Ментальне здоров’я дітей під час війни

5 листопада 2024 року фахівці Миколаївської обласної бібліотеки для дітей організували та провели вебінар на тему «Ментальне здоров’я дітей під час війни». Понад 80 бібліотечних фахівців з різних куточків Миколаївської області: об’єднаних територіальних громад міських/селищних/сільських рад, що працюють з дітьми, долучилися до заходу, обговоривши актуальні питання психологічної підтримки дітей в умовах воєнного часу.

Вступне слово виголосила Тетяна Жайворонок, директорка обласної бібліотеки для дітей, заслужений працівник культури України. Вона нагадала про важливість ролі бібліотек у створенні безпечного простору та емоційної підтримки для дітей у цей непростий час.

Доповідачами зустрічі стали психологині, психологині-практики − фахівці різних установ Миколаєва та України.

Дарина Гуменюк, фахівчиня з психосоціальної підтримки відділу захисту дітей Міжнародного комітету порятунку, розкрила тему «Створення інклюзивного та безпечного простору для дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій. Психоемоційна підтримка дитини у безпечному просторі». Вона наголосила на важливості створення місця, де діти можуть відчути себе в безпеці та отримати підтримку для подолання травм.

Антоніна Чубова, методистка навчально-методичної лабораторії практичної психології та соціальної роботи Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, презентувала доповідь на тему «Емоційна підтримка здобувачів освіти в умовах війни», зосередивши увагу на психологічних викликах, які виникають у дорослих та дітей, а також на важливості психоемоційної підтримки учнів.

Дар’я Шкудун, психологиня психологічної служби Національної бібліотеки України для дітей, представила «Бібліотеку як затишний світ дитинства». У своїй презентації вона поділилася досвідом психологічної служби НБУ для дітей у створенні атмосфери підтримки та емоційного затишку для маленьких користувачів.

Ганна Новікова, практична психологиня Миколаївського міського центру соціальних служб, виступила з темою «Ключі сили для підтримки дітей та підлітків», наголосивши на важливості психологічної стійкості та методах підтримки дітей у стресових ситуаціях і представила кілька практичних вправ для зняття напруження та тривожності.

Наталя Коваль, завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу обласної бібліотеки для дітей, провела огляд книг під назвою «Книжковий антидепресант», представивши літературу, яка допомагає дітям та їхнім батькам справлятися з психологічними та повсякденними труднощами.

Наталія Щука, завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів обласної бібліотеки для дітей, виступила з темою «Онлайн-ресурси для підтримки ментального здоров’я дітей», де поділилася корисними ресурсами, які можуть стати в пригоді для підтримки психічного здоров’я дітей.

У заключній частині вебінару було підбито підсумки та підкреслено важливість подальшої співпраці бібліотекарів та психологів для створення безпечного простору, надання емоційної підтримки дітям у бібліотеках, використання простих адаптованих технік подолання стресу до, або під час проведення заходів. Учасники висловили вдячність організаторам за проведений захід і можливість поділитися цінним досвідом.

Дякуємо всім, хто долучився до вебінару та продовжує працювати над підтримкою ментального здоров’я наших дітей у цей складний час. А нашим спікерам за те, що поділилися з нами своїми знаннями. Разом ми можемо створити більше можливостей для психологічної підтримки дітей і допомогти їм долати труднощі з гідністю та стійкістю!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *