Архив за 03 Кві 2020

Міст у Терабітію

Патерсон, К. Міст у Терабітію [Текст] : [повість : для мол. та серед. шк. віку] / К. Патерсон ; пер. з англ. Д. Ю. Березіної. – Харків : Віват, 2019. – 176 с.

Привіт, друзі! З вами знову я, Почитайка! Пропоную вашій увазі фантастичну історію Кетрін Патерсон «Міст у Терабітію», яка увійшла до переліку найвизначніших творів дитячої літератури за версією Американської літературної асоціації, до списку «Відомі дитячі книжки» за версією ALA та здобула нідерландську премію «Срібний олівець». далее »

Ганс – Крістіан Андерсен «Мати»

Данський письменник Ганс – Крістіан Андерсен (1805 – 1875) написав багато. У його літературній спадщині є і вірші, і романи, і драматичні твори.

Та всесвітньої слави він зажив найбільше своїми казками, яких написав понад півтори сотні.

Особлива доля судилася казці «Мати». Історія її така. У червні 1875 року Данія урочисто відсвяткувала сімдесятиріччя Ганса – Крістіана Андерсена. На святкуванні король Данії Крістіан ІХ нагородив письменника орденом Командора першого ступеня.

У зверненні до Андерсена від усього данського народу повідомлялося про те, що триває збір грошей на спорудження пам’ятника письменникові, що вже зібрано 24000 крон. Андерсена навіть було запрошено взяти участь в обговоренні проектів майбутнього пам’ятника.

Але особливо зворушив ювіляра один скромний дарунок – невеличка книжечка, в якій була вміщена його казка «Мати», – в оригіналі й у перекладах на чотирнадцять різних мов. Книжечку подарували Андерсенові упорядники – французький філолог Жан Піо та відомий мовознавець, професор Копенгагенського університету Вільгельм Томсен. Книжечка ця мала засвідчити ту велику популярність, якої досягла творчість Ганса – Крістіана Андерсена у світі.