Архив за 15 Жов 2020

День словника

16 жовтня відзначається День словника. Дата на честь Ноа Вебстера, людини, який вважається батьком американського словника. 1758 рік.

Словник – довідкове видання, що містить впорядкований перелік мовних одиниць (слів, словосполучень тощо) з короткими їх характеристиками або характеристиками позначених ним понять або з перекладом на іншу мову.

далее »

16 жовтня – Всесвітній день здорового харчування

Правильне харчування є одним з найбільш значущих аспектів способу життя та здоров’я людини. Мета Всесвітнього дня здoрoвoгo харчування – залучення уваги громадськості до проблем харчування в сучасному суспільстві.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 80% усіх захворювань пов’язані тією чи іншою мірою з харчуванням, а 40% з них пов’язані безпосередньо з фактором харчування людини. далее »

Північний лимон

Вітаю вас, мої дорогі читачі, на сторінках блогу про здоров’я. Сьогодні я вам розповім про овоч, який за високий вміст вітаміну С і невибагливисть у вирощуванні та догляді  називають північним лимоном. Гостя цієї статті – капуста кольрабі.

Капуста кольрабі – це стеблеплід, який має дуже соковиту, ніжну і приємну на смак серцевину. За своїми смаковими якостями вона чимось нагадує качан традиційної білокачанної капусти.

У складі капусти кольрабі великий вміст вітаміну С, а також таких вітамінів, як А, В, В2, РР. Крім того, продукт багатий цінними мінеральними солями, а також магнієм, кальцієм, фосфором, калієм, залізом і кобальтом. У складі кольрабі містяться рослинні білки і клітковина. М’якоть цієї капусти багата фруктозою, глюкозою, в ній є сполуки сірки, тому вона є досить цінним дієтичним продуктом. Високий вміст в капусті кольрабі вітаміну С пояснює її іншу назву – «північний лимон».

далее »