Вы просматриваете Главная > Галерея досвіду > День знайомства з професіями в дитячій бібліотеці

День знайомства з професіями в дитячій бібліотеці

Щорічно перед старшокласниками та їхніми родинами постає життєво важливе питання: який шлях обрати, до яких іспитів готуватись, на що привернути увагу. 20 травня районна дитяча бібліотека запросила до своєї вітальні учнів загальноосвітньої школи на зустріч з людьми різних сфер діяльності.

Під час підготовки заходу з`ясувалось, що діти і батьки мало цікавляться  попитом на ринку праці, а обирають фах, який приємно радує слух. Зараз багато людей отримують вищу освіту тому, що престижно. Невелика кількість молодих людей обирають для отримання професії професійно-технічні заклади.

Наша бібліотека запросила на скайп зустріч з Вищим професійним училищем  №21 м. Миколаєва.  Діти, які мають середній бал вище 4, мають бажання навчитись ремонтувати будь-яку техніку, оформлювати друкарські вироби, працювати з документами – саме на них чекає училище. Більш детально з переліком спеціальностей і професій і умовами навчання можна ознайомитись на сайті ВПУ №21. Потім, після віртуального спілкування, старшокласники ознайомились з особливостями бібліотечної справи, спеціальностей лікаря і вчителя з розповідей вчителя Дроботенко Н І.  і медичного фахівця, завідуючої лікарняної лабораторії Т. А. Григоренко. З майбутніми студентами ділився досвідом навчання  у різних навчальних закладах наш читач, випускник Аграрної академії, колишній учень ВПУ №»21 Мерзлікін В.

Ми вдячні Обласній бібліотеці для дітей ім. В. О. Лягіна за пропозицію і організацію зустрічі з ВПУ № 21. Зустріч була пропонована усім районам  Миколаївської області, але , на жаль, лише чотири райони мали змогу зібрати аудиторію для спілкування. Це обумовлене тим, що у нашому сучасному українському суспільстві професії різних технічно-робітничих напрямків не користуються популярністю. Школи орієнтують дітей тільки на ВНЗ. Куди підуть діти працювати – нікого не цікавить.  Батьки і бібліотеки мають без амбіцій і тверезо вивчати ринок праці і допомогти обрати дитині свій професійний шлях.

На дні професійної орієнтації і взагалі у щоденному спілкуванні з підлітками ми звертаємо увагу на те, що людині щодня потрібно харчуватись, одягатись, діставатись до того або іншого місця за допомогою транспорту, ремонтувати будівлі, побутову техніку тощо. Все це здійснюють люди робітничих професій, для цього не потрібно роками просиджувати у ВНЗах і даремно тягти з батьків гроші на навчання та приватне життя.  Україні потрібні робітничі руки значно більше ніж дипломовані фінансисти, програмісти,  правознавці. Ми сподіваємось, що нас захід не пройшов даремно, а допоможе нашим користувачам у подальшому виборі свого професійного майбутнього.

Метки:


Оставить отзыв