Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.Лягіна - Нотатник бібліотекаря


     Нотатник бібліотекаря   Підвищення кваліфікації

Зональні семінари-практикуми

    Сьогодні обласна бібліотека для дітей ім. В. Лягіна знаходиться напередодні свого 90 - річного ювілею. Всі ці роки вона незмінно відіграє провідну роль організатора бібліотечного середовища регіону. Діяльність бібліотеки характеризується розширенням діапазону інноваційних форм і методів бібліотечного обслуговування користувачів-дітей, впровадженням сучасних інформаційних технологій, створенням якісно нових інформаційних ресурсів.
    Сьогодні в бібліотеці сформована і діє практика проведення зональних семінарів – практикумів для заступників директорів ЦБС по роботі з дітьми та працівників дитячих бібліотек, а також створено конкретний механізм для їх реалізації.

    Мета семінарів - практикумів:

  • організація співпраці в напрямку безперервної освіти, підвищення кваліфікації та створення сприятливих умов для професійного спілкування і контакту бібліотечних працівників області;
  • виявлення і поєднання пріоритетів у системному підвищенні кваліфікації бібліотечних спеціалістів різних районів області;
  • полегшення доступу до накопиченого бібліотечними спеціалістами районів досвіду в бібліотечній діяльності.

    Тема семінарів – практикумів у 2010 році - «Дитяча бібліотека сьогодні: нові можливості, нова якість обслуговування». До кожного семінару працівники ОДБ ім. В. Лягіна, розробили загальну програму, згідно з якою директор обласної бібліотеки для дітей ім. В. Лягіна - Жайворонок Тетяна Анатоліївна здійснює загальне керівництво семінарами – практикумами та представляє найважливіші провідні напрямки, пріоритети діяльності бібліотек - учасниць за минулий та поточний рік за допомогою мультимедійної презентації за темою: «Дитяче читання як основа формування інтелектуального потенціалу підростаючого покоління. Реалізація Державної програми підтримки та розвитку читання на регіональному рівні».
    На всі семінари – практикуми заплановано ознайомлення з Обласним гуманітарним проектом «Велике читання» у бібліотеках районів, міст Миколаївської області, а також надання спеціалістами ОДБ ім. В. Лягіна (Романченко Оленою Леонідівною, заступником директора з наукової роботи та Наховою Тетяною Іванівною, завідуючою відділом маркетингу та перспективних методик обласної бібліотеки для дітей ім. В. Лягіна) методичних рекомендації щодо його впровадження. Всі учасники семінарів - практикумів отримають домашнє завдання щодо розроблення власного імідж – проекту «Бібліотека, про яку знають всі!», мета якого - позиціонувати дитячу бібліотеку як об’єктивно затребувану, реально необхідну суспільству соціально–культурну інституцію, яка постійно розвивається.

     Так, протягом 2010 року заплановано проведення чотирьох зональних семінарів–практикумів, базою проведення яких стануть:


© 2008 - 2019. Всі права захищені. Copyright Миколаївська обласна бібліотека для дiтей ім. В.Лягіна та партнери.  При використанні матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове.