Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.Лягіна - Електронні ресурси


Віртуальна довідка  Архів довідок

10 Торопа Альона
(м. Миколаїв)
4.11.2018
Можливо дізнатись історію створення скверу "Подвигу ліквідаторів аварії на ЧАЕС"?
Відповідь:

Доброго дня, Альоно! Ось що нам вдалося знайти з історії скверу, у нашій місцевій періодиці минулих років.
   Ще в 2001 році, до 15-ї річниці аварії на ЧАЕС, на перехресті проспекту Миру і вулиці скульптора Ізмалкова було проведено благоустрій скверу, проведена закладка фундаменту пам'ятника, а саме місце освячене служителями церкви.
   У квітні 2006 року, до 20-х роковин Чорнобильської катастрофи, було встановлено тимчасовий пам'ятний знак на честь подвигу ліквідаторів і ухвалено рішення про встановлення у сквері Чорнобильців пам'ятника.
   26 квітня 2007 року, в день сумних роковин, було відкрито пам'ятник ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС «Скорботний ангел Чорнобиля».
    Автором пам'ятника є заслужений діяч мистецтв України Іван Булавицький. Скульптурна композиція, загальна висота якої – 6,5 метри, скульптура ангела – 3,5 метри, виготовлена з сірого граніту Янцевського родовища Запорізької області, її вага – 7,5 тон. Сама ж скульптура - це гранітний ангел зі схиленою головою і свічкою в руці, який тужить за всіма, кого торкнулася Чорнобильська трагедія.
   Література:
   • Островская М. Скорбящий ангел Чорнобыля [Текст] / М. Островская // Южная правда. – 2007. – 28 апреля. – С. 3.
   • Фуга Л. 20 лет под пеплом Чернобыля [Текст] / Л. Фуга // Вестник Прибужья. – 2006. – 29 апреля. – С. 1

9 Полякова Ганна
(м. Запоріжжя)
18.04.2018
Доброго дня! Цікавить видання: Хейфец, Я. Переложения [Ноти] : для скрипки и фортепиано. [Вып.] 2 / Я. Хейфец ; авт. предисл. Э. Финкельштейн. - СПб. : Композитор • Санкт-Петербург, 2001. - 60 с. А саме: Фрагменты : из оперы "Порги и Бесс" / комп. Дж. Гершвин Чи можливо їх відкопіювати і яким чином?
Відповідь:

Добрий день, Ганно! Так, це видання є в нашій бібліотеці. У виданні представлено 5 фрагментів з опери. Яка конкретно композиція вам потрібна? Ми можемо вам її відсканувати і надіслати на вашу електронну пошту.

8 Филатова Александра
(г. Николаев)
7.02.2017
Здравствуйте! Когда была маленькая, читала когда-то у вас в библиотеке серию книг (в детском отделе). Сюжет почти не помню, но помню, что на одной из книг на обложке было нарисовано большое дерево, в стволе которого открытая дверь, за которой виднелся другой мир. Это приключения детей. Помогите, пожалуйста, найти название или автора!
Відповідь:

К сожалению вынуждены вам сообщить, что мы не можем найти автора и название интересующей вас книги. Поскольку информации все же недостаточно. Мы просмотрели наш фонд по различным критериям - но увы. Еще раз спасибо, что воспользовались нашей виртуальной службой.

7 Твердохліб Аделіна
(м. Миколаїв, ЗОШ № 51, 7-б)
13.01.2017
Чи є в бібліотеці книги Стівена Кінга?
Відповідь:

Доброго дня, Аделіно. Книги Стівена Кінга, згідно з каталогом в бібліотеці є. Та зараз всі вони видані читачам. Проте, в бібліотеці є книги схожої тематики інших авторів для твого віку http://e-catalog.mk.ua/cgi/base_moba/cgiirbis_64.exe. Дякуємо тобі, що скористалася нашою віртуальною послугою.

6 Люба Клех
(м. Львів)
18.10.2016
Доброго дня. Цікавить біографія Леоніда Шияна.
Відповідь:

Доброго дня, пані Любо! Свого часу ми вже виконували такий запит. Інформації про життя та творчість Леоніда Шияна, як в книгах, так і в інтернеті, дуже і дуже мало. Все, що на сьогодні відомо про письменника, ви можете прочитати на сторінці аудіобібліотечки «Почитайко» Національної бібліотеки України для дітей http://chl.kiev.ua/pub/Publication/Author/180.

5 Міська
дитяча
бібліотека №6

(м. Миколаїв)
15.09.2016
Творчість Леоніда Шияна для дітей молодшого шкільного віку.
Відповідь:

Доброго дня, Дитяча бібліотека «Чибіс»!
Згідно біографії автора, яку ми змогли знайти, Леонід Шиян є автором книг для дітей молодшого шкільного віку: «Про смільчака малого – коника морського» (1961) та «Пригоди Босмінки» (1975).
В нашій бібліотеці вони є. До цих книг ви можете звернутися також і он-лайн.
Так на сайті Українського Центру ви можете прочитати та скачати книгу «Про смільчака малого – коника морського» (у PDF форматі) http://www.ukrcenter.com/Література/Леонід-Шиян/56492/Про-смільчака-малого-коника-морського, а книгу «Пригоди Босмінки» ( у DJVU форматі) http://www.ukrcenter.com/Література/Леонід-Шиян/84589/Пригоди-Босмінки.
Крім того уривки з книги «Пригоди Босмінки» ви ще можете прослухати в аудіобібліотечці «Почитайко» Національної бібліотеки України для дітей http://chl.kiev.ua/pub/Publication/Author/180 .

4 Сичова
Лариса
Петрівна

(м. Кривий Ріг)
29.08.2016
Я бандуристка з Кривого Рогу. Виконую пісню "Бандура". Музику написала Віолетта Гріневич із Санкт-Петербургу. Вона говорить, що вірш цей прочитала в якійсь газеті і не пам’ятає в якій, що автор Л.Чижова. Коли я запитала, що вона знає про автора слів, і де можна прочитати інші його вірші, з’ясувалося, що нічого, але Віолетта Гріневич припустила, що автором слів може бути Людмила Чижова. Хотілося б знати телефон Л.Я.Чижової або її електронну адресу, щоб встановити її авторство, одержати текст вірша "Бандура".
Відповідь:

Доброго дня, Ларисо Петрівно! У Людмили Яківни Чижової, миколаївської письменниці, дійсно є вірш "Бандура", який у нас на Миколаївщині також покладений на музику миколаївським автором Віктором П’ятигорським.
Починається він такими рядками:

У кожній бандурі
Коштовна перлина:
Душа кобзаря –
Співця України.
Від трепетних пальців
Бандура заграє,
Козак молоденький
Про Байду співає…

Чи саме ці рядки виконуєте ви? Якщо так – тоді ми повідомимо Людмилу Яківну, що ви хочете з нею зв’язатися.

3 Спижевская
Маргарита
Васильевна

(г. Новая
Каховка)
14.03.2016
Добрый день. Есть ли у вас такая периодика: Однокласник. - 2005. - № 6 ; Розкажіть онуку. - 2009. - № 13 - 14; Юный художник. - 2011. - № 9. И возможно ли сделать заказ по МБА?
Відповідь:

Доброго дня, Маргарито Василівно! В нашій бібліотеці є всі ці періодичні видання. Та, на жаль, ми не зможемо переслати їх вам по МБА.

2 Валентина
08.02.2016
Есть ли памятники Шерлоку Холмсу и в каких городах?

Відповідь:

Пам’ятники Шерлоку Холмсу встановлено: * 10 вересня 1988 року в Мейрінгені (Швейцарія), скульптор John Doubleday; * Наступну скульптуру відкрили 9 жовтня 1988 року в Каруідзаві (Японія), скульптор – Yoshinori Sato; * 24 червня 1991 року пам’ятник було відкрито у Единбурзі, скульптор Gerald Lang; * 24 вересня 1999 року - у Лондоні, біля станції метро на Бейкер-стріт, скульптор John Doubleday; * 27 квітня 2007 року у Москві, скульптор Андрій Орлов. Більш детальну інформацію про пам’ятники ви зможете прочитати ось тут:
http://shgpi.edu.ru/biblioteka/blog/?p=3097
https://ru.wikipedia.org/wiki/Памятник_Шерлоку_Холмсу_и_доктору_Ватсону

1 Валентина
08.02.2016
Які книжки ілюструвала художниця Ольга Лебідь?

Відповідь:

Доброго дня Валентино! Дізнатися про те, які книги проілюструвала Ольга Лебідь ви зможете за цим посиланням - http://laginlib.org.ua/mykolaiv/mytcy/lebyd.php
З них у нашій бібліотеці є чотири видання – книжки-іграшки: Андерсен Г. Х. «Огниво», «Стойкий оловянный солдатик», «Кот в сапогах» та Гауф В. «Казки» (2003 р.)© 2008 - 2019. Всі права захищені. Copyright Миколаївська обласна бібліотека для дiтей ім. В.Лягіна та партнери.  При використанні матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове.