Архив за 15 Вер 2020

15 вересня народився Джеймс Фенімор Купер

   Джеймс Фенімор Купер – класик американської літератури, романіст і сатирик, «американський Вальтер Скотт». Його перу належать 33 романи, а також такі, що запам’ятовуються, персонажі як Натті Бампо, індіанці – Чингачгук і Ункас. Письменник народився в 1789 році в Берлінгтоні, США. Після закінчення школи, в чотирнадцятирічному віці, він вступив в Єльський університет. Але,  не закінчивши його, відправляється на морську службу (1806-1811) на озері Онтаріо. Цей досвід послужив для написання роману «Слідопит, або на берегах Онтаріо».

У 1811 році Джеймс Купер одружився на француженці Делане. Одного разу, читаючи чергову книгу, письменник вирішив, що йому не складе великих труднощів написати краще. І, щоб довести це своїй дружині, він за кілька тижнів створив роман «Обережність». Але його перша спроба не увінчалася успіхом. Рецензії та відгуки критиків про роман були негативними. Наступний роман «Шпигун, або Повість про нейтральну територію» прославив Джеймса Купера не тільки на Батьківщині, а й в Європі.

далее »

130 років від дня народження Агати Крісті

   Аґату Крісті знають у всьому світі як королеву детективу. Близько мільярда примірників її творів продано англійською мовою, ще один мільярд — у перекладі 100 іноземними мовами. Вона — найпопулярніший автор усіх часів. За кількістю перевидань її книжки поступаються лише Біблії та творам Шекспіра.

далее »