Вы просматриваете Главная > Галерея досвіду > В Європу з Україною у серці

В Європу з Україною у серці

Європа – наш великий дім!

Європа – наш – найкращий дім!

Європа – це наш спільний дім!

І ми господарі у нім!

 

Традиційно кожного року в травні  в Україні відз-начається День Європи як день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту, спільної культури та, щонайважливіше, спільного майбутнього. Цей день став символом нового початку  вільного та успішного шляху.

12 травня до Арбузинської районної книгозбірні були запрошені учні 9-11 класів Арбузинської ЗОШ №1 до віртуальної літературно-мистецької подорожі  «Бібліо-стоп по Євросоюзу».

Від бібліотекарів Середенко Алли і Онищенко Катерини учні дізналися про найцікавіше в Європі, про  Європейський Союз. Під час заходу присутні  гордо співали Гімн України, з цікавістю прослухали гімн Євросоюзу «Ода радості» з 9-ої симфонії Бетховена, запам’ятали офіційний девіз: «Згода в різноманітті».

Ведучі заходу запропонували безліч цікавих фактів про такі країни, як Франція, Італія  Норвегія, Велика Британія, Швейцарія, Ісландія, Рим, Лондон та доповнювали їх мультимедійними презентаціями. Старшокласники  дізналися про особливості і цікавинки тієї чи іншої країни. Наприклад: Тріумфальна арка, Ейфелева вежа, Лувр, Єлисейські поля в Парижі, Колізей (Рим), Тауер (Лондон), дель Прадо ( Мадрид), Голландія  славетна голландським сиром, численними вітряками… Туристів з усього світу приваблюють сюди  музеї, архітектура, що чудово збереглася, один із найбільших у світі портів, але найріднішими, звісно ж, учні визнали краєвиди нашої України.

У світі багато нестандартних,

креативних будівель, які відображають творчу фантазію того чи іншого  архітектора. Це «танцююча парочка» в Празі, готель-парус в Дубаї, будинок-вулик в Австралії, будинок-корабель в Малайзії, кубічні будиночки в Роттердамі. Учасникам заходу  було запропоновано теж збудувати з кубиків  будинки майбутнього.

У конкурсі «Літературний» школярі називали письменників та художні твори, згодом «скуштували» страви національних кухонь європейських країн.  Було цікаво, весело, пізнавально і корисно.

Учні також дізналися про історію Євробачення, про учасників від нашої країни,  логотип та гасло конкурсу- 2017 року. Починаючи від 2003 року, Україна щорічно бере  в ньому  участь. Відтоді ми завоювали два “золота”, два “срібла” і “бронзу”.

Своїми голосами зачарували читачів солісти районного Будинку культури.

Протягом тижня в бібліотеці експонується книжково-ілюстративна виставка  « Україна – Європа: діалог крізь роки та кордони».

День Європи вже вкотре нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України, вона починається в серці кожного українця.

 

Метки:


Оставить отзыв