Історія бібліотеки
Згідно рішення №1228 Миколаївського обласного виконавчого комітету від 18 червня 1951 року було відкрито Арбузинську бібліотеку для дітей та юнацтва.
Книжковий фонд її становив 6613 прим., читачів налічувалося 785, книговидача за рік становила 21000 прим. Завідувала бібліотекою Галина Антонівна Сусляк, працівниками бібліотеки для дітей були Таїсія Андріївна Крайня та Тамара Михайлівна Шатохіна.
В 50-х роках бібліотека для дітей займала приміщення шкільної їдальні і перебувала там довгий час – аж до побудови нового двоповерхового приміщення центральної бібліотеки.
В 1970 році РДБ отримала нове приміщення у провулку Торговому, 17. Статус центральної вона набула в 1978 році, коли було створено Арбузинську централізовану бібліотечну систему.
З 1953 по 1967р. завідуючою бібліотеки для дітей була Сусляк Галина Антонівна, яка стояла біля витоків зародження бібліотечної справи Арбузинщини. Це була не просто знавець і професіонал своєї справи, а й людина доброї і світлої душі.
Бібліотека дуже тісно співпрацювала зі школою, активно проводилась масова робота, готувалися театральні вистави на основі літературних творів.
Бібліотека обслуговувала 830 читачів, книговидача за рік становила майже 25 000, фонд бібліотеки налічував 13415 примірників.
Виконком Арбузинської районної ради депутатів трудящих рішенням № 469 вирішив присвоїти районній дитячій бібліотеці ім’я письменника Миколи Олексійовича Островського.
В 1966-1967 рр. бібліотекарями працювали Слаба Інна Іллівна та Невська Неля Василівна.
Довгий час працювала в дитячій бібліотеці ветеран праці Ніна Степанівна Маліцька. Людина великої душі, добра і працелюбна, Ніна Степанівна робила все, щоб дітям було цікаво приходити до бібліотеки, щиро любила маленьких читачів, вміла з ними розмовляти, розуміла їхні потреби та бажання.
В 1970 році бібліотека обслуговувала 900 читачів, книговидача становила 28429прим., книжковий фонд становив 18971 прим.
В кінці 70-х – на початку 80-х р.р. районну бібліотеку для дітей очолювала Тетяна Василівна Куліш.
В 1982 році в районній бібліотеці для дітей працюють : Брєвнова ( Середенко) Алла Вікторівна, Маліцька Ніна Степанівна, Солдатова Наталія Анатоліївна, Куліш Тетяна Василівна, Черешня Тетяна Іванівна, віддаючи читачам любов, ентузіазм, натхнення.
В 1983 році на базі районної бібліотеки для дітей був організований ляльковий театр « Буратіно », мета якого – виховувати у дітей любов до рідного краю, природи, народної української казки, підвищити культуру мовлення.
Діти з цікавістю відвідували вистави лялькового театру а також і самі брали активну участь у виставах. Зросла кількість читачів, яка в 1987 році становила 2121, книговидача – 67845, книжковий фонд – 35912 прим.
В 1985 році організовано клуб за інтересами « Юний правознавець ».
Із спогадів бібліотекаря Середенко Алли Вікторівни, завідуючої відділом обслуговування учнів 5-9 кл. Арбузинської РДБ (бібліотечний стаж роботи 37 років, працює в дитячій бібліотеці з 1978 року): в 1985 р. в кінотеатрі селища для дітей проводився кінолекторій «Щит і меч» (правозначого характеру). Перед початком перегляду дитячих художніх фільмів для юних глядачів проводилися літературні вікторини, на яких обговорювались складні ситуації літературних героїв за сюжетом твору, а потім усі разом знаходили вихід з них. Найактивніші учасники обговорень за правильні відповіді нагороджувались призами від дирекції кінотеатру.
В 90-х роках очолювали районну бібліотеку для дітей Світлана Володимирівна Синьопупова, Аліна Іванівна Бугай. В цей час бібліотека обслуговувала 2100 читачів, книговидача становила – 51500 прим., книжковий фонд – 20940 прим.
В роботі з читачами-дітьми велася робота по формуванню пізнавальних інтересів школярів, організації їх змістовного дозвілля.
З 1997 по 2003 рік бібліотекарем відділу обслуговування дошкільників та учнів 1 – 4 класів бібліотеки для дітей працювала Білик Лариса Володимирівна.
У цей період дитячою бібліотекою проводилась активна робота з популяризації літератури, залучення дітей до бібліотеки та читання через проведення цікавих театралізованих масових заходів.
З 2003 по 2010 рр. посаду заступника директора по роботі з дітьми займала Світлана Михайлівна Долінська.
Розвиток творчих здібностей і самовираження дітей з обмеженими фізичними можливостями став невід’ємною складовою роботи з обдарованими і талановитими особистостями.Так у 2005 році було створено клуб « Гармонія » для дітей з особливими потребами.
В травні 2010 року на базі Арбузинської районної бібліотеки для дітей був проведений зональний семінар – практикум для заступників директорів ЦБС по роботі з дітьми « Дитяча бібліотека сьогодні: нові можливості, нова якість обслуговування ».
Бібліотекою розроблено комплексні програми « Відкриємо книгу дітям »
( 2009 – 2012 р. ); « Книга. Сім’я. Бібліотека » ( 2009 – 2011 р); « Повір у себе »(2006–2010 р)..
В 2011 році бібліотека одержала перемогу в конкурсі співпраці бібліотек з місцевими громадами з проектом « Ігрова Галактика » програми «Бібліоміст», який почав реалізовуватися в березні 2012 року. При районній бібліотеці для дітей створено ігро – кліпінгову кімнату « Дивограй ігор » для дітей молодшого шкільного віку з малозабезпечених сімей, де діти грали в комп’ютерні розвиваючі ігри, вчилися за допомогою інтерактивних он-лайн ігор, флеш – ігор, що допомагало полегшити навчання в початкових класах та викликало у дітей інтерес до уроків в школі. Також діти вчилися комп’ютерної грамотності, знайомилися з правилами безпеки поводження в Інтернеті.
У 2012 році Арбузинська районна бібліотека для дітей одержала перемогу в ІІІ раунді конкурсу « Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету » в рамках програми « Бібліоміст ». Для встановлення комп’ютерної техніки Арбузинська районна державна адміністрація надала допомогу в розмірі 23200 грн. на придбання меблів та ремонт приміщення бібліотеки.
Після встановлення 4 комплектів комп’ютерного обладнання з програмним забезпеченням 12 грудня 2012 року в бібліотеці відкрито Центр вільного доступу до мережі Інтернет, де юним користувачам бібліотеки безкоштовно надається можливість підготувати реферати за шкільною програмою з будь – якої теми, користуватися електронною поштою, спілкуватися з друзями через Skype, або в соціальних мережах, грати в он – лайн – ігри та ін.
Арбузинська РДБ зайняла І місце в обласному конкурсі на кращий інноваційний бібліотечний проект серед працівників бібліотек, що обслуговують дітей в Миколаївській області « Клас від майстра ».
Також бібліотека зайняла ІІІ місце у загальнонаціональному конкурсі « Бібліотека року 2012» за нетрадиційний творчий підхід до впровадження нових технологій в обслуговуванні дитячої аудиторії.
З 2012 по грудень 2018 року Бугай Аліна Іванівна займала посаду заступника директора по роботі з дітьми Арбузинської ЦБС.
Місія бібліотеки
Бібліотека посідає провідне місце у вихованні юних користувачів. Найголовнішим завданням бібліотеки навчити любити і цінувати книгу, виховати мистецтво читання, сформувати духовний світ дитини.
Враховуючи зміни та потреби місцевої громади, РДБ реалізовує головну місію – створення єдиного цілісного культурного та інформаційного простору, акумуляцію різносторонньої інформації і забезпечення доступу до неї, збереження етнокультурної та історичної спадщини, обслуговування користувачів в режимах локального і віддаленого доступу; всебічне виявлення, розвиток та задоволення різноманітних потреб користувачів — інформаційних, навчальних, творчих, культурно – дозвіллєвих — з метою виховання інтегрованої у сучасне глобалізоване суспільство особистості,спроможної самостійно визначати своє майбутнє.
Основні стратегічні завдання
Для реалізації цілей, визначених місією, бібліотека буде акцентувати увагу на:
- утвердженні патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України;
- активізації роботи бібліотеки з інформування дитячого населення про ЄС та європейський вибір України;
- поширення правової освіти серед дітей та підлітків ; –
- створення системи загального доступу до інформації та знань для всіх категорій користувачів, що сприятиме наданню їм рівних можливостей у задоволенні інформаційних потреб і отриманні інформаційних послуг у сфері інформаційних комунікацій;
- подальше впровадження у діяльність бібліотеки сучасних інформаційних технологій для обслуговування користувачів;
- поширення даних про інформаційні ресурси та послуги бібліотек системи в мережі Інтернет через офіційний web-сайт, блог, соціальні мережі.
Основні пріоритетні напрямки діяльності
- формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу,
- сприяння розвитку у дітей соціальних та естетичних навичок, інтересу до літератури та мистецтва,
- виховання інформаційної культури, культури читання, , сприяння розвитку творчої думки та здібностей дітей;
- розвиток, вдосконалення та запровадження новітніх інформаційних технологій;
- сприяння розвитку освіти і самоосвіти,
- бібліотечне обслуговування і пошук ефективних форм роботи з дітьми з обмеженими фізичними можливостями;
- ефективна організація дозвілля, використання інноваційних форм роботи;
- надання батькам інформаційної підтримки у вихованні дітей як громадян України.
Ресурсна база
Фонд Арбузинської РДБ складає на 01.01.2019 року 14 907 примірників книг;
В 2019 році бібліотека передплачує 3 назви газет та 10 назв журналів.
Каталоги і картотеки бібліотеки
- Алфавітний каталог;
- Систематичний ілюстрований каталог для дітей 8-9 років;
- Систематичний каталог для дітей 10-11 років;
- Систематичний каталог для дітей 12-15 років;
- Краєзнавчий каталог;
- Систематична картотека статей;
- Реєстраційна картотека періодичних видань.
Комплексні програми
Цільова комплексна програма «Повір у себе» (2016 – 2018 р.р.)
Арбузинська районна бібліотека для дітей продовжує опікуватися дітьми з інвалідністю, вихованцями районного центру реабілітації, працюючи за цільовою комплексною програмою, мета якої – привернути увагу громадськості до проблем дітей з інвалідністю, сприяти засобами інформаційно-бібліотечної роботи успішному розвитку особистості, подоланню негативних наслідків інвалідності, їх соціальній адаптації.
Для забезпечення цікавого дозвілля та розвитку творчих здібностей дітей, які потребують особливої уваги, в бібліотеці продовжує діяти клуб «Промінчики надії». Заняття з ними проводяться в ігрових формах, де діти змагаються в ерудованості, кмітливості, спритності. Це – інтелектуальні перегони «Пізнаємо у забаві світ веселий і цікавий», гра – розвага «Грай, читай, розгадуй», літературна гра «Який герой забув цю річ?», книжковий дайвінг «Цікаві таємниці в книжковій скарбниці».
Одним з важливих факторів, що сприяє всебічному гармонійному розвиткові дітей з інвалідністю – це їх участь у творчих конкурсах. Щорічно в стінах Арбузинської районної книгозбірні для дітей проходить літературно – пісенний фестиваль для людей з інвалідністю «Самоцвіти Арбузинщини».
Комплексна програма « Відкриємо книгу дітям » (2016 – 2018 р.р.) діє в рамках обласного гуманітарного проекту « Велике читання ». Мета програми – пробудження і підтримка інтересу дітей до книг, допомога їм у розумінні та пізнанні прочитаного; залучення їх до активного спілкування з книгою, прищеплення потреби в читанні як джерелі нових знань.
В рамках програми проведено: літературний диліжанс « Книжкова естафета сонячного літа », вечір відпочинку « Банк веселих витівок », свято читацьких задоволень « Приходьте ! Книгам сумно без Вас ! », книжковий фуршет « Чудо – книжки – диво – дітям »,книжковий аукціон « 33 секрети сонячного літа», літературно – ігровий стретчинг « Казка починається, а як вона називається ? » ,літературний карнавал «Казкова країна мудрої книги», книжковий марафон «Правова асамблея книжкових героїв», літературне асорті «З книгою ми дружимо – живемо, не тужимо», вook – симпатія «Радість дарують улюблені книги», флеш – моб «Книжковий дім відкритий ВСІМ!»,літературний зорепад «Поезія – покликання душі» , дитяча акція «Барвистий Книголенд» , інтернет – мандрівка «Світ, побачений крізь книгу» , театр книги «Таємниця горщика з золотими казками» , читацьке – рандеву «Читаючі діти – найрозумніші у світі» . літературна акція «День сімейного читання «Дитина – дзеркало родини»», голосні читання «Криниця людської мудрості» казок Василя Сухомлинського, бібліодесант «Дитяча бібліоняня – маленьким читачам», літературний вікенд «Казкарів побільше знай, казочки ти їх читай», бібліодесант «Дитяча бібліоняня – маленьким читачам», бібліопікнік «ТИ можеш не читати – МИ читаємо тобі!», творча зустріч з миколаївською письменницею Ангеліною Кріхелі “Книги – це чудеса!”
Нові форми роботи
Інновації стають невід’ємною частиною бібліотечного життя. Вони допомагають бібліотеці стати конкурентоздатними, запроваджувати нові бібліотечні послуги, формувати позитивний імідж у суспільстві і громаді.
Реалізуючи «куплену» на Міжрегіональному ярмарку бібліотечних інновацій ідею Полтавської обласної бібліотеки для дітей «Арт – простір «Театр вух»»
бібліотечними працівниками РДБ було проведено гру – зустріч «Відгадай казку», до якої було залучено дітей середньої групи дитсадка.
Запровадивши ідею Веселинівської РДБ з популяризації книги засобами лялькового театру, працівниками дитячої книгозбірні разом з активними читачами було створено ширму, ляльок, підготовлено артистів та здійснено десант добрих справ в районний центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю під назвою «І знову казка ожива».
Запровадивши ідею Голопристанської РДБ Херсонської області із заохочення дітей молодшого шкільного віку до систематичного читання, працівники провели для учнів 2 – 5 класів читацькі перегони «Прочитай 50 книжок – за 100 днів».
Реалізуючи «куплену» на обласній скайп – майстерні 2017 р. ідею дитячої бібліотеки КЗ «Бібліотечна мережа м.Вознеснська» арт – зустріч «Впусти поезію у серце», районною бібліотекою на протязі 2017 – 2018 років було проведено ряд заходів: форум літераторів «Пером, словом, серцем», Літературну вітальню «В слові є вічність і мить», творчий дебют «Пером і пензлем». Таланти декламаторського мистецтва та власної проби пера були представлені під час проведення конкурсу розмовного жанру «Барви надії».
В 2017 році Арбузинською РДБ було розроблено та реалізовано власну ідею – створення книжкових інсталяцій в бібліотеці чи за її межами з метою популяризації книг та залучення дітей молодшого та середнього шкільного віку до читання через візуальні композиції, присвячені порам року;
- взимку – створення віконної книжкової інсталяції із застосуванням книг зимової тематики, новорічної атрибутики, ялинкових та віконних прикрас, створення об’ємної «ялинки» з книг;
- на весні, восени – оформлення і презентація книжкової інсталяції в приміщенні бібліотеки із розкриттям її змісту через залучення дітей до інтелектуально – пізнавальних або творчих завдань за темою;
- влітку: оформлення книжкової інсталяції поза межами приміщення на підтримку змістовного дозвілля дітей.
Творчі об’єднання за інтересами
В РДБ створено любительське обєднання «Промінчики надії» , метою якого є розвиток у дітей з обмеженими можливостями творчих здібностей , уваги, пам’яті, логічного мислення, залучення до високого світу української літератури та мистецтва.
За допомогою гри та творчості засвоюються основні морально-етичні поняття, відбувається навчання культурі спілкування.
Районною бібліотекою було проведено: розважальну програму «Весь світ у долонях дитини», інтелектуальні перегони «Пізнаємо у забаві світ веселий і цікавий», гру – розвагу «Грай, читай, розгадуй», літературну гру «Який герой забув цю річ?», книжковий дайвінг «Цікаві таємниці в книжковій скарбниці», гру – аплікацію «Гості весняного лісу»,бібліоскриньку «Все для допитливих та цікавих», бібліотечне асорті «Ми читаємо завзято, а читання нам – це свято», загадковий калейдоскоп «Хто загадку відгадає, той у казці побуває»,гру – подорож: «По слідах казкових героїв», розважальну програму «Перша зіронька горить, Миколай до нас спішить».
Розвинути творчі здібності у дітей з інвалідністю також допомагають майстер – класи, майданчики дитячої творчості , заняття та навчання роботи з пластиліном,папером,солоним тістом ,нитками тощо.
Інтернет-центр у бібліотеці
2012 року в бібліотеці відкрито Центр вільного доступу до мережі Інтернет, де юним користувачам бібліотеки безкоштовно надається можливість підготувати реферати за шкільними програмаам з будь – якої теми, користуватися електронною поштою, спілкуватися з друзями через Skype або в соціальних мережах, грати в он – лайн – ігри та ін.
Центр вільного доступу до мережі Інтернет Арбузинської РДБ щорічно відвідує близько 250 користувачів.
До переліку традиційних форм додалися: віртуальнаі подорожі, онлайн-фестивалі, слайд-презентації, слайд-шоу, мультимедійні фестивалі тощо.
Бібліотекою було проведено: інтернет – екскурсію « Відкриваємо світ Інтернет », інтернет – уроки « Імперія інформації » ; мандрівки сторінками сайтів бібліотек України « Віртуальні бібліотеки », тренінги « Мальовничий майданчик », « Текстоманія », « Skype – сучасне спілкування » ; години інформації « Відкриваємо світ Інтернет », урок- навігація «Подорож до країни Інтерляндії» , інтернет – екскурсії «Інтернет: Що? Де? Коли?», «Мандри Інтернет – країною», Інтернет – екскурсія «Мандрівка в електронний світ»
За комп’ютерними розвиваючими іграми, які пропонує молодшим користувачам ігро – кліпінгова кімната «Дивограй ігор» Арбузинської РДБ, можна провести час не тільки дуже захоплююче, але і корисно, домагаючись чималих результатів для свого розвитку.
В 2017 році в бібліотеці створено блог https://arbuzinska-rdb.blogspot.com, який має інформаційний характер, надає інформацію про найцікавіші масові заходи та інші події з життя дитячої книгозбірні.
Бібліотечні проекти
Спільний краєзнавчий проект ЦРБ та РДБ « Бібліотека – територія мистецтва та творчості »
Мета проекту: сприяння розвиткові творчих здібностей молоді, прищеплення любові до народних витоків, історії та культурних традицій, популяризація творчості місцевих поетів та майстрів декоративно – ужиткового мистецтва.
В рамках спільного краєзнавчого проекту Арбузинською ЦРБ та РДБ в партнерстві з районним Будинком культури, районним літературним об’єднанням « ДАР », учнями загальноосвітніх закладів селища, учнів ліцею були проведені заходи з популяризації літературної спадщини Арбузинщини, збереження культури української вишивки, популяризації та відродження українських традицій та обрядів, майстер – класи від кращих вишивальниць району для дітей та дорослих:
творча майстерня «Вчимося вишивати і дарувати радість», творча зустріч майстринь «В руках майстринь народжується диво», арт – майданчик «Аби яскравішими ставали барви життя», креатив – вечір «Вишита мелодія української душі», арт-зустріч «Творча майстерня талантів», креатив – вечір «Талантами примножується рідний край».
Соціальний проект Арбузинської районної бібліотеки для дітей « Занурення в доброту ».
Мета проекту: через заохочення дітей до читання, через книгу, слово, добрі вчинки і справи формувати моральні основи дитячої особистості та читацьку культуру дітей.
В рамках проекту Арбузинською районною бібліотекою для дітей проведено:
- день спонтанного прояву доброти « Поспішаймо творити добро ! », вікторина « Якщо добрий ти – це добре! »,
- свято доброти: « Жінка – одвічна загадка природи », року доброти «Людина починається з добра», вечір вшанування «Добром зігріте серце», Свято доброти «Тепло сердець даруємо Вам».
Рекламна діяльність
Рекламна діяльність залишається важливою складовою роботи РДБ. Бібліотекарі створюють нові та оновлюють діючі інформаційні виставки, здійснюється видання рекламно-інформаційних буклетів, запрошень, листівок, закладинок про діяльність бібліотеки. Діяльність районної бібліотеки висвітлюється на сайтах районної державної адміністрації, Арбузинської ЦБС, на сторінках районного часопису «Нове життя».
Видавнича діяльність
Протягом 2016-2018 року бібліотекою для дітей було випущено: буклети «В центрі уваги – особливі діти»,«Шляхами визволення» ( до 75 – річчя визволення Арбузинщини від нацистських загарбників); «Віра Марущак: як збуваються мрії » (до 70 – річчя від дня народження миколаївської письменниці);«Моє серце зіткане з пісні» (До 80-річчя від дня народження Л.Чижової,миколаївської поетеси».
Рекомендаційні списки літератури:
- «Казковий світ очима Андерсена»( для учнів початкових класів);
- «Будьте здорові!»( для учнів 8-9 кл.);
- « Курити – здоров’ю шкодити» ( для учнів 6 класів);
- «Ім’я біди-наркотик» (для учнів 8-9 класів»;
- «Свою Батьківщину любіть» ( на допомогу батькам з питань
- патріотичного виховання дітей);
- «Чорнобиль не має минулого часу» (для учнів 7-8 класів);
- «Мати – символ добра на землі» ( для учнів 7 класів);
- «Творчий спадок В. Сухомлинського»( для вчителів початкових класів);
- «Збережемо довкілля заради життя»(для учнів 6-8 класів);
- «І знову у мандри запрошують книги…»( для дітей дошкільного, молодшого шкільного віку та їх батьків).
Партнери бібліотеки
Соціальне партнерство ґрунтується на взаємодії бібліотек з іншими установами і закладами для проведення спільних заходів, дозволяє їм як позиціонувати свої інтереси серед місцевої громади, так і ураховувати інтереси її членів. Арбузинська РДБ в своїй діяльності використовує такі види соціального партнерства:
- громадянське партнерство (взаємодія з органами місцевої влади) (на свої заходи бібліотека запрошує представників влади та місцевого самоврядування);
- партнерство з освітніми закладами (традиційні форми співробітництва – інформування викладачів шкіл, залучення учнів до бібліотечних заходів);
- партнерство з установами культури (переважна кількість масових заходів проводиться за участю працівників установ культури, а бібліотекарі у свою чергу забезпечують їх інформацією про нові надходження за фахом, добирають літературу для проведення різноманітних заходів);
- відділ культури, національностей та релігій Арбузинської РДА; – партнерство із засобами масової інформації (взаємовідносини із засобами масової інформації, зокрема з районною газетою «Нове життя»;
- партнерство з громадськими організаціями (творчими спілками, товариствами тощо) (РДБ підтримує тісні стосунки з районним літературним об’єднанням « ДАР », засідання якого завжди проходять в стінах центральної районної бібліотеки. Члени об’єднання активно беруть участь у різноманітних заходах бібліотеки: в звіті бібліотеки перед населенням, творчих зустрічах, поетичних конкурсах, презентаціях своїх творів.
Незамінні помічники бібліотек у роботі з патріотичного виховання населення – ветеранські організації: ради ветеранів Великої Вітчизняної війни (воїнів – інтернаціоналістів війни у Афганістані);
- партнерство з релігійними громадами і конфесіями ( сприяє відродженню духовності);
- професійне партнерство (взаємодія бібліотек).
Реальними партнерами бібліотек є відділи та служби місцевих виконкомів: внутрішньої політики, юстиції, у справах дітей, соціального захисту населення, зайнятості, охорони здоров’я.
Підвищення кваліфікації
Працівники бібліотеки прийняли участь в в обласній професійній Skype – майстерні «Бібліотека і громада: спільні дії та інноваційні ідеї на підтримку дитячого читання», обласній професійній Skype – майстерні: «Актуальні та результативні форми роботи популяризації книги у бібліотеках для дітей Миколаївщини».
Для підвищення кваліфікації ,підтримку професійного рівня, сприяння професійній самоосвіті бібліотека взяла участь у підготовці та проведенні Дня фахівця «Сучасна бібліотека – точка відліку для нових ідей і знань»;семінарі – практикумі «Сільська бібліотека: побудова нової стратегії розвитку»; семінарі «Дитяча бібліотека –орієнтир в інформаційному полі сучасного користувача,інформаційний центр громади»; семінарі – практикумі «Бібліотечно – інформаційне обслуговування користувачів:актуальні та результативні форми роботи»; практикумі«Впровадження Універсальної десяткової класифікації у роботу бібліотек».
Нагороди бібліотеки та працівників
Арбузинська районна бібліотека для дітей зайняла І місце в обласному конкурсі на кращий інноваційний бібліотечний проект серед працівників бібліотек, що обслуговують дітей в Миколаївській області « Клас від майстра ».
В 2017 році за підсумками обласного огляду – конкурсу районних (міських) бібліотек для дітей колектив Арбузинської районної бібліотеки для дітей посів І місце в номінації «Ефективне просування книги і читання» (підтримка дітей з інвалідністю).
Плани на майбутнє
- покращення матеріально-технічної бази: капітальний ремонт приміщення РДБ, придбання сучасних меблів, мультимедійного проектора; поповнення фондів документами на різних носіях, в т.ч. електронних книг для дітей;
- організація бібліотечного простору: зонування, дизайн інтер’єру, створення комфортного середовища;
- автоматизація бібліотечних процесів;;
- наповнення новим змістом традиційних форм роботи;
- вивчення та запровадження кращого досвіду дитячих бібліотек України та зарубіжжя;
- реалізація краєзнавчого проекту «Дорослі читають дітям» спільно з центральною районною бібліотекою з метою популяризації кращих творів письменників – краян;
- реалізація проекту на підтримку дитячого читання «Читай, грай, відпочивай» з метою заохочення дітей молодшого та середнього шкільного віку до систематичного читання через організацію змістовного дозвілля дітей влітку;
- робота над підвищенням професійної майстерності, престижу бібліотеки, робота створення сучасного іміджу бібліотеки.
Фотогалерея