Архив за 19 Бер 2020

Ловці думок

А ти знаєш, що…

Ольга Харлан стала першою українською спортсменкою, якій присвятили ляльку Barbie. Американська компанія Mattel, яка виробляє і випускає іграшки, вперше представила ляльку Barbie, обличчям якої стала українка. Лялька-фехтувальниця увійшла в серію Role Models, яку почали випускати два роки тому до 60-ї річниці існування бренду Barbie та Міжнародного дня жінок. Вона увійшла в десятку спортсменок світу, що стали рольовими моделями для ляльок в межах міжнародного проєкту Barbie Dream Gap.

Ведмежа ягода

Радий вітати вас, мої маленькі читачі, на сторінках блогу про здоров’я. Сьогодні я розповім вам про ведмежу ягоду, кислицю, більш відому вам як цукерки «барбариски» – барбарисова ягода.

Барбарис є рослиною, що належить до сімейства Барбарисових. Вцілому, в світі налічується приблизно п’ятсот-шістсот різновидів барбарису, однак найбільшою популярністю користується барбарис звичайний.

Ягоди барбарису вважаються низькокалорійним і дієтичним продуктом. У 100 г барбарису міститься 29 кКал. Плоди барбарису містять в собі каротиноїди (ксантофіл, лютеїн, хризантемаксантін, зеаксантин, ауроксантін, флавоксантин, капсантін), вуглеводи, дубильні речовини, пектинові речовини, золу, органічні кислоти, макро- і мікроелементи, вітаміни Е, С і бета-каротин. Листя і коріння барбарису містять в собі 11 алкалоїдів (основними є берберин, оксіакантін, пальматин, колумбамін, ятроріцін). Також в листі барбарису містяться вітаміни С, Е, К, яблучна і лимонна кислота, каротиноїди, алкалоїди, смолисті і дубильні речовини.

далее »