Вы просматриваете Главная > Патріотична хвиля > Національно-патріотичне виховання в РДБ Миколаївської ЦБС

Національно-патріотичне виховання в РДБ Миколаївської ЦБС

6У наш час, як і завжди, важлива віха діяльності публічної  бібліотеки  – формування національної свідомості дітей, відродження їх духовної свідомості, виховання поваги до історії, традицій свого краю,  пам’яток історії.

Протягом  кількох років в бібліотеках Миколаївського району діють:

  • програма розвитку краєзнавчої роботи «Пам’ятай історію, думай про майбутнє»;
  • комплекс заходів з розбудови державності, відродження національних традицій «Живи і міцній, українська державо»;
  • програма розвитку і стимулювання вивчення української мови «Біля чистих, мовних джерел».

З початку 2016 року діє програма правової культури «Держава. Право. Громадянин»  (раніше цей комплекс мав назву  «Закон. Право. Мораль»).

Збереження чистоти нашої духовності, неперервність родовідних традицій, основні засади моральності – любов до рідної землі, повага до батьків, порядність у взаєминах – така тематика багатьох заходів, проведених бібліотекою.

До Дня Соборності України через розгорнуті книжково-ілюстративні виставки, виставки-роздуми, тематичні полиці, виставки-вікторини діти мають можливість ознайомитись з літературою про державності  рідної землі: «Україна соборна держава – сонценосна колиска моя», «Літопис моєї держави», «Живи вовіки і донині, соборна наша Україно».  Для  постійних читачів була проведена історична стежина «Україна від давнини до сьогодення». Для учнів середньої школи – урок державності  «Моя країна – Україна».

У процесі спілкування з читачами бібліотекарі помічають зростання інтересу до історії країни, національних та духовних традицій. Традиційно під керівництвом РДБ з благословення священика проходять театралізовані дійства по мікрорайону. Форма проведення незмінна: діти та бібліотекарі одягаються в українські костюми, виготовляють інші атрибути Різдва з піснями і колядками крокують і несуть людям радість цього неповторного свята. У 2016 році проведені святкові зимові дні української обрядовості разом з настоятелем храму Святого Миколая.5

Незабутня віха сторінок історії нашої Країни – Велика Вітчизняна війна. Щороку РДБ бере участь у мітингах біля пам`ятника «Не обміліє пам’ять віку, в серцях нащадків буде жити», «Вшануймо полеглих і живих», «Пам’ятаємо героїв – збережемо у серцях їх імена» Бібліотекарями була проведена презентація книг І. Мельника «Їм не вручали повісток» та Л. Ташлай «Війна і діти». Для дітей був продемонстрований фільм «Діти – герої». Особливість сюжету у тому, що йде порівняння дітей часів ВВВ та їх сучасних однолітків.

Цікаво і неординарно пройшла година-спогад «Пам’ятаємо героїв – збережемо у серцях їх імена». На захід була запрошена Карпуніна В.Є. – миколаївська письменниця, батьки якої пережили тяжкі  воєнні роки.

2До заходу була оформлена книжкова одноіменна добірка.

Зараз наша країна теж переживає роки неспокою . На сході лунають вибухи гармат та іншої смертоносної зброї. Мирні співгромадяни залишають свої оселі і шукають місце, де не чути пострілів. РДБ проводить акцію серед жителів мікрорайону «Простягни свою руку другому і зігрій його серце любов`ю». Бібліотекарі збирають книги, речі, іграшки для переселенців із зони АТО. Через волонтерів, центр соціального захісту населення, Товариство Червоного хреста речі знаходять собі нових володарів.

До Дня Конституції була проведена виставка-мандрівка на бібліомайданчику «Основний Закон країни». Бажаючі мали можливість ознайомитися з нею, а також продекламувати уривки з книги миколаївського автора В. О. Дяченка «Переказав я Конституцію віршами…».

Однією з основних ознак нації є мова. В бібліотеці постійно діють виставки на підтримку і розвиток рідної мови «Мово рідна, живи в ріднім домі», «Читай, люби і слухай українське».

На день Слов`янської писемності і мови пройшла вулична акція «Рідне слово серце гріє». Учасники клубу «Паросток» пропонували мешканцям Варварівки розповісти та послухати вірші українських поетів сучасності та класиків.

34

Метки:


Оставить отзыв