Вы просматриваете Главная > Галерея досвіду > Читай рідне, люби українське

Читай рідне, люби українське

Зустрiч_з_Капунiною_В.E.Миколаївщина родюча на талановитих людей. Більше сорока імен налічує кількість письменників – наших земляків. Літературні сторінки життя нашого краю цікаві і до кінця не вивчені. На літературній карті нашого регіону є відомі і маловідомі імена. Районна дитяча бібліотека стала ініціатором проведення сучасного спілкування «Читай рідне, люби українське» за допомогою скайпу з миколаївськими письменниками.

17 березня пройшла скайп-зустріч з Валентиною Євгенівною Капуніною. Валентина Євгенівна привітала з екрана монітора читачів дитячої бібліотеки і малечу села Радсад, яка брала участь у заходах в приміщенні сільської бібліотеки-філії.

            Валентина Євгенівна – член миколаївського літературного об`єднання «Стапель», лауреат Миколаївської обласної премії ім. М. Аркаса. Народилася і проживає все життя в Миколаєві. Близько 30 років свого життя ця чудова жінка віддала заводу «ЧСЗ», має технічну освіту. Кілька років тому вона спробувала опублікувати свої вірші. Трохи пізніше почала писати ліричні  пісні.IMG_0380

Пише  вірші для дорослих і дітей. Тематика творів поетеси широка. Вона пише про рідну землю, про любов до неї, про природу. У свої віршах Валентина Євгенівна звертається до душі людей різного віку. Здивувала всіх дітей і дорослих  багатогранність цієї людини. Вона не тільки пише вірші, вишиває, збирає чудові квіти з бісеру, паєток, власними руками виготовляє гарний одяг для себе, пише і співає пісні.  Така людина – гарний приклад для дітей. Поетеса дуже щира, відкрита і світла. ЇЇ вірші легкі для читання і вивчення. На таких віршах можна виховувати покоління справжніх людей. Добрих, чистих, працьовитих, з Богом у душі. Такою ми побачили Валентину Євгенівну Карпуніну. Діти ставили запитання і отримували відповіді, слухали вірші, дивились на ікони, вишиті бісером, і одяг, зшитий без  швейної машинки.

18 березня дитяча бібліотека запросила своїх юних читачів, учнів 7-8 класів, на скайп-зустріч з письменником-краянином Фіногеєвим Олександром Віталійовичем. Ми вдячні завідуючій Степівської бібліотеки-філії Павловій Анні Степанівні за організовану зустріч зі своїм односельцем.

За фахом  Олександр  Віталійович – судовий лікар, пройшов на військових суднах за більше ніж чверть століття майже усі моря світу. Він автор цікавих, з часткою гумору і нотками вигадок оповідань. Перші його оповідання були надруковані 2008 року. Герої творів – люди, з якими він працював і жив. Твори будуть цікаві широкому колу читачів.  Тим, хто візьме у руки книжки письменника, сумувати буде ніколи.IMG_0389

Дітям сподобалось спілкуватись з Олександром  Віталійовичем, вони теж ставили запитання, слухали твори у виконанні автора, ознайомились з книгами і висловили бажання наступного разу поспілкуватись «живцем».

Дивно, що обидва письменники протягом життя займались іншими справами і тільки у другій половинні свого життя вирішили присвятити життя літературі. Вони обидва – дуже позитивні люди, добрі, щирі і життєрадісні. Діти відчули любов, яку вони випромінюють і яка зігріває серця навіть через екрани моніторів.

Читачам Радсадівської і Степівської б/ф сподобалась така сучасна і безкоштовна форма заходу. Не потрібно їхати, можна просто прийти до своєї бібліотеки і зустрітися з дітьми з інших куточків краю і письменниками, твори яких читаєш.

І Валентина Євгенівна, і Олександр Віталійович подарували свої твори цим бібліотекам.

Метки: ,


Оставить отзыв