Цікаві факти про Миколаїв

271_1_2Шановні МИКОЛАЇВЦІ: дорослі та малеча!

Вітаємо вас з ювілеєм нашого міста – 225-річчям.

Пропонуємо вам ненадовго зазирнути у минуле Миколаєва і дізнатися, яким було наше рідне місто на початку своєї історії. Ось декілька цікавих фактів:

Миколаївські мости

0_9226e_dfa57fe2_XL       1329944947969

Перший міст, який з’явився  у нашому місті, був через річку Інгул. Його збудували 219 років тому. Він був наплавний, прокладений на понтонах. Новий, сучасний великий Інгульський міст відновлено значно пізніше, і у цьому році йому виповнюється 40 років. Це розвідний міст на злитті двох річок Інгул та Південний Буг. Основне його призначення– пропуск суден із заводу ім. 61 Комунара. Унікальність Інгульського мосту –  його підйомна частина, яка найбільша у Європі.

Другим за своїм віком є Варварівський міст. Уперше переправа через Південний Буг в Миколаєві була побудована 187 років тому. Це була паромна переправа в районі Малої Коренихи, але дані про неї не збереглися. Замість неї, згодом,  було побудовано новий наплавний міст, який проіснував до Великої Вітчизняної Війни. Його наплавна частина складалася з ялинових колод, по яких були укладені прогони і настил. Довжина мосту складала близько 1км,  і він міг витримувати вантаж  не більше 9 тонн. Сучасний Варварівський міст було збудовано 50 років тому на так званій Варварівській мілині. Він поєднує Варварівку і решту Миколаєва. Варварівський міст став єдиним у країні, розведення якого виконується  горизонтально з поворотом на 90 градусів. Повна довжина Варварівського мосту приблизно 2км, а вагу він витримує до 120 тонн.

Наймолодшим мостом у нашому місті є пішохідний Інгульський міст, або малий понтонний міст. Йому лише 40 років. Ним щоденно користується не одна тисяча людей.

43424_2_700x525   2903307b   Peshekhodnyy-most

   Миколаївські катакомби

Миколаївські катакомби – це мережа підземних ходів та лабіринтів під нашим містом. Підземелля мають 2-3, а може і більше ярусів. Верхні яруси знаходяться на глибині 3-4-х метрів, нижні 8-20 метрів від земної поверхні.

Перший ярус катакомб розміщується під старими районами нашого міста (Сухий Фонтан, старий Водопій, центр міста). Це старі підвальні приміщення та погреба. Другий рівень катакомб представляє собою залишки першого миколаївського водогону. Вчені – археологи підозрюють наявність і третього підземного ярусу катакомб, але дослідницькі роботи  ще не проводились.

Існує  декілька версій появи у Миколаєві катакомб. Версія перша полягає у тому, що при будівництві міста потрібно було багато каміння. Його  добували неподалік від основної частини міста. І щоб камінь не перевозити по вулицях, під містом робили підземні тунелі. Друга версія – катакомби були побудовані спеціально. Під час Кримської війни Миколаїв знаходився в осадному положенні, прориті підземні галереї –  противомінної оборони. А третя версія розповідає нам про Спаський водогін. Це перший водогін нашого міста. Довжина цього тунелю лише по вулиці Адміральській складає 5 км, і це лише маленька частина необізнаних підземних лабіринтів.

PARADOX-katacomb-30hi   post27465_img1   30016_1_800x536

Миколаїв – місто освічених людей

Чи знаєте ви, що гімназії у Миколаєві існували  більше 100 років тому?

845939347   Николаевская Александровская гимназия - 1   220px-Duma_building,_Nikolaev,_c._1900

 1863 року було відкрито Миколаївське жіноче училище I-го розряду, яке пізніше було перейменовано у Миколаївську першу Маріїнську жіночу гімназію. Сьогодні це Перша Українська гімназія ім. Миколи Аркаса. Свого часу це була і школа № 5, відомим учнем якої був Герой Великої Вітчизняної війни  Вітя Хоменко.

У приміщенні  сучасного Будівельного коледжу раніше була Олександрівська чоловіча гімназія, відкрита 1862 року.

Найстарішим навчальним закладом нашого міста сміливо можна вважати Чорноморське штурманське училище для хлопців (1798). До училища приймалися діти службовців, різночинців та дворян у віці 9 років. Курс навчання був розрахований на 8 років і проводився на надзвичайно високому рівні. Викладалися предмети: правопис, арифметика, геометрія,  навігація, астрономія, геодезія, користування морськими картами і інструментами, англійська мова, малювання і креслення планів. Сьогодні у приміщенні Чорноморського штурманського училища знаходиться  гімназія №2.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   Здание Николаевской Александровской гимназии. Современное состояние   57c5bfac7bb0

Миколаївська обсерваторія

Чи відома вам, що у Сонячній системі обертається мала планета за номером 8141, названа НИКОЛАЕВ? Цю планету відкрили вчені Миколаївської обсерваторії.

Ідея створення такої важливої наукової установи належала Олексію Самуїловичу Грейгу – головному командиру Чорноморського флоту і портів і губернатору Миколаєва. Миколаївську обсерваторію засновано 1821 року для навігаційних потреб флоту. У цьому році ця наукова установа відзначає свій 193-й день народження.

Місцем для споруди було обрано найвищу точку нашого міста – вершину Спаського кургану, який зберігає в собі безліч пам’яток історії та археології. З 2007 року Миколаївська обсерваторія потрапила до Списку світової спадщини ЮНЕСКО. На сьогоднішній день обсерваторія – одна з визначних пам’яток міста. Вона дбайливо оберігає і примножує наукові і культурні традиції.

9d928ba0995a   32873_2_807x560   29816_11_899x600

Любіть рідне місто, пишайтеся ним і шануйте його! 

З Днем народження улюблене місто!

Вы можете следить за ответами к этой записи через RSS.
Вы можете оставить отзыв или трекбек со своего сайта.
Один отзыв
  1. Маришка сказав:

    Ух ты! Прикольно! Узнала много нового. Спасибо

Залишити відповідь

HTML: Вы можете использовать следующие теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(обязательно)

(по желанию)

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.