читання у вихованні підростаючого покоління. Приємно вразила дорослих гостей виставка літератури: «Книги татомаминого дитинства», де була представлена література, яку читали батьки в дитячі роки та яка не втратила свою популярність і сьогодні серед сучасних дітей. Дорослі згадали книги і улюблених героїв, з якими зростали, а діти розповіли про своїх літературних кумирів .

Сучасний світ вчить нас отримувати інформацію тим чи іншим способом. Щоб мати уяву про відношення членів сім’ї до комп’ютерних технологій, бібліотекарі провели міні дослідження: «Книга і комп’ютер: Суперники чи союзники?».

Під час обговорення учасники розкривали свої погляди, кожен відстоював свою позицію. Але сьогодні в бібліотеці зібралися невипадкові відвідувачі, а шанувальники книги та любителі читання. Тому вирішили, що книга залишається надійним та незамінним другом в житті та все ж таки є союзником комп’ютера. В наш час одне без одного існувати не може.

А потім почалася година спілкування: «Дружить з книгою родина». Учасники розповідали про свої традиції, пов’язані з читанням, про домашню бібліотеку. Кожен рекламував вголос свою улюблену дитячу книгу, ділився враженням про прочитане. Від щирих розповідей усі присутні отримали велике задоволення.

Приємно, що родини бережуть традиції шанування книги в сім’ї,  продовжують разом з дітьми читати кращі твори дитячої літератури.

І сьогодні в День сімейного читання, діти в тісному колі батьків та бібліотекарів пройшли школу добрих вчинків, дізналися про доброту, чуйність і уважність, навчилися бачити красу природи, рости здоровими та сміливими.

Відгуки учасників Дня читання.

 1. Дуже доречно, що в наш час комп’ютерних технологій дитяча бібліотека організовує дні сімейного читання і гуртує родину в колі з книгою.
 2. Корисно було прослухати актуальні вислови В. Сухомлинського, пов’язані з книгою, читанням і їхню роль у вихованні дітей.
 3. В дружньому колі сімей дізналися багато цікавого про традиції читання в інших родинах.
 4. Будучи дитиною, я приходила до бібліотеки разом зі своєю мамою, а сьогодні прийшла зі своїми донечками. Сподіваюсь, що в майбутньому приведу і своїх онуків. Хочеться, щоб цінності сімейного читання не були втрачені. Тільки спільними зусиллями бібліотеки та сім’ї можна підтримати бажання дітей читати, допомогти їм вирости освіченими, цікавими та культурними людьми.
 5. День сімейного читання відірвав нас , дорослих, від буденних клопотів, а дітей від мобільних телефонів та комп’ютерів та об’єднав родину.
 6. Корисним було знайомство з дитячими творами В. Сухомлинського. Вони навчають наших дітей людяності, доброзичливості, поваги до старших, відповідальності за свої вчинки. Бачити такими своїх дітей для нас, батьків – це головне.
 7. Гарно відпочили. Відбулося духовне спілкування батьків і дітей. Чудове культурне дозвілля. А головне – безкоштовно. Бібліотека – це єдине місце, де від відвідувачів потрібно лише повага до книги та любов до читання .
 8. Спасибі за поради, спасибі за увагу до усіх сімей.
 9. Нажаль , мало батьків читають разом з дітьми. Як тільки дитина навчиться читати, читання в сімейному колі закінчується. Добру справу зробили бібліотекарі, що зібрали нас в бібліотеці для спільного читання.
 10. Сьогодні в бібліотеці наші діти вчилися любити книгу, проявляти інтерес до читання. І це зовсім було непомітно для них. Ми просто спілкувалися і водночас читали книги разом.
 11. Це справжнє свято душі та серця, а головне, добре, що ми разом – батьки і діти… .

Метки: ,


Оставить отзыв