Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.Лягіна - Моя Миколаївщина


      Моя Миколаївщина  «Пам’ятаємо, славимо, вшановуємо»

«Пам’ятаємо, славимо, вшановуємо»

Бібліографічна хроніка

Юні друзі!

    4 квітня 2014 року наша область святкуватиме 70-річчя визволення Миколаївщини від нацистських окупантів. До цієї дати Обласна бібліотека для дітей ім. В. О. Лягіна підготувала бібліографічний покажчик «Пам’ятаємо, славимо, вшановуємо».
   32 місяці – з 1 серпня 1941 року по 31 березня 1944 року йшла на території Миколаївщини Друга світова війна. Лилася кров, нищилися матеріальні і культурні цінності, духовні надбання народу. На бій ішли мобілізовані і добровольці, чоловіки і жінки, робітники і селяни, комуністи і безпартійні, атеїсти і віруючі, люди різних поколінь, національностей, професій.
   У справу розгрому ненависного ворога внесли свій вклад і жителі Миколаївщини. Понад 79 тисяч жителів області загинули на фронтах війни. 106 наших земляків удостоєні звання Героя Радянського Союзу, з них 36 – посмертно. За мужність і героїзм у боротьбі з німецько-румунськими загарбниками на території Миколаївщини звання Героя Радянського Союзу посмертно були удостоєні 4 підпільники: В. О. Лягін, П. К. Гречаний, В. С. Моргуненко, Д. Г. Дяченко. 1091 підпільник і партизан області нагороджені орденами і медалями.
   Не слід забувати про те, що за роки окупації на території області фашистські загарбники убили і замучили понад 105 тисяч мирних громадян, з них 74660 мирних жителів області, серед яких діти, старики, жінки, громадяни єврейської національності, понад 30 тисяч – військовополонені. 25 тисяч чоловік насильно вивезено до Німеччини. Спалено сотні населених пунктів, зруйновано багато заводів, підприємств, житлових будинків, історичних пам'ятників.
   Події тих грізних днів ніколи не згаснуть в пам'яті народній. Про них нагадуватимуть меморіальні дошки, пам'ятники, вулиці, названі іменами героїв, обеліски і кургани слави.
   Минає 70 років з часу звільнення Миколаївщини від нацистських окупантів. За цей час піднялося ціле покоління, для якого війна – сторінка історії. Все більше стає людей, які її не пам'ятають. І як же потрібно, як важливо, щоб усі знали, чим виявилася для світу битва з фашизмом, яких зусиль, мужності і жертв коштувала вона нашому народу. Це священний обов’язок перед тими, кого вже немає серед нас і перед тими, чиє життя лише починається.

   Бібліографічний покажчик «Пам’ятаємо, славимо, вшановуємо» складається з таких розділів:

 1. Початок німецько-радянської війни
 2. Нацистський окупаційний режим на території Миколаївщини
 3. Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині
 4. Визволення Миколаївщини від нацистської окупації
 5.    У межах розділу матеріали розташовані в алфавіті авторів або назв.

     Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією нашого краю.

     Зі святом, з 70-річчям визволення Миколаївщини від німецько-фашистських загарбників, наші дорогі читачі!  
© 2008 - 2019. Всі права захищені. Copyright Миколаївська обласна бібліотека для дiтей ім. В.Лягіна та партнери.  При використанні матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове.