Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.Лягіна - Моя Миколаївщина


      Моя Миколаївщина  Життєву пісню серцем співаю  Поетична індивідуальність Людмили Чижової

Поетична індивідуальність Людмили Чижової


«Людмила Яківна Чижова – саме з тієї когорти мічених
Богом особистостей, які все свідоме життя носять у
власній душі і захищають від вітрів оту жарину
поетичного світобачення та любові до рідного слова».
Валерій Петрович Бойченко


      Ім’я Людмили Яківни Чижової добре відоме не лише на Миколаївщині, а й далеко за її межами. Член НСПУ з 1997 року, лауреат обласної премії ім. Миколи Аркаса 2000 року. Має відзнаки ВЦРПС: «За отличную работу в культпросветучреждениях профсоюзов» (1988 рік), «За достижения в самодеятельном искусстве» (1987 рік). Нагороджена медаллю «Почесна відзнака» Національної спілки письменників України за особисті досягнення у літературній творчості, за вагомий внесок у відродження духовності та культури українського народу (2014р.) та Почесною грамотою обласної ради (2014р.).
Поетична індивідуальність Людмили Чижової
      У квітні 2007 року була учасницею міжнародного наукового симпозіуму «Візуалізація образу дитини в літературі», де на секції «Історичний розвиток літератури для дітей і юнацтва» з доповіддю «Фольклорна домінанта дитячої книжки Людмили Чижової» виступила доцент Миколаївського державного університету ім. В. Сухомлинського Інна Юхимівна Береза.

      Творчість Людмили Чижової рекомендована Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та Миколаївським державним університетом ім. В. Сухомлинського для вивчення за шкільною програмою навчальних закладів області.

      У творчому доробку поетеси нині понад 30 книжок різної тематики, з них 6 книг прози, численні публікації в літературних альманахах, збірках, періодичних виданнях. Матеріали Людмили Яківни Чижової надруковані в альманахах «Освітянські вітрила» Миколаївського державного університету ім.В.Сухомлинського (2003, 2004, 2006 рр.), краєзнавчих альманахах Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (2001, 2002 рр.), посібнику МОІППО «Музика і свято в дошкільному навчальному закладі» (2003 р.), посібниках –хрестоматіях «Література рідного краю» (2003 р.), та «Красою душу напоїть…» (2007р.).
Поетична індивідуальність Людмили Чижової
      Мелодика віршів Л. Чижової привернула до себе увагу багатьох композиторів. Стали піснями її поезії «Мій синочок» (муз. А. Кос – Анатольського), «Колискова» (муз. Л. Кравченка), «Щербанівський вальс» (муз. В. Уреса), «Канікули», «Морський коник» (муз. С.Чепеленка), «До матері» (муз. О. Максимця), «Бандура» (муз. В.П’ятигорського), «Обручка», «Вишиванка» та інші (муз. Т. Ярової), «Козачок» (муз. С. Долинського), «Любисток», «Пророчий голос Кобзаря» (муз. А. Олєйнікової).

      Людмила Яківна Чижова постійно співпрацює з вищими державними педагогічними закладами. Часто виступає перед студентами, педагогами та учнями, перед читачами бібліотек області. Вона не лише презентує свої нові книжки, читає улюблене, а й разом зі своїми прихильниками готує нові заходи, оповідає про творчі пошуки, про цікаві знахідки з краєзнавства. А більшість дитячих казок Людмили Яківни інсценовано в Обласній дитячій бібліотеці ім. В. Лягіна, школах та дитячих садках. Її книжки написані з любов’ю до молодого покоління, з думкою про нащадків:

Тривожний, величний, знаменний,
Цей край наш благословенний.
Від соняха і до граніту –
Ми вам залишаємо, діти.

© 2008 - 2019. Всі права захищені. Copyright Миколаївська обласна бібліотека для дiтей ім. В.Лягіна та партнери.  При використанні матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове.