Рубрика: Книжкова варта

Жюль Верн “Упрямец Керабан”

                      Привет мой, юный друг!

Представляю твоему вниманию книгу известного французского автора Жюля Верна «Упрямец Керабан».

Стамбульский богач Керабан, из-за упрямства отказавшись платить пошлину за пересечение Босфора, отправляется на азиатский берег Стамбула вокруг Черного моря. Автор очень красочно описывает места, которые он проезжает вместе со своим компаньоном, затем герой присутствует на свадьбе племянника в Одессе. Погоня за разбойниками, похитившими невесту, и многие другие приключения происходят на берегах Черного моря и завершаются прибытием в Стамбул.

Благодаря, а иногда вопреки упрямству дядюшки Керабана, все преграды в конце концов успешно преодолеваются.

                                             Приятного чтения!

Історія одного кохання

Привіт мій, любий друже!

Пропоную тобі познайомитись з  Еріком  Сігалом —  відомим американським письменником  і сценаристом, автором  повісті «Історія кохання», яка вважається однією з найбільш читаних книжок ХХ сторіччя.

Народився Ерік Сігал в родині рабина. Закінчив Гарвард у 1958.Наприкінці 1960-х рр. викладав класичну літературу в Єльському університеті (США).

1968 — написав сценарій до анімаційного музичного фільму «Жовтий підводний човен» (Yellow Submarine), присвяченого групі The Beatles.

1969 — написав повість про любов студента Гарварду і студентки Редкліффського коледжу, яка вмирає у фіналі від раку. Повість Сігала не викликала цікавості видавців, і літературний агент автора запропонував йому написати на її основі сценарій, який придбала кіностудія Paramount Pictures.

Фільм «Історія любові» (Love Story, режисер Артур Гіллер) за сценарієм Сігала вийшов на екрани 1970 року. Картина, головні ролі в якій зіграли Райан О’Ніл і Елі Макгроу, стала лідером прокату 1971 і була номінована на 7 премій «Оскар», у тому числі за найкращий сценарій, проте отримала лише одну нагороду — за музику (автор — Френсіс Лей, музична тема з фільму набула світової популярності). «Історія любові» з моменту її виходу на екрани регулярно включається до списків найромантичніших фільмів.

Після початку зйомок Paramount Pictures запропонувала Сігалу знов переробити сценарій на повість. Книга «Історія любові», що надійшла у продаж до прем’єри фільму, стала бестселером в США і була перекладена 33 мовами (в тому числі українською — переклад був опублікований у журналі «Всесвіт»).

1977 року видали продовження «Історії любові» — «Історію Олівера» (Oliver’s Story), яка також була екранізована.

Книгу Еріка Сігала «Історія одного кохання» ти можеш прочитати у нашій бібліотеці.

Роберт Белентайн «Кораловий острів»

Любий друже!

Представляю до твоєї уваги книгу відомого англійського класика Роберта Белентайна «Кораловий острів».

Дія повісті відбувається на одному з островів Тихого океану. Саме сюди закинула доля трьох хлопців, які наполегливо й мужньо долають небезпеку і виходять переможцями з важкої боротьби. Друзям щастить витримати напад піратів і захопити їхній корабель. Після багатьох цікавих пригод хлопці повертаються додому героями.

Приходь до нас у бібліотеку, прочитай книгу  Роберта Белентайна «Кораловий острів» і ти отримаєш масу задоволень!

«Остап Вересай – це кобзар-чарівник, який, що хотів, те міг сотворити з тобою»

Глибокий слід в історії культури України залишили кобзарі, бандуристи, лірники. Невмируща слава випала на долю сліпого Гомера з Прилуччини — кобзаря Остапа Вересая.

Народився Остап Микитович Вересай на початку XIX століття в селі Калюжниці колишнього Прилуцького повіту Полтавської губернії у родині сліпого скрипаля-кріпака. Майстерно виконувані Микитою Григоровичем на скрипці народні мелодії з дитинства запали в душу Остапові. Музика мала для нього особливий сенс, бо на четвертому році життя хлопчик втратив зір. Обдарований доброю музичною пам’яттю, він без зайвих зусиль повторював “що почув разів зо два”, вчився грати на кобзі. А коли до хати Микити Вересая заходили кобзарі, Остапко забував про все, всотував вікову народну мудрість, мріяв сам кобзарювати. Мабуть, для незрячого талановитого підлітка це був єдиний вірний вибір. Потрапити до кобзарського цеху можна було лише одним шляхом: стати учнем цеху, відбути науку у старих майстрів цієї справи, отримати дозвіл на кобзарювання, пройшовши певні обряди. далее »

Іван Сенченко “Я ніколи не вимагав від життя багато, і проте, ніколи не жалкував за ним”

Привіт, друже!

Сьогодні я тебе познайомлю творчістю відомого українського письменника  Івана  Сенченка. Який народився на Полтавщині 12 лютого 1901 року, а помер 9 листопада 1975 року. Справжні літературні майстри завжди з нами, вони вічно залишаються для нас живими, молодими й прекрасними, як ‘їх чудові твори.

Щиро любив І. Сенченко Батьківщину, рідну землю, людей, любив життя, яким би воно не було. Він писав: “Я ніколи не вимагав від життя багато, і проте, ніколи не жалкував за ним. У самому процесі життя, як би не складалося воно, я вбачав тільки те, що хороше. І як на нього жадібне моє серце!

…Все темне, все гидке я видушував з себе, з своєї душі. Хмари падали на мене, я струшував їх щоб знову понести в життя моє любляче серце”. далее »

Володимир Моженко “Шкільний пасічник”

Привіт, любий друже!

Коли ти прочитаєш книжку Володимира Моженко «Шкільний пасічник», тобі обов’язково захочеться подружити з її героями: і з шкільним пасічником Сергійком, і  з майстровитим Васильком, і з Миколкою – Кожум’якою. Бо вони ж такі ж хлопчики, як і твої товариші, і діла в них схожі на твої діла.

Автор цієї книжки   – Володимир Федотович Моженко – добре знайомий з хлопчачими справами і вміє дотепно розповісти про них.

Тож, приємного читання!

“Лесева перемога”

 

 

 

Не мирять однокласники Лесь Макогон і Сень Кирсенко, ворогують між собою.  У їх стосунки втручаються друзі, вчителі, дорослі, але це тільки посилює свару, і ні в чому не винний пес Битник мало не поплатився життям. Та непомітно змінюються характери обох хлопців. Вони й не подозрюють, що кожен з них бореться… сам із собою і прагне перемоги.

Про те, як вдалося хлопцям досягти такої незвичної перемоги, і розповідає  письменник Олександр Пархоменко у книжці «Лесева перемога».

 

 

“Михайлик – джура козацький”

Доброго дня, мій шановний читачу!

Вітаю тебе зі  святом Великого  Покрови та Славетного українського козацтва.

Чи знаєш ти хто такий джура? Мабуть, знаєш, що так називали в Україні в 16—18 століттях зброєносця, учня у козацької старшини. Зазвичай джурами були молоді хлопці. Разом з козаками джури ходили в походи, брали участь у боях.

І сьогодні я познайомлю тебе з історично – пригодницькою повістю Марії Пригари «Михайлик – джура козацький». Це історія про пригоди хлопчика Михайлика, вихованця запорозьких козаків, що був вірним і хоробрим джурою отамана Яцька Бородавки, брав участь у козацьких походах на Туреччину, в боях під Хотином. Про непрості стосунки двох славетних отаманів – Петра Сагайдачного і Яцька Бородавки, які очолювали козацьке військо в боях проти польських і турецьких загарбників.

Разберемся вместе, дети, для чего глаза на свете?

Привет, мой юный друг!

Представляю твоему вниманию книгу известного офтальмолога Натальи Орловой «Ребятишкам про глаза».  С ее помощью у тебя появится возможность узнать много интересного о собственных глазах. В стихах писательница расскажет о том, как устроен глаз, как он видит, что бывает, если не беречь зрение, про очки и что делать для того, чтоб зрение всегда было отличным. далее »

Микола Олійник “Леся”

Доброго дня, мій любий читачу!

Сьогодні ми поглибимо свої знання,  про життєвий шлях Лесі Українки, звернувшись до книги Миколи Олійника «Дочка Прометея». Книга Миколи Олійника “Леся” — не просто зразок пам’ятних віх у біографії Лесі, це — щаблі її духовного становлення.

Леся з подивом, а найчастіше з жахом відкривала для себе довколишній світ, що жив за вовчими законами насильства і здирства, в її свідомість входили такі поняття, як добро і зло, правда і кривда, багатство і злидні, свобода і рабство, революція і подвиг, народ і Батьківщина.

Отож, давайте ще раз з автором книги пройдемо життєвими дорогами однієї з найпрекрасніших дочок людства, щоб простежити її духовне зростання і зрозуміти, чому її названо дочкою Прометея.