Казка про Хуха – Моховинку!

4   Королів – Старий, В. К. Нечиста сила: казки: [для мол. та серед. шк.. віку] / Упоряд. Ф, П, Погребенника; передм. Ф. П. Погребенника, В.Ф. Погребенника; худож. А. П. Василенко. – К.: Веселка, 2006. – 190 с.: ілюстр. – (Шкільна бібліотека).

   Привіт всім! Я, Почитайка, пропоную вашій увазі цікаву казку відомого українського письменника Василя Короліва – Старого «Хуха – Моховинка». А чи доводилося вам  бувати у лісі? Якщо так, чи звертали ви увагу на його мешканців? Виявляється, що в лісі живуть не лише добре знайомі нам звірі, птахи і комахи. Ліс наповнений іншими дрібними мешканцями. А деякі з них навіть невидимі для людського ока. Коли я буваю на прогулянці в лісі, намагаюся пильніше придивлятися не тільки до них, але й до моху, шпарин на корі дерев, до сухого коріння. До цього мене спонукала дивовижна казка Василя Короліва – Старого «Хуха – Моховинка», яка справила на мене незабутнє враження. Відтоді ліс для мене виглядає зовсім по-іншому. А раптом і переді мною постане видимою добра і весела Хуха – Моховинка! Адже іноді так хочеться дива і нових відкриттів!

   Хто ж вона така, загадкова Хуха – Моховинка? Це одна із добрих мешканців лісу. З виду вона маленька, як мізинчик, але безмежно добра і лагідна. Сама зробила собі хатинку біля підніжжя старої сосни. Хуха – Моховинка любить життя, радіє сонечку, насолоджується товариством своїх братів і сестер. Та що я вам розповідаю? Краще візьміть книгу і самі прочитайте про пригоди цієї міфічної істоти, про її мандри, сповнені небезпеки, про злого чоловіка, який зруйнував помешкання Хухи – Моховинки. А вона попри все залишалася щирою і доброю, завжди поспішала на допомогу навіть своєму кривднику. Своїми добрими вчинками Хуха – Моховинка довела, що великим і щедрим може бути серденько навіть у маленької і на вигляд безпомічної істоти.

   Казкові персонажі Василя Короліва – Сторого нібито говорять лише про себе, про свої вчинки, але насправді вони звертаються до людей, вчать нас бути добрими, не пам’ятати лихого, не вимагати подяки за гарні вчинки.

Ну як? Я вас зацікавила? Тоді запрошую вас до читання у вихідний день!

Буду щіро вдячна за ваші коменти про прочитане. Завжди ваша Почитайка!

 

Рубрика: Хіт-книга  Метки:
Вы можете следить за ответами к этой записи через RSS.
Вы можете оставить отзыв или трекбек со своего сайта.
Один отзыв
  1. Арсеній сказав:

    Хухи дуже добрі і милі. Я би хотів їх побачити.

Залишити відповідь

HTML: Вы можете использовать следующие теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(обязательно)

(по желанию)

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.