Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.Лягіна - Моя Миколаївщина


      Моя Миколаївщина  Історико-архітектурна спадщина старого Миколаєва

Історико-архітектурна спадщина старого Миколаєва
Інформаційно – бібліографічний покажчик

Дорогі друзі!

    Запрошуємо вас познайомитися з інформаційно-бібліографічним покажчиком «Історико-архітектурна спадщина старого Миколаєва».
    Миколаїв з давніх-давен по праву вважають містом корабелів. Тут, у продутому всіма вітрами степу, жили трудяги-майстрові і сміливці-мореплавці. Півострів, відведений для будівництва нового міста, був розкреслений на рівні прямокутні квартали. Збудували верф, звели казарми, заселили робітничу слобідку. Князь Потьомкін хотів бачити нову верф успішною, а нове місто – красивим. У розробці архітектурних проектів брало участь багато відомих архітекторів і будівників, які залишили помітний слід в архітектурному вигляді міста. Архітектура Миколаєва не відрізнялася особливою красою і вишуканістю форм, але все ж мала свою неповторну індивідуальність. План забудови міста швидкими темпами, створений наприкінці ХVІІІ ст., був закріплений на місцевості вже в перше десятиліття його існування і цілком, без змін, зберігся до наших днів. Він представляв собою унікальний містобудівний пам'ятник епохи класицизму. Лише деякі міста можуть цим пишатися.
    Даний покажчик містить цікаву інформацію і може стати вашим помічником і гідом, якщо ви побажаєте дізнатись про історико-архітектурну спадщину нашого міста.

    Матеріал в ньому поданий за такими розділами:

  1. Промислові об’єкти


  2. Об’єкти адміністративного і культурного призначення


  3. Храми Миколаєва


  4. Житлові будівлі

     Більш детально дізнатися про історико-архітектурні дива нашого міста ви можете, ознайомившись з літературою у межах розділів, яка розміщена в алфавітному порядку авторів та назв книг і статей.
     Покажчик призначений для широкого кола читачів, а саме – для учнів середнього шкільного віку, для їх батьків, вчителів, працівників дитячих бібліотек.

Приємних вам подорожей!

Електронні карти

Культурна спадщина міста Миколаєва
Архитектура Николаева

© 2008 - 2019. Всі права захищені. Copyright Миколаївська обласна бібліотека для дiтей ім. В.Лягіна та партнери.  При використанні матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове.