Дитяча бібліотека Комунального закладу «Бібліотечна мережа м. Вознесенська»

Історія бібліотеки

        Заснував дитячу бібліотеку міста Вознесенська у 1924 році  Євген Йосипович Михальський – пристрасний книголюб, педагог, добре освічена людина, яка володіла кількома іноземними мовами,  блискучий знавець мови  есперанто. Він згуртував навколо себе любителів літератури і з їх допомогою із залишків колишніх бібліотек чоловічої і жіночої гімназії у 1924 році організував у місті дитячу бібліотеку, яка невдовзі стала одним з культурних центрів міста для дітей.

Місія бібліотеки:

       Забезпечення права юних читачів та жителів громади  на доступ до інформації, здійснення сервісного обслуговування користувачів шляхом надання широкого спектру бібліотечних, інформаційних, пізнавально – дозвіллєвих послуг з метою розповсюдження знань та інформації, розкриття культурних надбань, що сприятимуть успішному всесторонньому розвитку особистості.

 

Основні стратегічні завдання

        Бути креативним структурним об’єднанням бібліотек громади, наполегливо рухатись вперед, зберігаючи традиційні  функції та водночас надаючи новітні, актуальні послуги, бути невід’ємною частиною місцевої громади.

 

Основні пріоритетні напрямки діяльності

        Головні пріоритети: «Бібліотека і громада: спільна праця – спільне майбутнє»:

        Сучасна бібліотека – центр громадського та культурного життя, центр інноваційного розвитку громади; координаційне місце зустрічі громади, центр розвитку цікавих зустрічей, корисного проведення часу, культурний простір, центр інформаційних технологій для надання безкоштовних бібліотечних послуг, потреба в якому виникає у громади міста.

 

Ресурсна база

       16897 тис. примірників книг та біля 30 назв періодичних видань історичної, довідкової,   науково –  популярної тематики.

8 комп’ютерів, шість з яких підключені до мережі Інтернет.

Каталоги і картотеки бібліотеки

Каталоги:

  • алфавітний каталог;
  • систематичний каталог для дітей 10-14 років;
  • ілюстрований систематичний каталог для дітей 8-9 років;
  • алфавітний каталог назв творів художньої літератури.

Комплексні програми

            В бібліотеці працює Програма «Бібліорік» за такими напрямками:

  • «Розважаймось і читаймо, весну красну зустрічаймо»;
  • «Ясним сонцем все залито – в нас гостює Читай – Літо»;
  • «Крокує осінь у книжковий край»;
  • «Ой, розваг у нас багато на зимові свята»

Нові форми роботи

      В роботу бібліотеки впроваджуються нові форми роботи, такі як: інформаційна мозаїка, Інтернет – гід, веб – розвідка, медіа – візит, флешмоб, година патріота, марафон пам’яті, етно – огляд, еко – мандрівка, правознавчий пазл, правовий навігатор, правова шпаргалка, бібліовояж, літературний глобус. арт – терапія, спортивне асорті, літературний мікс  тощо.

Творчі об’єднання за інтересами

       У читальній  залі відділу обслуговування учнів 5-9 класів дитячої бібліотеки працює клуб юних мандрівників «БібліоКруїз», де разом з читачами ми здійснюємо цікаві подорожі  по різних країнах світу. Діти мають змогу побачити на  власні очі за допомогою віртуальних подорожей та мандрівок усі мальовничі куточки світу. 

      У діяльності клубу використовуються різні форми роботи: відео-круїзи, віртуальні подорожі, презентації, книжкові виставки, обговорення книг, які розвивають самостійність і творчість юних мандрівників.

      Мета клубу:

  • популяризація книги серед учнів 6-7 класів;
  • активізація читацької та творчої активності підростаючого покоління;
  • розширення та поглиблення знань дітей ;
  • заохочення до вивчення історії, традицій, звичаїв різних країн світу;
  • розвиток творчої думки, пізнавальних інтересів дитини.

       Також у читальній залі  відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів працює театр книги «Барвінок», де важлива роль відводиться ігровим формам роботи.

        Знайомство  дітей з бібліотекою розпочинається  з театралізованих  екскурсій: «Будьмо знайомі у нашому домі», «Країна казкова – країна книжкова» та «Пригоди у Казковому Королівстві», «Перший раз завітали ви до нас».

 

Інтернет-центр у бібліотеці

        У рамках програми „Бібліоміст”  дитяча бібліотека КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» стала переможцем у конкурсі  «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету».

        Головне завдання впровадження цього проекту – сприяти позитивному розвитку Вознесенської громади через навчання бібліотекарів та користувачів використанню сучасних комп’ютерних технологій та можливостей Інтернету, а також надавати вільний, безперешкодний доступ до світових інформаційних ресурсів широкому загалу дорослого та дитячого населення міста.

       Бібліотека отримала:

  • Чотири комп’ютери з програмним забезпеченням;
  • Принтер;
  • Чотири веб – камери з навушниками;
  • Мережеве обладнання.

      У  Центрі вільного доступу до мережі Інтернет бібліотека надає користувачам:

  • Доступ до Інтернет – мережі протягом 1 години в день на загальних підставах, або за попереднім записом;
  • Копіювання інформації з комп’ютера на інші електронні носії інформації (флешки, диски, дискети, тощо);
  • Безкоштовні консультації щодо кращих практик використання пошукових систем та ресурсів Інтернет, а також основ користування програмним забезпеченням;
  • Послуги сканування та друку;

        В бібліотеці створено зону «Land – Komp» (комп’ютерна країна),  робота в якій проводиться за такими напрямками:

  • Інтернет – школа: «Є така мережа – сіті – розповість про все на світі» –  навчання користувачів бібліотеки інформаційного пошуку в мережі Інтернет запитів різносторонньої тематики,  яка допомагає  у   навчанні, написання творів та рефератів;
  • Інтернет – мандрівки, знайомства: «Нас кличе до дій Інтернет – Чародій»  –  проводяться  цікаві Інтернет – екскурсії, подорожі та мандрівки.
  • Он – лайн бібліотека «Книжковий всесвіт»: читання творів,  які     відсутні у фондах бібліотеки.
  • Інтернет – дозвілля: – «Розважаймось від душі – в  Інтернет – мережі»
  • Інтернет – майстерня, Інтернет – кінозал, он – лайн ігротека, розваги та скайп – спілкування.

Завдяки Центру вільного доступу до мережі Інтернет бібліотека має можливість використовувати:  Інтернет – довідку, електронні презентації, віртуальні подорожі та мандрівки. слайд – шоу, слайд – презентації, он – лайн читання тощо.

Бібліотечні проекти

 

        Проектно – програмна діяльність: в бібліотеці на період літніх канікул працює Бібліодворик «Рюкзачок змістовного дозвілля». Бібліодворик , який ми відкрили, став територією дружби, веселих розваг, нових зустрічей на все літо!  Відпочивати змістовно, розкривати свої можливості та таланти, спілкуватися з друзями – все це чекає на дітей протягом літа у  Бібліодворику. Тут діти розгадують загадки про літо та про рослини, беруть участь у вікторинах та конкурсах, грають у шахи , в гру «Бібліодартс», знайомляться з письменниками – ювілярами року, читають книги. У Бібліодворику пройшли  такі заходи: казкове лото «Тебе вітає казка, тому читай її, будь – ласка», літературна подорож «Жменю сміху всім на втіху»,  розважальний вояж «Про рослинки і звірят для дівчаток і хлоп’ят», літературні лавочки «Книга по колу»,  бібліопікнік «Галявина усяких цікавинок», свято «Прийшов Спас у гості до нас!», літературна подорож «Іван Франко і донині, мов зірка сяє в Україні», читанках – добавлянках  «Повітряна мандрівка Ромашки та Барвінка», ерудит – грі «Казкове коло загадок», «Квітка – Семицвітка», «Відгадаймо казкових героїв» та мандрували розважальним лабіринтом «В гості книга мандрувала». 

 

Рекламна діяльність

 

        Бібліотека проводить рекламну діяльність, а саме: статті в газеті «День за днем» про роботу бібліотеки, інформація про соціокультурну роботу бібліотеки на сайті міста, реклама програми «Бібліорік», рекламні заходи про діяльність бібліотеки на блозі «Бібліоша» та «Бібліомаячок»  обласної бібліотеки ім. В.О.Лягіна.

 

Видавнича діяльність

 

        Видавнича діяльність бібліотеки: складаються путівники, пам’ятки, закладки, індивідуальні рекомендаційні списки літератури, інформаційні списки, створюються              бук трейлери,  відео ролики тощо.

 

Партнери бібліотеки

 

      Для того, щоб бібліотека стала сучасним культурним та інформаційним центром розвитку дітей, вся її діяльність  протягом року направлена на   координацію дій з громадськими та державними організаціями, співпрацю та взаємодію з освітянськими бібліотеками, управлінням освіти, музеями міста. Разом з ними бібліотека проводить  акції з підтримки дитячого читання, творчі акції, які  забезпечують успішну діяльність бібліотеки, сприяють формуванню й розвитку читацьких інтересів дитини,  підтримання позитивного іміджу бібліотеки, рекламу бібліотечних послуг. Творча співпраця забезпечує виконання поставлених перед бібліотекою завдань, сприяє взаємодії бібліотеки і користувача та ефективності кінцевого результату.

      Бібліотека співпрацює з такими партнерами як: Організація Червоного Хреста, Управління освіти, відділ культури, сім`ї, молоді та спорту міської ради, Рада ветеранів,   Центр соціальної реабілітації дітей інвалідів м. Вознесенська,  Центр соціально – психологічної реабілітації дітей Служби у справах дітей Вознесенської міської ради, Вознесенський міський центр дитячої та юнацької творчості.

Підвищення кваліфікації

 

      Працівники бібліотеки підвищують кваліфікацію беручи участь в обласних школах передового досвіду, нарадах, семінарах. тренінгах.

 

Нагороди бібліотеки та працівників

 

  • Диплом. Нагороджується колектив дитячої бібліотеки КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» у номінації «Ефективне просування книги та читання» в огляді –конкурсі районних(міських) бібліотек для дітей;
  • Диплом. Нагороджується колектив дитячої бібліотеки КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» за І місце у номінації «Ефективне просування книги та читання» обласного огляду – конкурсу районних(міських) бібліотек для дітей;
  • Подяка. Трудовому колективу дитячої бібліотеки КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» за вагомий внесок у розвиток культурного життя міста та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек;
  • Грамота. Нагороджується Радєва Галина Федорівна, завідувач дитячої бібліотеки КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» за високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків, активну громадську позицію та з нагоди Всеукраїнського Дня працівників культури та аматорів народного мистецтва;
  • Подяка. Висловлюється завідуючій дитячою бібліотекою КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» Радєвій Галині Федорівні за активну життєву позицію, ініціативність у громадському житті міста, за вагомий внесок в розвиток ветеранського руху та з нагоди Дня ветеранів та людей поважного віку;
  • Грамота. Нагороджується Радєва Галина Федорівна, завідуюча дитячою бібліотекою КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» за високу професійну майстерність та з нагоди святкування 20- річниці незалежності України;
  • Диплом. Нагороджується Радєва Галина Федорівна, завідуюча дитячою бібліотекою КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» за ІІ місце в конкурсі професійної майстерності «Дитяча бібліотека – варіант розвитку»;
  • Сертифікатом «Шлях до Фортуни» нагороджується Радєва Галина Федорівна, переможець міського конкурсу кращих працівників підприємств, установ та організацій міста Вознесенська з нагоди Дня Вознесенської родини.

Плани на майбутнє

       У майбутньому мати можливість реалізовувати державні цільові програми: з модернізації матеріально – технічної бази бібліотеки, цільову програму інформатизації бібліотек, цільової програми збереження бібліотечних фондів.

       Завдяки впровадженню цих програм  у майбутньому бібліотека стане ще привабливішою і сучаснішою, і кожна дитина зможе скористатися її бібліотечними фондами та її гостинністю.
      «Адже життя дитини повноцінне тільки тоді, коли вона живе у світі казок, музики, фантазії і творчості», – ці слова сказав великий педагог В. Сухомлинський, і саме ці слова визначають роль бібліотеки у вихованні дитини, в тому, щоб бібліотека мала своє, неповторне обличчя, самостійно визначала пріоритетну стратегію у вихованні дитини, була затишною, привабливою та цікавою для кожної дитини міста.     

        І тому, вся діяльність дитячої  бібліотеки сьогодні спрямована на те, щоб для кожної  дитини, яка її відвідає, було створено комфортне інформаційне середовище, з використанням сучасних інформаційних технологій, організовано цікаве та змістовне дозвілля.  де кожна дитина зможе відкрити для себе різноманітний  і цікавий світ дитячої книги.

Фотогалерея