Вы просматриваете Главная > Галерея досвіду > Свято Сонця, Землі, Вогню і Води.

Свято Сонця, Землі, Вогню і Води.

Сьомого липня відзначається свято Івана Купала, одне з найдавніших і найбільш улюблених в народі. Це час найкоротших ночей і найдовших днів, коли життєві сили природи досягають свого апогею, а, за народними повір’ями, трави і квіти набирають найбільшої сили. Як народне свято, день Івана Купала відбувається з багатьма своєрідними обрядами та піснями. З далекої давнини збереглися в українського народу ці купальські звичаї.

Співробітники  центральної районної та бібліотеки для дітей  спільно з громадськими організаціями та сільськими закладами культури організували та провели загальнорайонне святково-обрядове дійство  «Ой на Івана, ой на Купала…».  Активну участь в організації заходу взяли : козацька школа бойового звичаю «Бузький спас»,народний пісенний ансамбль «Веселинка», ВІА «Новий Буг», танцювальний колектив «Панянки» Софіївського будинку культури, танцювальний колектив «Едвіс» районного будинку культури, творчі колективи та солісти  Вільнозапорізького та Березнегуватського будинків культури. Дійство об’єднало в собі: барабанний бій і козацький герц, зустріч усіх Мавок (лісової, польової та водяної), колесо бажань, і пісні, і танці, і Марену з Купалом, і героїв купальських легенд і переказів (у виконанні працівників бібліотек) – Водяного, Відьм, бабусь-травниць, Лісовиків, чортів та різної нечистої сили, і плетіння віночків та спускання їх на воду, і палаюче колесо,багаття, стрибання через нього молоді, козаків та закоханих… все супроводжувалося веселощами,  позитивними емоціями. Для глядачів святкова вікторина, привітання Іванів та Іванок і, звичайно ж, подарунки та сюрпризи. На завершення –  смачний куліш.

Пшеничний сніп та смачний, духмяний коровай, які є символами українського урожаю, прийняли голова РДА С.В. Іванов  та заступник голови РДА В.М. Петраковський, – дари природи на урожай та багатство.

А до уваги тих, хто хотів більше дізнатися про це свято та інші традиції –  книжково-ілюстративна виставка, де представлені книги про українську народну культуру, походження цього свята, його зв’язок із культом Природи, любов’ю до рідного краю, що так чудово розквітає влітку.

  

Метки:


Оставить отзыв