Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.Лягіна - Моя Миколаївщина


      Моя Миколаївщина  Миколаївські письменники - дітям  Зіньковський Ю. В.

Зіньковський Юрій Васильович
Поет
(Народився 1942 року)


Зіньковський Юрій Васильович Біографічна довідка
      Зіньковський Юрій Васильович народився 13 листопада 1942 року в селі Куцуруб на Миколаївщинi. Його батько, Василь Омелянович, незаконно репресований у 30-і роки, кілька років відбував покарання у Сиблагу (Улан-Уде), загинув на фронті Другої світової війни у 1944 році, визволяючи Угорщину. Дитячі роки майбутнього поета пройшли у Куцурубі. Тут він закінчив початкову школу, а потім разом з мамою переїхав до села Прибузького, далі – до Парутиного, де він продовжив навчання у 5-му класі. До школи ходив разом з мамою: він на уроки, вона на роботу. 20 років вона працювала у Парутинській школі техпрацівником.
      Після закінчення середньої школи деякий час працював вчителем початкових класів у с. Прибузьке, а згодом у Новому Бузі, у Солончаківській школі, одночасно навчався на історичному факультеті Одеського університету. Декілька років сезонно пропрацював в Ольвії, знаменитому історико-археологічному заповіднику, де брав участь у розкопках.
      Першим його великим захопленням була не поезія слова, а шахова поезія, тож і першим опублікованим твором став не вірш, а шахова задача, яку надру-кувала київська газета «Молодь України» ще у 1961 році. Беручи участь у десятках обласних, республіканських та всесоюзних конкурсах розв`язувачів задач, завжди входив до числа переможців. У 80-90 рр. десятки його задач були опубліковані – в основному у російській (воронезькій) періодиці.
      Щодо шахової гри – в очних змаганнях був тільки районним чемпіоном (Очаків, Новий Буг). Зате у своєму улюбленому «жанрі»-грі за листуванням – дійшов до півфіналу першості України, до ¼ фіналу першості Союзу. За рейтингом був у числі кращих серед миколаївських шахістів. Став першим кандидатом у майстри на Очаківщині. В останньому своєму турнірі – присвяченому ювілею Чернігова – став переможцем.
      Перший вірш поета був опублікований у районній газеті «Чорноморська зірка» 14 листопада 1964 року, згодом його твори регулярно з`являються на шпальтах районної газети. Разом із тим друкувався і в іншій періодиці: газетах «Радянська освіта», «Молодь України», «Радянська Україна», «Літературна Україна», журналах «Дніпро», «Україна», «Донбас», «Прапор», «Жовтень», у піврічнику «Поезія» та в багатьох колективних збірках.
      Перша його збірка «Теорема» вийшла у видавництві «Радянський письменник» 1987 року, друга – «Мій білий світ» була надрукована у Миколаєві 2003 року. Далі були збірки «На довгій ниві» (2006), «Битва на лимані» (2008), «Далеке і близьке» (2011), «Виднокіл» (2012).

Основні твори

  • Теорема : поезії / Ю. Зіньківський. - Київ : Радянський письменник, 1987. - 86 с.
  • Виднокіл : збірка поезії / Ю. В. Зіньковський. - Очаків, 2012. - 114 с. : іл.

  • Птахи : [вірш] / Ю. В. Зіньковський // Ленінське плем’я. - 1984. - 10 берез.
  • Слава переможцям : [вірші про війну] / Ю. В. Зіньковський // Рідне Прибужжя. - 2010. - №48(6 трав.). - С. 2.
  • Стихи / Ю. В. Зіньковський // Южная правда. - 1983. - 7 июля.
  • Это эхо войны постоянно со мной : [стихотворения о войне Ю. Зиньковского, А. Чайки, М. Калиниченко, В. Зотова] // Южная правда. - 2012. - №49-50(8-10 мая). - С. 5.


Web-ресурси
  • Зіньковський Ю. В. - поет-земляк // БібліоNews : Блог Куцурубської публічної бібліотеки Куцурубської об`єднаної територіальної громади - про бібліотеку, село, читачів. - Режим доступу : http://kuzurubbib.blogspot.com/p/blog-page_8920.html, вільний. - Дата останнього доступу : 04.10.2017. - Загол. з екрану.
  • Юрій Зіньковський : 50 років на поетичній ниві [Електронний ресурс] // Чорноморська зірка : [веб-сайт]. - Режим доступу : http://zirka.mk.ua/?p=384, вільний. - Дата останнього доступу : 04.10.2017. - Загол. з екрану.


© 2008 - 2019. Всі права захищені. Copyright Миколаївська обласна бібліотека для дiтей ім. В.Лягіна та партнери.  При використанні матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове.