Архив за 20 Лис 2020

21 листопада1783 у небо над Парижем піднялася перша пілотована людиною повітряна куля братів Жозефа-Мішеля і Жака-Етьєнна Монгольфье.

Братам належить перший успіх в повітроплавання – вони підняли в повітря виготовлену з паперу кулю з отвором внизу, наповнюючи кулю гарячими газами легше повітря. В основі експерименту лежала помилкова ідея про те, що від горіння особливої ​​суміші з вовни і соломи утворюється «електричний дим», здатний підняти наповнене їм легке тіло. Згодом Соссюр спростував її, піднявши кулю нагріванням укладеного в ньому повітря за допомогою введення в отвір кулі розпеченій залізної смуги.

Перший публічний досвід Монгольф’є зробили 5 червня 1783 року з кулею з полотна, обклеєною шпалерами. Куля мала близько 12 метрів в поперечнику, за 10 хвилин злетіла з вантажем близько 200 кг на значну висоту і опустилася на відстані 1,2 км від місця підйому. Жак Шарль зважився наповнити кулю воднем і цим значно просунув вперед справу повітроплавання. Кулі, які наповнюються теплим повітрям, отримали назву монгольф’єрів, а воднем – шарльєр. Перший шарльєр піднявся з Марсового поля у Парижі 27 серпня 1783 року. Через три чверті години після підняття куля опустилася в 20 км від Парижа. Всі ці досліди були проведені з кулями, які не мали ніяких живих пасажирів.

далее »

Тизер відео-презентації виставки ляльок “Врятовані ляльки розкажуть вам казки”

Зоряний пил

Ґейман, Н. Зоряний пил  : [роман] / Н. Ґейман ; пер. з англ. Д. В. Кушніра. – Київ : КМ-БУКС, 2017. – 240 с.

Привіт, мої любі читайлики! Почитайка пропонує вашій увазі магіну пригоду Ніла Ґеймана. далее »