Україна єдина

День Соборності України

22 січня назавжди закарбувалося у пам’яті українців як визначна дата в історії державотворення – День Соборності України. […]

Метки: ,

Звучи, моя чарівна мово!

Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку. Про це все йшла мова під час поетичних читань “Звучи, моя чарівна мово!” у Братській бібліотеці-філії для дітей. Бібліотекарка розповіла дітям, що наша рідна мова – одна із найбагатших і наймелодійніших мов світу. Це мова великого народу, великої культури, нашої історії. Українською мовою надруковані невмирущі твори Коцюбинського і Шевченка, Франка і Лесі Українки, Нечуй-Левіцького і Коцюбинськогою. Учасники заходу – учні 4-го класу взяли участь у мовних конкурсах “Збері слово”, “Закінчи прислів`я”, “Хто швидше” т.і.

Метки: ,

Мовна гра “Нас єднає рідна мова”

Вітаємо вас друзі! Наші чудові читачі з 2 (6) класу Єланецької гуманітарної гімназії (кл. кер. Селютіна О.О.) добре знають, що 21 лютого – Міжнародний день рідної мови! Тому діти з задоволенням відвідали бібліотеку, щоб взяти участь у бібліотечній мовній грі «Нас єднає рідна мова». Веселі, цікаві конкурси, вікторини, додали учасникам гри веселого, творчого настрою. Гравці чудово впоралися із завданнями під час конкурсів «Допиши віршика», «Жартівлива торбинка», «Спритні літери», «Детективи». Цікавим був огляд новеньких книжок на виставці «Читаємо українською». Жодну дитину новинки не залишили байдужою, а тому всі учасники зустрічі вибрали книгу до смаку. Було гамірно, весело, святково!

 

Метки: ,

О, рідна мово ти моя, як любо ти звучиш!

Кожного року 21лютого весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя, мова – це історія народу, його світогляд, інтелект та духовність. З нагоди свята,  з метою виховання в дітей любові до української мови, у Великосолонівській сільській бібліотеці – філії, для вихованців дитячого садка «Теремок» пройшли голосні читання  під гаслом «О, рідна мово ти моя, як любо ти звучиш!». Бібліотекар розповіла присутнім  історію виникнення свята, познайомила з книгами презентованими на книжковій виставці «Плекайте в серці кожне гроно, прозоре диво калинове» та прочитала малечі стародавню легенду, казки, оповідання про рідну мову.

Метки: ,

Мова кожного народу неповторна і своя

У Міжнародний день рідної мови до бібліотеки завітали читачі з 1(5) класу Єланецької гуманітарної гімназії (кл. кер. Пагор С.М.), щоб випробувати свої знання та спритність під час мовознавчого батлу «Мова кожного народу неповторна і своя». Бібліотекарі підготували для учасників багато цікавих завдань. Діти весело та завзято розгадували загадки про розділові знаки, були надзвичайно активні під час конкурсів «Закінчи прислів’я, «Хто знає?», «Заміни фразеологізми синонімами», «Хто швидше». Також учасники батлу отримали поштові відправлення з Країни Знань, які в дорозі дещо переплутались. Проте діти вправно довели все до ладу та прочитали чудові вислови про рідну мову.  І, зазвичай, книги! Читачі мали змогу ближче познайомитись з книгами від Українського інституту книги, серед яких чудове видання від Анастасії Левкової «Спільна мова». На завершення всі присутні створили символічний кущ калини з «ягідок», на яких написали найтепліші слова про мову. Дякуємо нашим завзятим гравцям та завжди чекаємо всіх у бібліотеці!

 

 

Метки: ,

Літературний ювілеї в бібліотеці

До бібліотеки на літературне знайомство з письменниками-ювілярами та книгами – ювілярами завітали третьо – і четвертокласники  Березнегуватської ЗЗCО №2. Бібліотекар молодшого відділу ознайомила дітей з творами таких улюблених не одним поколінням дітей письменників, як Анатолій Качан, Всеволод Нестайко, Олесь Ільченко, Леонід Куліш – Зіньків, Євген Гуцало, Едуард Успенський, Сельма Легерлеф, Агнія Барто, Вільгельм Гауф та іншими. Вона зачитувала дітям цікаві віршики та уривки з творів цих відомих письменників. А школярі жваво відгадували з перших  рядків тексту, про що йтиме мова. І звичайно ж, кожен маленький відвідувач пішов з бібліотеки з вподобаною книжкою.

 

Метки: ,

День рідної мови в бібліотеці

21 лютого уся людська спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови.Адже мова є найголовнішою ознакою народу, що дає йому право називатися нацією. Саме мова є тим інструментом, який єднає націю, народ в єдине ціле. А ще мова – це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати. Тож до цієї дати в Березгенуватської  бібліотеці для дітей для четвертокласників ЗЗСО І-ІІІ ступенів пройшов урок української словесності «Рідна мова, серцю близька, наша пісня материнська». З книжкової виставки, підготовленої до заходу, бібліотекар ознайомила учнів з найкращими виданнями з українського фольклору, творами відомих майстрів рідного слова минулого та сучасності і, звичайно ж, творчими здобутками наших миколаївських дитячих письменників Анатолія Качана, Віри Марущак, Людмили Чижової, Тетяни Свірської. Захід проведено в ігровій формі, і тому юні читайлики, ознайомившись з легендами про виникнення української мови, вучасть у творчих завданнях, таких, як : «Добери слова у вірші про чарівну рідну мову», «Закінчи українське прислів’я», «Відгадай загадки про рідну мову», «Хто швидше і правильніше повторить українську скоромовку» та інше. Також юні відвідувачі взяли участь у фотосесії «Фото з улюбленою українською книжкою».

 

Метки: ,

Міжнародний День рідної мови

21 лютого в Україні відзначають Міжнародний день рідної мови. До цієї дати працівники Казанківської публічної бібліотеки підготували мовознавче свято «Любіть красу своєї мови», яке провели з учнями 4 А класу ЗЗСО №1 (класний керівник Т.А.Авраменко).  Дітям  запропонували презентацію, з якої вони дізнались, звідки пішла традиція відзначати день рідної мови, а також багато цікавого про нашу рідну українську мову, її давнє походження, багатство, красу та милозвучність. Мова – це те, що єднає нас, українців. Тож під пісню Н.Бучинської «Мова єднання» діти з задоволенням взяли участь у веселій руханці. Бібліотекар ЗЗСО зробила невеликий огляд літератури, де були представлені книги зачинателя української літературної мови І.Котляревського, її основоположника Т.Г.Шевченка, класиків вітчизняної літератури Л.Українки, І.Франка, а також наших земляків Д. Креміня, А. Барченко та П. Глазового. Павло Глазовий дуже любив рідну мову і піклувався про її чистоту, тому виконання учнем гуморески «Кухлик» доповнило розповідь шкільного бібліотекаря. Свято мови продовжилось веселими завданнями. Учні розгадували ребуси, пояснювали фразеологізми, відгадували загадки, читали вірші. Юні знавці рідної мови проявили себе кмітливими, дотепними, веселими та активними. Калинова, світанкова, барвиста, співуча, доброзичлива, яскрава. дотепна, веселкова, промениста – такі епітети підібрали вони для зізнання в любові до рідної мови.

Метки: ,

Нас єднає рідна мова!

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний День рідної мови. У кожного народу є своя мова, і вона для нього – найкраща. А для нас найдорожчою є наша поетична, щира, добра і натхненна українська мова. Цього дня у  відділі обслуговування дітей Баштанської публічної бібліотеки проведено мовний калейдоскоп «Нас єднає рідна мова», на який завітали учні 3-В класу ОЗЗСО №1 з вчителем Рещіковець В.О. Працівники бібліотеки запропонували своїм юним гостям цікаву програму: слайдову презентацію «Цікавинки про мови світу», знайомство з книжковою виставкою «Мова рідна – то душі джерело», на якій були представлені як довідкова література, так і чимало творів сучасних українських письменників, переважну кількість яких складають видання, отримані від Українського інституту книги. Юні користувачі взяли участь у поетичній композиції «З рідною мовою у серці», натхненно розповідали вірші про українську мову. В заключній частині заходу під назвою «Мовограй» діти мали можливість перевірити свої знання з рідної мови, виконували різноманітні завдання, проявивши свою ерудицію. Упродовж заходу лунали пісні про мову, звучало поетичне українське слово і багато гарних слів про рідну мову. Шановні користувачі, шануймо свою мову, читаймо твори українських письменників, які очікують на вас в публічній бібліотеці.

Метки: ,

Година вшанування в публічній бібліотеці

15 лютого в Україні традиційно відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, адже українські військовослужбовці брали участь в бойових операціях в багатьох гарячих точках світу.

З цієї нагоди у відділі обслуговування користувачів-дітей Баштанської публічної бібліотеки відбулась година шанування  «Сторінками історії. Ми будемо довго пам’ятати», на яку завітали учні 7-В класу ОЗЗСО №1 з вчителем Бірюковою А.  Ведуча, бібліотекар Людмила Шкарбан розповіла юним гостям про благородну миротворчу місію, яку українські військові здійснюють впродовж багатьох років під егідою ООН та інших міжнародних організацій, одним з героїчних епізодів якої став порятунок українськими миротворцями від вірної загибелі громадян Боснії у ході громадянської війни в колишній Югославії. […]

Метки: ,