Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.Лягіна - Моя Миколаївщина


      Моя Миколаївщина  Що зберігає миколаївська Земля: «Дикий Сад»

Що зберігає миколаївська земля: «Дикий Сад»

Бібліоархеологічна розвідка для учнів 7-9 класів
укладач Л. Г. Шевцова

Дорогі друзі!

    Наше рідне місто Миколаїв у 2015 році буде відзначати свій 226-й день народження. Але перші сліди присутності людини на території Миколаївського півострова своїми коренями йдуть в глибину тисячоліть. В межах сучасного Миколаєва знаходиться багато археологічних пам'яток – безмовних свідків нашої багатовікової історії. Серед них особливе місце займає городище «Дикий Сад», розташоване в самому серці його історичної частини.
     Майже три тисячі років до нас, на високому стрімкому березі Інгулу, де нині вирує центр міста Миколаєва, існувало велике поселення, древнє місто-порт. Люди, які жили за часів епохи бронзи, не мали писемності, і ми ніколи не дізнаємося, як вони називали «наші» річки, яке ім'я носило древнє місто. Миколаївці завжди називали міський район між Флотським бульваром і Лагерним полем «Дикий сад». На цьому місці на початку XIX століття біля будинку головного командира Чорноморського флоту і військового губернатора Миколаєва був розбитий сад фруктових та декоративних дерев. З часом дерева здичавіли, і місце стали називати «Дикий сад». Дотримуючись історичної топоніміки, дослідники зберегли назву і древнє городище отримало назву «Дикий Сад».
    Городище «Дикий Сад» є єдиною, що збереглася в Україні, археологічною пам'яткою – залишками чорноморського міста-порту часів легендарної Трої та самої Троянської війни. Городище «Дикий Сад» ставлять в ряд найвидатніших пам'яток загальноєвропейської спадщини.
    Давно немає міста, яке стояло на високому березі. Сьогодні на цьому місці живе інше місто – Миколаїв, живемо ми з вами. Тож запрошуємо вас здійснити цікаву мандрівку в історію нашого краю, відвідати територію давнього городища, в думках зануритися в минуле тисячолітньої давнини. А допоможе вам в цьому бібліоархеологічна розвідка «Що зберігає миколаївська земля: «Дикий Сад».

    Матеріал представлений у такій послідовності:

 1. Дослідники городища «Дикий Сад»
 2. Географічне розташування давнього міста
 3. Що представляє собою стародавнє городище?
 4. Господарська діяльність населення городища «Дикий Сад»
 5. Археологічні знахідки городища
 6. Проект перетворення «Дикого Саду» в музейний комплекс
 7. Лабіринт. Кросворд.
 8. Література
 9.    Більш детально дізнатися про городище «Дикий Сад» вам допоможе список літератури, який знайомить з книгами та статтями з періодичних видань, які надійшли до Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім.В.О.Лягіна. Література розташована в алфавітному порядку авторів та назв книг і статей.

     Приємної вам подорожі!


  
© 2008 - 2019. Всі права захищені. Copyright Миколаївська обласна бібліотека для дiтей ім. В.Лягіна та партнери.  При використанні матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове.