Вы просматриваете Главная > Галерея досвіду > Літературні посиденьки «Казки дідуся Кенира».

Літературні посиденьки «Казки дідуся Кенира».

Відкриття Тижня дитячого читання у Кривоозерській районній бібліотеці для дітей розпочалося з Літературних посиденьок «Казки дідуся Кенира». Адже 5 березня минуло 190 років від дня народження поета-байкаря Леоніда Глібова, який розпочав свою літературну діяльність ще за життя Тараса Шевченка, продовжив із Марком Вовчком, Іваном Франком, Панасом Мирним, Степаном Руданським та іншими письменниками ХІХ століття, а завершив, коли вже творили Леся Українка та Михайло Коцюбинський.

Це була епоха, в якій поет неодноразово зазнавав утисків від влади ,тому байка була для нього єдиною можливістю висловити свою та народну думку. У байках він дотепно висміював людські та суспільні вади: хабарництво, паразитизм, лакейство, лицемірство, прислужництво, егоїзм, користолюбство, підлабузництво, чванливість, пихатість.

Нерідко мораль байки формується в чіткому афоризмові, що згодом сприймається як прислів’я та залишається у пам’яті людей.

Від покоління до покоління, немов скарби, переходять його чудові твори. Увібравши в себе народну мудрість, чесноти й мораль, твори Глібова постають своєрідною Книгою буття, де поєднуються сучасне, минуле і майбутнє і міститься чітка відповідь на одне одвічне, ключове для людини питання: як гоже і негоже чинити.

Перед учнями 5В, 6В та 7В класів Кривоозерської ЗОШ № 1 І-ІІІ ступенів, (вчителі  Ковальська Л.А. та Чекановська Л.І., бібліотекар шкільної бібліотеки Олійник С.О.)  бібліотекар Маріяшко О.В. та ведучі учні 7в класу Гриб Ангеліна та Феньків Вікторія розкрили неповторний світ Леоніда Глібова, гумор та сатира якого ніби вихоплені із гущі народного життя. Вірші, байки, загадки, акровірші з захопленням читали  діти: Лук’янчук М., Сокол С., Шутяк Д., Сікорська В., Струбіцька А., Король І., Гоцул А., Лисишина А., Стець М., Сполітак С., Бойко А., Демченко А.

Також до уваги дітей бібліотекар Вихватнюк Н.І. представила книжкову виставку, присвячену творчості Леоніда Глібова.

Заступник директора Кривоозерської ЦБС

 по роботі з дітьми       Т.М. Фадєєва

Метки: ,


Оставить отзыв