Архив за Березень 2020

Не знаєте, як залучити дитину до читання?

Майстер-клас “Книжкова закладка”

Чорний красень

 

Сьюел, А. Чорний красень [Текст] : автобіографія коня / А. Сьюел ; пер. з англ. І. Гоял. – Київ : Знання , 2018. – 176 с.

Привіт, хлопчики та дівчатка!  Я, Почитайка, пропоную прочитати єдиний роман англійської письменниці Анни Сьюел, який приніс їй славу, написаний від імені чорного коня – Чорний красень. далее »

Спраглий очерет


#Тижденьдитячогочитання2020
#БібліотеканаСпаській66
#Читати_це_модно

Овоч, який готується як фрукт

Добрий день, мої улюблені читачі блогу про здоров’я. Сьогодні я розповім вам про овоч, який готують як фрукт. Думаю, ви вже про нього чули, його називають – ревінь.

Ревінь – багаторічна рослина сімейства Гречані. Має овоч велике листя і товсті м’ясисті черешки червоного кольору. Стебло рослини може досягати до 3-х м у висоту. Батьківщиною ревеню прийнято вважати Тибет і Китай.

В ревені міститься маса корисних елементів: пектини, мінеральні речовини (серед них фосфор і залізо), ряд вітамінів (C, P і інші), органічні кислоти (лимонна, бурштинова, щавлева).

далее »

Макарони з сиром та ковбасою

Привіт, юний кулінар!

Карантин …. Що ж поробиш. Сидимо вдома. Мама втомилась готувати. Знову макарони…. Зачекай! У нас для тебе є цікавий рецепт, не засмучуйся. Нудні макарони можна перетворити на справжній кулінарний шедевр! Як? Читай далі…
далее »

Темний бік будинку

 

 

Макущенко, М. Темний бік будинку [Текст] : роман : для серед. та ст. шк. віку / М. Макущенко. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. – 328 с.

Привіт, друзі! Я, Почитайка! Пропоную вашій увазі незвичне фентезі від української письменниці Марини Макущенко.

Сюди вплетена українська міфологія та легенди. Крім того, що це досить цікаво та й пізнавально читати, ще й до того в кінці книги є словник термінів. Так про що ж цей дивний роман? Не про тяжке життя домовиків та інших містичних істот, а про те, що навіть якщо ти не такий як всі, то це не означає, що ти не заслуговуєш на любов чи хороше ставлення близьких. далее »

Ловці думок

А ти знаєш, що…

Ольга Харлан стала першою українською спортсменкою, якій присвятили ляльку Barbie. Американська компанія Mattel, яка виробляє і випускає іграшки, вперше представила ляльку Barbie, обличчям якої стала українка. Лялька-фехтувальниця увійшла в серію Role Models, яку почали випускати два роки тому до 60-ї річниці існування бренду Barbie та Міжнародного дня жінок. Вона увійшла в десятку спортсменок світу, що стали рольовими моделями для ляльок в межах міжнародного проєкту Barbie Dream Gap.

Ведмежа ягода

Радий вітати вас, мої маленькі читачі, на сторінках блогу про здоров’я. Сьогодні я розповім вам про ведмежу ягоду, кислицю, більш відому вам як цукерки «барбариски» – барбарисова ягода.

Барбарис є рослиною, що належить до сімейства Барбарисових. Вцілому, в світі налічується приблизно п’ятсот-шістсот різновидів барбарису, однак найбільшою популярністю користується барбарис звичайний.

Ягоди барбарису вважаються низькокалорійним і дієтичним продуктом. У 100 г барбарису міститься 29 кКал. Плоди барбарису містять в собі каротиноїди (ксантофіл, лютеїн, хризантемаксантін, зеаксантин, ауроксантін, флавоксантин, капсантін), вуглеводи, дубильні речовини, пектинові речовини, золу, органічні кислоти, макро- і мікроелементи, вітаміни Е, С і бета-каротин. Листя і коріння барбарису містять в собі 11 алкалоїдів (основними є берберин, оксіакантін, пальматин, колумбамін, ятроріцін). Також в листі барбарису містяться вітаміни С, Е, К, яблучна і лимонна кислота, каротиноїди, алкалоїди, смолисті і дубильні речовини.

далее »