Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.Лягіна - Нотатник бібліотекаряНотатник бібліотекаря   Підвищення кваліфікації    Ради директорів


                                           “Коли ми зростаємо, найбільший вплив на нас справляють дві інституції:
                                            церква, яка належить Богові, та публічна бібліотека, яка належить нам…
                                                                                                                                 Кіт Річардс

    18 - 19 травня 2010 року на базі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова та Миколаївської районної ЦБС пройшло засідання Ради директорів ЦБС області за темою: «Публічна бібліотека: формування культурно-інформаційного простору».

    18 травня, в перший день засідання, учасників Ради директорів привітали, заступник начальника управління культури облдержадміністрації, начальник відділу культурно-дозвіллєвих установ Л.О. Поддубна, директор ОУНБ ім. О. Гмирьова, заслужений працівник культури України Н.Ф. Богза.
     Розпочала засідання директор ОУНБ ім. О. Гмирьова, Н. Ф. Богза. доповіддю на тему «Єдиний інформаційний простір публічних бібліотек Миколаївщини: сучасне бачення і тенденції розвитку».
    Продовженням основної доповіді були виступи директора обласної бібліотеки для юнацтва Н.В. Іванової за темою:«Аспекти успішного розвитку юнацьких структурних підрозділів бібліотек області», та директора обласної бібліотеки для дітей ім. В.Лягіна Т.А. Жайворонок «Дитячі бібліотеки: контури,проблеми,перспективи діяльності».
     У своїй доповіді Тетяна Анатоліївна звернула увагу на те, що вектор розвитку бібліотек для дітей сьогодні - це прозора діяльність та соціальна мобільність щодо швидкої адаптації до мінливого інформаційно-освітнього простору,наголосила що головне завдання бібліотеки для дітей полягає у створенні повноцінних умов для гармонійного розвитку дитини,формуванні у неї потреби у читанні,організації її змістовного дозвілля,що сприятиме вихованню повноцінної особистості третього тисячоліття. Вона звернула увагу на необхідне вирішення важливої проблеми, щодо забезпечення бібліотек повноцінними документними ресурсами, на здійснення моніторингу проблем читання в сучасних умовах на всіх рівнях,завдяки чому відбулося поліпшення інформаційно-бібліотечного мультисервісного пошуку і апробування нових форм обслуговування користувачів.
    Учасники Ради директорів від фахівців ОУНБ ім. О. Гмирьова отримали практичні рекомендації щодо модернізації концепції бібліотечного обслуговування, (Т.С. Астапенко,заступник директора з наукової роботи ОУНБ ім. О. Гмирьова),створення та функціонування власних електронних ресурсів (О.М.Визір, головний інженер ОУНБ ім. О.Гмирьова).
    Докладну консультацію щодо формування та використання бібліотечних фондів представила завідуюча відділом формування фондів ОУНБ ім. О. Гмирьова Н. О. Липа.
    Практичні рекомендації щодо організації бібліотечного простору та створення дизайн-проектів надала заступник директора з автоматизації бібліотечних процесів Н. В. Моісєєва.
    19 травня 2010 р. Рада продовжила свою роботу на базі Миколаївської ЦБС.
Учасників засідання привітали Серебряков Ю.В.- голова Миколаївської райдержадміністрації, Бардовський П.В.- начальник відділу культури Миколаївської райдержадміністрації, Ярмоленко М.Г. - директор Миколаївської районної ЦБС.
    У вигляді професійного обміну досвідом відбулись екскурсії бібліотеками Миколаївської ЦБС. Так, з Центральною районною бібліотекою учасників засідання познайомила Ярмоленко М.Г.( директор Миколаївської районної ЦБС), а в приміщенні районної бібліотеки для дітей зустрічала гостей завідуюча Каштальян І.М.
     Інна Миколаївна представила роботу районної бібліотеки для дітей, висвітлила її у вигляді мультимедійної презентації за темою: «Бібліотека для дітей: її місія і сьогодення». Під час свого виступу вона познайомила з місією бібліотеки, пріоритетними завданнями та напрямками роботи, програмною діяльністю та ресурсною базою.

Протягом дня фахівцями обласних бібліотек були проведені експертні моніторинги:

  • «Бібліотечний простір: ефективність організації» (на базі центральної районної бібліотеки)
  • «Бібліотека для наймолодших: адаптація до вимог дитячої аудиторії»( на базі районної бібліотеки для дітей).

    У приміщенні районної бібліотеки для дітей модераторами експертного моніторингу були Романченко О.Л..( заступник директора ОДБ ім. В.Лягіна), Нахова Т.І.(завідуюча відділом маркетингу та перспективних методик ОДБ ім. В.Лягіна), які запропонували оцінити діяльність бібліотеки за допомогою оціночних листів,в яких було представлено перелік критеріїв по наступних блоках:

  • нормативно-регламентуюча діяльність бібліотеки;
  • стратегія розвитку РДБ;
  • бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів;
  • сучасні бібліотечні технології;
  • імідж бібліотеки в сучасному соціокультурному просторі району;
  • позабюджетні джерела фінансування;
  • персонал РДБ.

    Директори ЦБС області взяли активну участь в обговоренні, висловили побажання та поради щодо підвищення ефективності в роботі районної бібліотеки для дітей.
    Підводячи підсумки Н.Ф. Богза запропонувала для обговорення проект постанови Ради директорів щодо формування культурно-інформаційного простору ЦБС Миколаївської області. Постанову було ухвалено та прийнято як керівництво для основної діяльності районних бібліотек на наступні роки.


© 2008 - 2019. Всі права захищені. Copyright Миколаївська обласна бібліотека для дiтей ім. В.Лягіна та партнери.  При використанні матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове.