Архив за Серпень 2021

Останні підлітки на Землі і парад зомбі

Бралльє, М. Останні підлітки на Землі і парад зомбі [Текст] : [повість : для серед. шк. віку] / М. Бралльє ; пер. з англ. Ю. Садоха ; худож. Д. Холгейт. – Харків : Ранок, 2020. – 304 с.

Привіт! Почитайка рекомендує продовження відомої серії американського письменника Макса Бралльє.

Майже всі зомбі зникли з вулиць Вейкфілда, а таємнича постать йде назирці за Джеком та його друзями. Ба більше, одного дня вони чують жахливий вереск! Хто його видає та чому він манить до себе зомбі, немов гіпнозом?

далее »

30 років незалежності України

День Незалежності Украї́ни — державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою відновлення незалежної держави Україна.

Ще з часів Київської Русі українці прагнули жити вільно, сповідувати свої традиції та звичаї, не зазнаючи при цьому поневірянь та утисків. Історичні умови складалися так, що на наших землях постійно панували інші народи-сусіди, та попри все наші співвітчизники протягом століть боролися за свою свободу, і лише нинішнє покоління – наші сучасники у 1991 році вибороли її.

далее »

24 серпня 1899 року народився Хорхе Луїс Борхес

Хорхе Луїс Борхес — аргентинський письменник, перекладач, один з кращих літераторів ХХ століття. Лауреат премії Сервантеса, найпрестижнішої в іспаномовній літературі (1979). Відомий оповіданнями, у яких присутні мотиви вічності, лабіринтів, дзеркал, поєднання реальності й фантастики.

Навчався у ліцеї Кальвіна та університеті в Женеві, куди переїхала його сім’я під час Першої світової війни. 1921 року повернувся до Аргентини. Працював редактором, викладачем, очолював Національну бібліотеку. У 55-річному віці повністю втратив зір.

Своє перше оповідання написав ще дитиною, дебютна збірка поезії вийшла друком 1923 року.

далее »

А ти знаєш, що…

22 серпня свій день народження відзначає відома миколаївська поетеса і прозаїк, великий друг дітвори і нашої бібліотеки – Людмила Яківна Чижова.

Колектив бібліотеки і юні читачі щиросердно вітають Людмилу Яківну із днем народження! Щиро зичать Вам міцного здоров’я, невичерпної життєвої наснаги, добра, яскравих подій, незабутніх вражень, безмежної енергії та натхнення у ваших літературних справах. Хай щастя та мир зігрівають вашу оселю.

До зустрічі в нашій бібліотеці.

А ти знаєш, що…

21 серпня виповнилося б 68 років від дня народження видатного українського поета, публіциста, есеїста, перекладача, лауреата Шевченківської премії Дмитра Дмитровича Креміня.

Народився  Дмитро Дмитрович на Закарпатті.  Але становлення як поета, письменника, публіциста, особистості відбулося на нашій, Миколаївській землі. Дмитро Кремінь назавжди залишився з нами в своїх талановитих художніх творах. далее »

Рей Бредбері

22 серпня виповнився б 101 рік одному з найвизначніших письменників ХХ століття Рею Бредбері (22 серпня 1920 – 5 червня 2006). За своє довге життя Бредбері написав 11 романів, понад 400 фантастичних повістей та оповідань, 21 п’єсу, а також інші літературні твори, кіносценарії, вірші, статті.

«Коли мені було 19 років, я не міг вступити до коледжу: я був з бідної родини. Грошей у нас не було, тож я ходив до бібліотеки. Три дні на тиждень я читав книги. В 27 років замість університету я закінчив бібліотеку», – так він написав у своїй автобіографії.

Бредбері рано зрозумів, що хоче стати письменником – почав з того, що у 12 років не маючи достатньо грошей для придбання нових книг, написав продовження до «Великого воїна Марса» Берроуза. І до останніх днів кожного ранку сідав за рукопис, бо вірив, що кожний написаний твір продовжує йому життя. Останній роман автора із символічною назвою «Літо, прощавай» побачив світ у 2006 році.

далее »

Останні підлітки на Землі

Бралльє, М. Останні підлітки на Землі [Текст] : [повість : для серед. шк. віку] / М. Бралльє ; пер. з англ. Ю. Садоха ; худож. Д. Холгейт. – Харків : Ранок, 2020. – 240 с.

Всім привіт! Почитайка рекомендує відому серію американського письменника Макса Бралльє. далее »

Ернест Сетон-Томпсон

Ернест Сетон-Томпсон – канадський письменник, художник-анімаліст, натураліст і громадський діяч. Один із засновників руху скаутів в США.

Народився 14 серпня 1860 в британському місті Саут-Шилдс. Його батько, Сетон, був дворянського роду. Сім’я переїжджає до Канади, коли хлопцеві виповнилося шість. У дитинстві Ернест часто йшов в ліс, щоб вивчати і малювати тварин, уникаючи свого жорстокого батька.

У 1879 році Ернест закінчив Торонтський коледж мистецтв.

Перший літературний твір Сетона-Томпсона, «Життя лугового тетерева», було опубліковано в 1883 році. Популярність в США і Канаді письменникові принесли збірки «Дикі тварини, як я їх знаю» (1898), «Життя тих, на кого полюють» (1901), а також 8-томну працю «Життя диких звірів» (1925-1927).

далее »

13 серпня народився Степан Процюк

Книги Степана Процюка розгортають перед нами сторінки неприкрашеної душі сучасної людини.  Сам автор піддає суворим випробуванням власну творчість і уникає будь-яких класифікацій та обмежень.

Степан Процюк — сучасний український письменник, кандидат філологічних наук, лауреат літературних премій, працює в жанрі екзистенційно-психологічної прози. Народився 1964 року на Львівщині. Через деякий час родина вирішує переїхати до Івано-Франківської області. Степан Процюк закінчує Івано-Франківський педінститут та аспірантуру Інституту літератури НАН України. Зараз працює викладачем сучасної української літератури в Прикарпатському університеті.

далее »

Щоденник Ніккі. Не така вже й талановита поп-зірка

Рассел, Рейчел Рені. Щоденник Ніккі. Не така вже й талановита поп-зірка [Текст] : [повість : для мол. та серед. шк. віку]. Кн. 3 / Р. Р. Рассел ; пер. з англ. І. В. Тимошенкова. – Харків : Ранок, 2019. – 320 с.

Привіт! Почитайка рекомендує продовження суперпопулярної серії щоденників дівчинки Ніккі, невдахи з великої літери, від американської авторки – Рейчел Рене Рассел. далее »