Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.Лягіна - Моя Миколаївщина


      Моя Миколаївщина  «Екологічний портрет Миколаївщини»

Екологічний портрет Миколаївщини

інформаційний список літератури для учнів 7-9 класів
укладач Л. Г. Шевцова

Юні друзі!

    На сьогоднішній день екологія стала дуже популярним словом. А чи замислювалися ви, що це слово означає? Слово «екологія» походить від грецьких слів «oikos» - «дім, житло» і «logos» - «наука». Таким чином, екологія – це наука про взаємодію живих організмів з нашим загальним домом – природою. Якщо висловлюватися науковою мовою, екологія – це наука про взаємовідносини живих організмів і їх співтовариство між собою й навколишнім середовищем.
    Сьогодні слово «екологія» часто використовується, коли говориться про проблеми забруднення навколишнього природного середовища. Екологічний стан нашої планети погіршується з кожним днем. Основна частина наших екологічних проблем нами ж і породжена. Кожен з нас відчуває їх, вдихаючи автомобільний сморід і дим від спалюваного листя, дивлячись на стихійні звалища і купи невивезеного сміття, не маючи нагоди без ризику для здоров'я викупатись у спекотний день в річці чи випити води з крана, відчуваючи дискомфорт від можливості захворіти на холеру, гепатит або отруїтися нітратами.
    Прозоре повітря, чиста вода, чудові парки і ліси – все це стало для нас майже нездійсненною мрією. Знищуючи природу, людина не усвідомлює, що гине сама. Адже її здоров'я і благополуччя залежить від навколишнього середовища. Тому кожнен з нас повинен завжди пам'ятати про це. Давайте берегти природу кожний в міру своїх сил і можливостей! Робота щодо збереження природи повинна починатись із перебудови нашої свідомості. Отже, якщо ми хочемо бачити нашу планету екологічно здоровою, то у своєму житті екологом повинен бути кожен з нас.
    До вашої уваги – інформаційний список літератури «Екологічний портрет Миколаївщини». Метою видання є представлення матеріалів, які стосуються найактуальніших екологічних проблем нашого краю, найгостріших і частіше за все обговорюваних. Покажчик складений на основі фонду Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О.Лягіна.

   Матеріал представлений за такими розділами:

 1. Чиста вода – джерело життя
  • Водні ресурси області
  • Проблема питної води
 2. Де чисте повітря, там – життя
  • Стаціонарні джерела забруднення
  • Пересувні джерела забруднення
  • Проблеми опалого листя
 3. Чиста земля – надія твоя
  • Вплив сільського господарства на забруднення грунтів
  • Вплив промисловості та транспорту на забруднення грунтів
  • Збережемо рідні краєвиди від сміття
 4. Зелені насадження – багатство і окраса рідного краю
 5. Web – ресурси
 6.    Більш детально дізнатися про екологічний стан Миколаївської області ви можете, ознайомившись з літературою у межах розділів, яка розміщена в алфавітному порядку авторів та назв книг і статей.

     Сподіваємося, що інформаційний список літератури «Екологічний портрет Миколаївщини» буде корисним і цікавим для всіх, хто усвідомлює відповідальність за майбутнє нашого краю.


  
© 2008 - 2019. Всі права захищені. Copyright Миколаївська обласна бібліотека для дiтей ім. В.Лягіна та партнери.  При використанні матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове.