Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.Лягіна - Моя Миколаївщина


      Моя Миколаївщина  «Оспівую тебе, чарівне місто»

«Оспівую тебе, чарівне місто»

Прозові твори, вірші та пісні про Миколаїв

Дорогі друзі!

    Нашому Миколаєву цьогоріч виповнюється 225 років. Історія міста починає свій відлік від далекого 1789-го, коли в гирлі річки Інгул почалося будівництво верфі під невсипущою увагою генерал-губернатора Новоросійського краю князя Григорія Потьомкіна. Через рік тут виникло містечко, назване Миколаєвом – на честь взяття Очакова, яке відбулося у день святого Миколая, покровителя моряків. Вже на початку ХІХ століття Миколаїв став центром Миколаївської губернії. Колонізований степ перетворився на житницю, а місто над Південним Бугом стало центром суднобудування. Цей благословенний край завжди спонукав на творчість багатьох письменників і поетів, які відображали його у своїх художніх творах.
    До вашої уваги – бібліографічна антологія «Оспівую тебе, чарівне місто». Метою видання є представлення інформації про твори, в яких оспівується наше чудове місто Миколаїв. Поезія і проза, драматичні твори і пісні – злилися воєдино, точно так, як і імена найстаріших письменників злилися з іменами молодих прозаїків і поетів. У творах розкривається найголовніше – душа Миколаєва. Минуле і теперішній час постає перед нашими очима: історія міста – славна, тяжка, а іноді трагічна, образи людей – мужніх, благородних, багатих душею.

   Матеріал розташований за такими розділами:

 1. Миколаїв, оспіваний у прозі
 2. Рідне місто в поетичному слові
 3. Пісні про рідне місто
 4. Web-ресурси
 5.    У межах розділів матеріал розміщено в алфавіті авторів або назв.

     Покажчик призначений для широкого кола читачів, а саме для учнів середнього шкільного віку, для їх батьків, вчителів, працівників дитячих бібліотек.

     Зі святом, з днем народження міста, наші дорогі читачі!  
© 2008 - 2019. Всі права захищені. Copyright Миколаївська обласна бібліотека для дiтей ім. В.Лягіна та партнери.  При використанні матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове.