Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.Лягіна - Електронні ресурси


Електронні ресурси   Корисні інтернет-посилання

Безпека дітей

Як поводитися під час терористичної загрози

Довідковий інтернет для тебе


On-line Енциклопедії, довідники, словники.

Мегаенциклопедія Кирила і Мефодія - Мегаенциклопедія, яка містить енциклопедичні дані з 10 онлайнових енциклопедій Кирила та Мефодія. Мегапошук за такими енциклопедіями: універсальною, автомобільною, озброєнь, домашніх тварин, здоров’я, кіно, кулінарії, музики тощо. 130 000 статей та 30 000 ілюстрацій.
РУБРИКОН ® - Великий енциклопедичний ресурс. Колекція довідково-енциклопедичних видань, каталог анотованих ресурсів Інтернету. Можливість одночасного пошуку в енциклопедіях та ресурсах Інтернету. Щоденний календар історичних подій . Прапори країн світу.
Російська Інформаційна Мережа. Словники - Комп’ютерні бази даних, що містять Великий енциклопедичний словник, словник В.І. Даля, орфографічний словник С.Ожегова, спеціалізовані енциклопедичні словники (медичний, фінансовий та інші).
Glossary Commander. Служба тематичних тлумачних словників - Можливість отримати тлумачення не тільки одного терміну, але й цілої предметної області. Глосарій на тему, що вас цікавить. Є алфавітний перелік глосаріїв, тематичний перелік статей та тематичний навігатор
Енциклопедія «Кругосвет» - Енциклопедія дає можливість здійснювати пошук за такими категоріями: історія, гуманітарні науки, культура та освіта, медицина, наука та техніка, науки про Землю, країни світу, спорт.
Електронні словники - Сайт на якому можна знайти такі енциклопедичні видання: Великий енциклопедичний та історичний словники. Енциклопедії: міфи народів світу, музична, тварин, нумізматична тощо
Словники - Тут можна отримати доступ до найрізноманітніших універсальних і тематичних енциклопедій, словників різних мов зібраних в єдиному інтерфейсі.
Портал українця - Відстані між містами(On-line розрахунок для обласних центрів України, обласні центри України у вигляді таблиці, Європейські столиці); Телефонні довідники; свята і роковини (Свята в Україні. Поточний рік. Релігійні свята в Україні. Святкові дні у країнах світу. Назви річниць весілля; Одиниці виміру (Переведення англійських та американських мір до метричної системи. Префікси та множники, які утворюють кратні десятичні одиниці). Час (Часові зони (пояси) світу). Харчові продукти (Кількість калорій продуктах і напоях. Класифікація харчових добавок. Заборонені й небезпечні харчові добавки ) Знаки та символи на одязі (щодо прання, прасування, чистки, тощо). Коди EAN (штрих - коди). Принцип кодування, список країн
Українська Вікіпедія - Українська „ВІКІПЕДІЯ ( Wіkіpedіa )” - це відкрита багатомовна онлайн-енциклопедія, де будь-який користувач може редагувати існуючі статті і додавати власні. Близько 100 мов та велика кількість статей різноманітної тематики (Україна, наука, культура, тощо).
Everyday: Універсальний онлайн-довідник - Довідковий пошуковий ресурс. Пошук здійснюється за такими рубриками: космос; земля та луна; біосфера; знаки; час; історія; суспільство; споживач; харчування; здоров’я; спорт; держави-члени НАТО, ООН, ЕС; дійсні та повні імена видатних людей; динаміка зміни кількості населення Землі/

Інтернет-ресурси для дітей

Кращі інтернет-ресурси від української асоціації працівників бібліотек для дітей
http://www.kinder.ru/ - Каталог дитячих ресурсів (Інтернет для дітей)
http://mults.spb.ru – Ресурс для перегляду дитячих мультфільмів
http://www.deti.fm – Сайт дитячого радіо
http://detstvo.ru/library - Сайт дитячої літератури
http://shishkinles.ru – Сайт для тих, хто полюбляє дитячі казки
http://www.englishforkids.ru – Для тих дітей, які вивчають англійську мову
Сайт для школярів
Веб-ландия. Страна лучших детских ресурсов

Батькам.Інтернет-ресурси

В даному розділі ми пропонуємо перелік найцікавіших та найпопулярніших сайтів для батьків та їхніх дітей, які допоможуть вам знайти відповіді на всі питання, які Вас зацікавлять, зроблять життя цікавим та пізнавальним:
Кращі інтернет-ресурси від української асоціації працівників бібліотек для дітей
http://www.solnet.ee/ – Дитячий розважально-пізнавальний портал «Солнышко». Для дітей – розваги (ігри, мультфільми, казки, розмальовки) та корисні матеріали («Чомучка», поради Поварешкіна, оповідання про звірят, уроки хороших манер). Для батьків та педагогів, що шукають інформацію в Інтернеті, - маса віршиків та загадок, зібраних за темами, прислів’я, сценарії до дитячих свят.
http://www.lukoshko.net/ - Кошик казок. Сайт пропонує казки, вірші та оповідання для дітей. Тут можна знайти російські народні казки та казки інших народів світу, оповідання про тварин, вірші та пісні для дітей.
http://www.raskraska.ru/ - Розмальовка. Інтернет-студія Олександра Бабушкіна. Тут можна знайти для малюка будь-який малюнок для розмальовки та його друку в чорно-білому варіанті, щоб дитина змогла розмалювати обрану картинку. Всі розмальовки надаються безкоштовно.
http://www.fw.ru/index.html – Інтернет-система «Мир семьи». На сайті – різнобічна корисна інформація з питань сім’ї та сімейної політики: база даних російських та зарубіжних організацій, які ведуть діяльність у галузі сім’ї та сімейної політики; законодавство про сім’ю; аналітичні матеріали; журнал «Мир семьи»; сімейний клуб.
http://detstvo.ru/ - Дитинство. Сайт для дітей, пап і мам. На сайті містяться електронна дитяча бібліотека, кулінарна книга, пісні та казки. Крім того, можна прослухати он-лайн програми дитячого радіо.
http://www.kindereducation.com – "Дошколёнок". Електронний журнал для дітей та батьків, на сторінках якого опубліковані матеріали для навчання, виховання та розваги для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, зібрані за тематичними розділами: розвиток мовлення, веселе рахування, образотворча студія, психологія, ігри та конкурси, будь здоров. На сайті також можна передплатити розсилання «1оо розвиваючих та навчаючих ігор для дітей».
http://talant.spb.ru – Розвиток талантів. Сайт Товариства раннього дитячого розвитку, що створюється психологами, журналістами та педагогами і містить різноманітні матеріали для батьків, котрі цікавляться питаннями раннього навчання та розвитку дітей.
http://www.babylib.by.ru/ - Бібліотека маленького генія. Сайт пропонує статті, тексти книжок та різну інформацію про Ранній розвиток дитини. Є тематичні доробки за методиками Н.О. Зайцева, Б.П. Ніктіна, М. Монтессорі, Г. Домана, Р. Штайнера, В.П. Тюленева.
http://edu.rin.ru/preschool/index.html – Дошкільна освіта. Сайт рекомендується батькам, дошкільнятам, вихователям дошкільних освітніх закладів. Тут можна знайти багато корисної інформації з виховання та навчання дітей від народження і до 7 років. Каталог літератури, ігор, посилання на інші ресурси для дітей.
http://ranneerazvitie.narod.ru/almanah – Альманах «Ранній розвиток». Сайт створений батьками, які прагнуть максимально розвивати дані дитини не тільки в якійсь одній галузі, а виховати гармонійну людину. Публікації альманаху містять аспекти раннього розвитку дітей і поділені на розділи, що відповідають різним віковим категоріям.
http://azps.ru/baby/index.html – До і після трьох. Сайт присвячений дошкільному вихованню, в особливості – ранньому розвитку. Він побудований у вигляді довідника, збірки занять, в тому числі вправ, які можна проводити з дітьми, за темами – читаємо, думаємо, рахуємо, мовлення, оточуючий світ, рухаємось, комп’ютер, образотворче мистецтво.
http://doshkolnik.ru – Дошкільнята. Цей сайт – для сімей, для батьків та дітей. Сайт про те, як виховувати дитину, як навчитися знаходити з нею спільну мову. Багато цікавої інформації для дітей: казки, вірші, розумні задачки, пізнавальні статті. На сайті представлена також велика колекція сценаріїв – шкільних і до різних свят.
http://wunderkinder.narod.ru – Вундеркіндер. На сайті пропонуються матеріали, необхідні для навчання і розвитку малюків. Матеріали представлені у вигляді комп’ютерних презентацій (слайдів), які можна роздрукувати на папері, а також захоплюючих Flash-мультиків та ігор. Матеріали з мови, математики, читання, вивчення оточуючого світу, біології, історії, малювання, пропонуються для навчання дітей вдома, у садка, в початковій школі.
http://www.metodikinz.ru - Методики Н. Зайцева. Офіційний сайт. Навчання читанню, математиці, англійській мові. Подається перелік та опис посібників, відгуки про методику педагогів та батьків, публікації про методику.
http://www.detskiysad.ru/ - Дитячий сад.ру. Інформаційно-освітній ресурс, на сторінках якого можна знайти відомості про фізичне виховання дітей, про основи дитячої гігієни, про призначення дитячих ігор у виховному процесі, про трудове виховання дітей, про організацію святкових ранків в дитячому садку, про деякі дитячі захворювання та про багато іншого. Матеріали сайту стануть у нагоді не тільки молодим батькам, але й студентам, вихователям і методистам дитячих садків.
http://www.skazochki.narod.ru - На сайті цікавий матеріал: російські казки та казки народів світу, сучасні обробки класичних казок, ілюстровані і звукові казки, пісні для дітей і слова цих пісень, загадки в малюнках, загадки Г. Остера, мультфільми та пісні з них.
http://www.dedushka.net - Бібліотека–путівник по дитячій літературі. Містить інформацію про дитячі книги різних авторів. На сторінках багато цікавих казок різних народів світу і відомих казкарів. У цікавому світі, де тварини поводять себе як люди, де звичайні люди здійснюють великі подвиги і одружуються на принцесах, добро і любов завжди перемагають зло.
http://www.posnayko.com - Дитячий пізнавально-розважальний журнал «Пізнайко».
Журнал "Санька"
Дитячий журнал «Ухтышка» — перший в Україні товстий глянцевий дитячий журнал. На сторінках журналу цікаві статті, конкурси та вікторини.

Інтернет-ресурси для бібліотекарів

http://www.nbuv.gov.ua – Національна бібліотека ім. Вернадського
http://zakon.rada.gov.ua – Законодавство України
http://mars.udsu.ru – Міжрегіональний аналітичний розпис статей
http://www.sigla.ru – Сігла – портал міжбібліотечної інформації

Електронні бібліотеки

Электронная библиотека Пупсика
Либрусек
КГБ
Електронна бібліотека української літератури
Українська бібліотека
Книги скачать и читать
Bookland
Чтиво
«Відкрита книга» - це електронна бібліотека класики української, російської та світової літератури в різних форматах, які читаються практично кожним пристроєм та програмами для читання. Наразі прочитати та скачати можна лише книги з української літератури, решта сторінок – на стадії розробки. Розробники обіцяють, що російські книжки з’являться в них уже в березні 2012 року, а світові шедеври – у вересні.

Миколаїв в інтернеті

Віртуальне місто
Литературно-художественный интернет-журнал "Николаев Литературный"
nikportal.net
Миколаївська державна адміністрація
Миколаївський коледж культури і мистецтв
Офіційний сайт Миколаївської міської ради

Дитячі бібліотеки України

Дитячі бібліотеки в інтернеті

www.chl.kiev.ua/cgi-bin/marc/Indexu.html Національна біблиотека України для дітей
http://laginlib.org.ua Миколаївська ОДБ ім. В. Лягіна
http://www.kinder.mksat.net/adindex.htm Миколаївська центральна міська бібліотека для дітей ім. Ш. Кобера
http://frankolibrary.com.ua/ Вінницька обласна бібліотека для дітей ім.І.Я.Франка
http://biblio-child.dp.ua/ Дніпропетровська ОДБ
http://www.childlibrary.donetsk.ua/ Донецька ОДБ
http://childlibr.org.ua/ Житомирська ОДБ
http://zodub.uz.ua/ Закарпатська ОДБ
http://www.child-lib.lg.ua/uk Луганська ОДБ
http://www.lodb.org.ua/ Львівська ОДБ
http://sodb.sumy.ua/ Сумська ОДБ ім. М. Островського
http://www.odb.te.ua/ Тернопільська ОДБ
http://bibl.kharkiv.ua/ Харківська ОДБ
http://www.library.kherson.ua/ Херсонська ОДБ
http://odb.km.ua/ Хмельницька ОДБ
http://chobd.ck.ua/ Черкаська ОДБ
http://ostrovskogo.com.ua/ Чернігівська ОДБ
http://www.orlovka.crimea.ua/ Кримська республіканська дитяча бібліотека
http://www.shevkyivlib.org.ua/ Київська центральна міська бібліотека для дітей
ім. Т. Г. Шевченка
http://book-house.org/html/index.php Краматорська центральна міська бібліотека для дітей ім. О. С. Пушкіна
http://www.childlib.iuf.net/ Севастопольська центральна міська бібліотека для дітей
ім. А. Гайдара

Твори

И. Андрианова "Мой сумасшедший папа"
Іван Багмут "Пригоди чорного кота Лапченка, описані ним самим"
І. Багряний "Скелька"
Джек Венс "Дар болтунов"
І. Герасименко «Партизанська іскра»
Ю. Коротков "Виллиса"
Марія Матіос "Життя коротке"
Марія Матіос "Майже ніколи не навпаки"
Марія Матіос "Щоденник страченої"
Дзвінка Матіяш "Реквієм для листопаду"
Дзвінка Матіяш "Роман про батьківщину"
В. Нестайко "Дивовижні події в шостому «Б»"
В. Нестайко "Загадка старого клоуна"
В. Нестайко "Космонавти з нашого будинку. Оповідання"
В. Нестайко "Пригоди Грицька Половинки"
В. Нестайко "Таємниця Віті Зайчика"
В. Нестайко "Таємничий голос за спиною"
Всеволод Нестайко "Чарівні окуляри"
В. Нестайко "Шура и Шурка. Рассказы"
С. Носань "Мудра книга"
М. Стельмах "Біда навчить"
Д. Пучков "Санитары подземелий"
Диана Сеттерфилд "Тринадцатая сказка"
Н. Соломко "Горбунок"
Джон Стейнбек "О мышах и людях"
Микола Трублаїні "Оповідання про Далеку Північ "
И. Чудовская "Из жизни Кондрашек" 
© 2008 - 2019. Всі права захищені. Copyright Миколаївська обласна бібліотека для дiтей ім. В.Лягіна та партнери.  При використанні матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове.