Архив за 25 Вер 2020

26 вересня – 60 років Робу Скоттону

Роб Скоттон — англійський дитячий письменник, один з найвідоміших художників-ілюстраторів Англії та один з найкращих дизайнерів світу у подарунковій індустрії.

 

Народився майбутній художник і письменник в 1960 році в Англії. З дитинства він хотів стати ілюстратором, тому закінчив Лестеровскій політехнічний інститут за спеціальністю «Графіка». Його унікальний стиль як художника заснований на роботах Нормана Роквелла і Моріса Сендака, які надихали майбутнього письменника змалечка. Як автор книг Роб Скоттон відомий головним чином двома дитячими серіями. Перша з них розповідає маленьким читачам про пригоди кота Сплета, друга – допитливого баранчика Рассела. далее »

26 вересня – Європейський день мов

Європейський день мов відзначається щорічно з 2001 року за ініціативи Ради Європи з метою сприяти та популяризувати багатомовність у Європі.

Мовне розмаїття це інструмент досягнення більшого міжкультурного розуміння та ключовий елемент багатства культурної спадщини нашого континенту. Саме тому 800 мільйонів європейців заохочують вивчати більше мов у будь-якому віці.

Щороку це чудова нагода випробувати свої знання з європейських мов, почати вивчати нову мову, виграти приємні призи від організаторів та гарно провести час у компанії європейських культурних інституцій та посольств.

далее »

Владислав Лозинський “Око пророка”

Історико-пригодницька повість польського письменника Владислава Лозинського «Око Пророка» – одна з дуже популярних книжок. Уперше видана 1899 р. у Львові, вона безліч разів перевидавалась і досі не сходить з книжкових полиць, користуючись палкою любов’ю читачів.

Автор переносить читача у ХVІІ століття.

Запорозький козак Семен Галушка, рятуючись від ворогів, довіряє хлопцеві Ганусеві Бистрому коштовну річ, яку за всяку ціну треба було зберегти.

З цього й починаються незвичайні пригоди чесного і мужнього хлопця, про які цікаво і дотепно розповідає письменник. Тісно переплітається доля скривдженого панами та підпанками поляка Гануся Бистрого й українського козака Семена, щира дружба об’єднує цих людей, немовби символізуючи собою вічну дружбу між двома братніми народами.

Читачі дізнаються дуже багато цікавого про давній Львів, помандрують з героєм повісті і купецьким караваном до Болгарії, і навіть потраплять до турків.

Книгу «Око Пророка» високо цінував свого часу Іван Франко, а от син Тарас перевів її українською мовою.

Пол Гэллико “Томасина”

Пол Гэллико — американский писатель, полу итальянец, полу австриец. Родился в Нью-Йорке в 1897 году, учился в Колумбийском университете, был журналистом. В начале 40-х годов он внезапно стал знаменит, выпустив трогательную и увлекательную книгу “Снежный гусь”. С тех пор все его книги — бестселлеры.

Самые известные из них — “Дженни” (1950), “Ослиное чудо” (1952), “Любовь к семи куклам” (1954), “Томасина” (1957), “Цветы для миссис Харрис” и “Миссис Харрис едет в Нью-Йорк” (1960).

Он написал книгу о Святом Патрике — покровители Ирландии.

Сам Пол Гэллико был добрым покровителем животных: в доме у него жили большой дог и двадцать три кошки. Умер Пол Гэллико в 1979 году. далее »

Франк Ейнштейн і електропалець

 

 

 

 

 

 

Щешка, Дж. Франк Ейнштейн і електропалець [Текст] : повість : для дітей мол. та серед. шк. віку. Кн. 2 / Дж. Щешка ; пер.з англ. І. Ємельянової ; іл. Б. Біґґса. – Київ : КМ-БУКС, 2019. – 176 с.

Привіт! Я, Почитайка, пропоную другу книгу із серії про Франка Ейнштейна, який попри юний вік є геніальним науковцем і винахідником. далее »

Хоакін Гутьєрес “Кокорі”

«Кокорі». Цю надзвичайно поетичну повість – казку написав відомий південноамериканський письменник Хоакін Гутьєррес. Народився він 1918 року в Коста – Ріці, та згодом, виїхав за кордон і зупинився в Чілі, назавжди увійшовши в життя чілійського народу.

В пропонованій повісті – казці розповідається про веселі, а часом і страшні пригоди негритянського  хлопчика Кокорі, який наполегливо шукає відповідь на запитання: чому чарівна Троянда, що принесла йому так багато радості, жила всього лише один день, а бридкий і хижий крокодил, потворний удав, отруйні змії живуть по кількасот років.

Після багатьох пригод Кокорі, нарешті, знаходить відповідь. А в чому вона полягає, ви, любі діти, дізнаєтесь, прочитавши цю книжку.

Приємного читання!