Вы просматриваете Главная > Галерея досвіду > Ціна чужої війни

Ціна чужої війни

                                                       «Ти – вічний біль, Афганістан,

                                      Ти – наш неспокій.

                                                І не злічить глибоких ран

                                   В борні жорстокій.

                             І не злічить сліз матерів, дружин, дітей

                      Не всі вернулися сини із тих ночей…»

15 лютого в День вшанування учасників бойових дій на території інших держав ми віддаємо шану тим солдатам і офіцерам, які з честю та гідністю виконували свій військовий обов’язок на території Афганістану, Алжиру, Анголи, Бангладеш, В’єтнаму, Ефіопії, Єгипту, острові Куба, учасникам бойових дій на Закавказзі, в Югославії, острові Даманський та інших «гарячих точках». Вони – воїни інтернаціоналісти, миротворці.

9 лютого в Арбузинській районній бібліотеці для  учнів 9-11  класів Арбузинської ЗОШ №1 пройшов вечір-спомин «Афганістан – мій біль, моя пекуча  пам’ять».

Під час заходу бібліотекарі ознайомили присутніх  з масштабами складних і неоднозначних подій в Афганістані. Нікого з учасників не залишили байдужими поетичні рядки Ярослава Семенюка, Івана Низового  та Віри  Кухарук про афганську війну.

Учасники Афганської війни  –  гідний приклад мужності і самовідданого служіння Батьківщині! Саме ці слова стали лейтмотивом заходу. Серед тисяч воїнів, що виконували свій інтернаціональний обов’язок в Афганістані були і  наші односельці: Бранашко Олег, Гончаров Олег, Губрик Сергій, Івко Сергій, Іванов Юрій, Церуш Едуард, Чамата Микола, Чирков Петро, Шарата Михайло, Шарата Станіслав, Шефер Михайло, Білокамінський Анатолій, Густілін Валерій, Музуренко Микола, Мунтянов Валерій, Наконечний Віктор, Флань Сергій, Чегорян Георгій, Михайленко Анатолій,  Мудрий Володимир.

         Ведучі вечору-спомину розповіли  учням про наших земляків, які навічно залишилися 20-річними – Дяченко Василь, Капацина Віктор і Кисельов Сергій, як перехрещувалися їхні  мирні дороги, але зустрітись на афганській землі їм так і не довелось. Доповнила розповідь бібліотекарів   про бойовий шлях і мирні будні наших односельців-афганців   відео презентація «Мої земляки на дорогах Афгану», яку підготував воїн- інтернаціоналіст  Михайленко А.Г.

Упродовж заходу старшокласники подивилися уривок з документального фільму «Виведення військ з Афганістану», а потім, затаївши подих, слухали розповідь безпосередніх учасників  тих подій Михайленка А.Г., офіцера запасу, учасника бойових дій у Афганістані та Мудрого Л.В., старшого прапорщика, учасника бойових дій у Єгипті. Гості  поділилися  з молоддю своїми спогадами, як пройшли через пекло тієї війни.

До уваги присутніх було представлено  фото – виставку «Афганістан болить в моїй душі»,  оформлену із світлин та документів Анатолія Григоровича Михайленка. Також всі мали змогу ознайомитися з викладкою  документальної та художньої літератури « Афганістан: подвиг, пам’ять, біль».

Пишенін С.А.-  військовослужбовець, який зовсім недавно повернувся із зони АТО на Донеччині,  поділився  з учнями своїми спогадами про службу та солдатську мужність. Він відповідав  на численні запитання школярів про військові будні, про єдність та героїзм бойових побратимів, про допомогу волонтерів.

Учасники заходу  вшанували пам’ять тих мужніх людей, хто поліг в афганських ущелинах  та в зоні антитерористичної операції на сході України, схиливши голови у скорботній хвилині мовчання.

Завдяки таким заходам ми виховуємо у молоді шанобливе ставлення до Батьківщини, почуття патріотизму та гордості за свою націю.

Метки:


Оставить отзыв