Архив за 11 Вер 2020

360 років від дня народження Даніеля Дефо

   Даніель Дефо (близько 1660, район Кріплгейт, Лондон — 24 квітень 1731, район Спрінкфілд, Лондон) — англійський письменник та публіцист, відомий головним чином як автор «Робінзона Крузо».

Даніеля Дефо вважають одним з перших прибічників роману як жанру. Він допоміг популяризувати цей жанр у Великобританії, а деякі вважають його одним із засновників англійського роману. Дефо — плодовитий та різноманітний письменник, він написав більше 500 книжок, памфлетів та статей на різноманітні теми (політика, економіка, кримінал, релігія, шлюб, психологія, надприродне та ін.). Також Дефо був засновником економічної журналістики. В публіцистиці пропагував буржуазну розсудливість, виступав на захист віротерпимості та свободи слова.

далее »

Хлопчик, який переплив океан у кріслі

 

 

 

 

 

 

Вільямсон, Л. Хлопчик, який переплив океан у кріслі [Текст] : [роман : для серед. та ст. шк. віку] / Л. Вільямсон ; пер. з англ. О. Оксенич. – Київ : РІДНА МОВА, 2018. – 248 с.

Привіт! Почитайка пропонує вам відмінну історію про дорослішання, братську підтримку, відносини усередині сім’ї, відносини в новій школі з однолітками. Плюс багато гумору! далее »

День фізичної культури і спорту України

Традиційно День фізичної культури і спорту в Україні святкується у другу суботу вересня (Указ президента від 29 червня 1994 року № 340/94).

Європейські види спорту, такі як футбол і боротьба почали поширюватися в Україні з кінця XIX ст. Всій Європі було відоме ім’я українського борця греко-римського стилю Івана Піддубного.

Багато перемог здобули українські спортсмени, виступаючи в різних видах спорту у складі збірних команд СРСР. Легендами українського спорту є стрибун Сергій Бубка (35 світових рекордів), футболісти Олег Блохін та Ігор Бєланов, відзначені «золотим м’ячем” як найкращі футболісти Європи.

Визнана в світі і українська школа художньої гімнастики. Зірками цього виду спорту свого часу були Ірина Дерюгіна і Лариса Латиніна, яка завоювала 18 олімпійських медалей (9 золотих, 5 срібних та 4 бронзові) – це найбільше досягнення в історії олімпіад. Всього українськими спортсменами було завойовано більше чотирьохсот олімпійських медалей. Свято фізичної культури і спорту відзначається в Україні повсюду. Це і День тренера, і День спорту, і урочиста дата для всіх, хто цінує і шанує заняття спортом, одночасно.

далее »

99 років від дня народження Станіслава Лема

   12 вересня виповнилось би 99 років Станіславу Лему – Найпопулярнішому польському письменнику за кількістю мов, якими перекладено його твори.

Майбутній письменник народився у Львові 12 вересня 1921 року. В 4 роки він уже вмів читати і писати, з 1932 був зарахований в чоловічу гімназію, а коли в 1936 там проводилося тестування, юний Станіслав набрав 180 балів – найвищий показник серед шкіл по всій південній Польщі.

Юність Лема припала на період бурхливих потрясінь для Польщі. У 1939 він отримав атестат про повну загальну середню освіту, а до Львова увійшли радянські війська. При Радах Лем без особливого ентузіазму вивчав медицину: у Політехнічний інститут його не прийняли. Коли в 1941 на зміну російським прийшли німці, Лем став працювати помічником механіка та зварником у німецькій фірмі, а після звільнення, в 1944, продовжив навчання на медика. У 1946 Львів перестав належати Польщі, і Станіслав переїхав до Кракова. Там Лем отримав сертифікат про завершення медичної освіти, але відмовився здавати останні іспити, щоб уникнути кар’єри військового лікаря.

далее »