Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.Лягіна - Моя Миколаївщина


      Моя Миколаївщина   Мандрівка музеями Миколаївщини  Історичні музеї

Очаківський воєнно – історичний музей ім. О.В. Суворова
Адреса музею: м. Очаків, вул. Кирова, 2.
Тел.:8-05154 22101

Сторінки історії:

Очаківський воєнно – історичний музей ім.О.В.Суворова       Побувати в Очакові і не відвідати воєнно-історичний музей ім. О. В. Суворова неможливо. Музей було відкрито 8 червня 1972 року. Майже 30 років він знаходився у приміщенні православного храму. У 2000 році будинок передали церкві. І для музею було виділено світлу, двоповерхову , красиву будівлю райкому партії, яка майже п’ять років стояла без господаря. Нині у фондах музею зберігається більше ніж 18 тисяч експонатів і ще ждуть свого часу, щоб розміститися в 6 просторих залах, але навіть в таких умовах в музеї проводяться різні виставки, конференції, зустрічі.

      Всі експонати – унікальні. Це ордени і медалі (оригінали) періоду Кримської війни 1853 – 1855 років, рідкісні книги, зброя ХVІІІ століття, особисті речі легендарних людей, унікальні документи періоду Другої світової війни, є зала археологічних знахідок з острова Березань. Чим особливо славився воєнно-історичний музей, так це діорамою, яка відобразила штурм фортеці Очаків 6 грудня 1788 року. Знаменита битва стала початком кінця 300-річного володіння Турції територіями в Причорноморських степах. А діорама – полотно розміром 6?14 м, самої картини – 4?9 м – досить рідкісний витвір мистецтва, оскільки подібних творів в музеях України всього 4. Але для оновлення показу діорами потрібна спеціальна зала. Зараз вона знаходиться в законсервованому вигляді. Музейні працівники сподіваються, що незабаром діораму відкриють, адже її мають право побачити люди, які приїздять в Очаків з багатьох областей України та зарубіжжя в літній період.

      У 1962 році в Очакові було відкрито музей П.П.Шмідта. Він знаходився в тому самому будинку, де проходив суд над групою “очаківців”. Експонати були розміщені в двох невеликих кімнатах. Перший розділ розповідав про сім’ю Петра Шмідта, його дитячі та юнацькі роки, про початок революційної діяльності. А другий розділ музею – про події російської революції 1905 – 1907 років, діяльність П.П.Шмідта як керівника Севастопольського збройного повстання.

      Кілька років тому музей П. П. Шмідта об’єднався з Очаківським воєнно-історичним музеєм ім. О. В.Суворова.

      Нині ремонтні роботи закінчуються, і в липні 2007 р. музей ім. О. В. Суворова відсвяткує своє 35-річчя.

Література про музей:
  • Билык А. Военно-исторический музей имени А.В.Суворова // Билык А. Музеи Очакова: Путеводитель. – Одесса: Маяк, 1987. – С. 4 – 26.
  • Билык А. Музей П. П. Шмидта // Билык А. Музеи Очакова: Путеводитель. – Одесса: Маяк, 1987. – С. 27 – 52.
  • Самолис Г. В. Музей П. П. Шмідта в Очакові. – Одеса : Маяк, 1968. – 71 с.
  • Пастушенко Н. Т. Диорама “Штурм крепости Очаков”. – Одесса: Маяк, 1972. –20 с.
  • Колесник А. Назван именем Суворова // Вестник Прибужья. – 2003. – 30 окт. – С. 2.
  • Христова Н. 2007 год: три юбилея на Очаковской земле : [220 лет Кинбурнскому сражению, 100 лет со дня установления в Очакове памятника А. В. Суворову, 35 лет музею им. А. В. Суворова] / Н. Христова // Вечерний Николаев. - 2007. - №89(31 июля). - С. 3.
  • Христова Н. Музей будет. Но придётся подождать // Вечерний Николаев. – 2004. – 27 дек. – С. 4.
  • Христова Н. Суворов. Имя в истории Николаевской земли : [торжества ко дню рождения полководца, открытие памятника] / Н. Христова // Вечерний Николаев. - 2010. - №139(27 нояб.). - С. 3.

© 2008 - 2019. Всі права захищені. Copyright Миколаївська обласна бібліотека для дiтей ім. В.Лягіна та партнери.  При використанні матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове.