Рубрика: Книжкова варта

Ура, за Зденеком!

 

Зденек большой фантазёр и не может обойтись без выдумки! Вот он представляет, как дразнит блинчиками дракона или как перелетает на мотоцикле через море, а потом вместе с братом Тоником и сестрой Боженкой путешествует по джунглям, попадает в песчаную бурю и убегает от белых медведей. И чего он только не придумает! Кроме весёлых игр и фантазий Зденека в этой книге вас ждут сказки о доблестном рыцаре, лунном камне, мышке Тихошлёпке и занимательные загадки и головоломки. Книгу придумал известный чешский писатель Ондржей Секора, именно о нем мы сегодня говорили, а красочно проиллюстрировал великолепный  художник Валерий Юрлов.

Муравлик Ферда

Привіт, друже!

Сьогодні я познайомлю тебе з пригодами маленького муравлика Федри.

Автор цієї книги Ондржей Секора. Відомий  чеський художник, ілюстратор художньої літератури,  письменник,  журналіст, ентомолог і спортивний діяч.

«Спритний Муравлик», «Муравлик на службі» познайомлять тебе з Муравликом Федрою, розкажуть про веселі і сумні пригоди казкового героя та його друзів. Тут є цікаві сцени баталій, і картини дружньої праці, і сторінки повні таємниць.

Сподіваюсь що вони сподобаються тебе як і кумедні, дотепні малюнки автора.

У світі великих молекул

Привіт, друже!

Запрошую тебе в захоплюючу подорож в дивовижний світ книг та хімії.

Навколишній світ розмаїтий і загадковий. Наука розкриває його таємниці. Одне із провідних місць у цьому посідає хімія. Вона вивчає речовини, їх перетворення та різноманітні явища, що супроводжують ці перетворення.

Хімія чарівний і захоплюючий світ метаморфоз. Під час хімічних реакцій руйнуються одні і виникають інші зв’язки між атомами, завдяки чому одні речовини зникають, а інші утворюються, з притаманними їм будовою та властивостями. Такі процеси пов’язані з вивільненням або вбиранням енергії, а нерідко зі зміною стану, кольору, запаху речовини.

Розкішне і могутнє дерево хімії буйно розрослося і розквітло – виникли і плідно розвиваються такі галузі, як неорганічна хімія, органічна, аналітична, фізична, радіаційна, колоїдна хімія, біохімія, геохімія, космохімія, радіохімія, електрохімія, хімія полімерів, хімія плазми, хімія низьких температур тощо.

Сподіваюсь, що книги та інформація, які представлені у віртуальній виставці «У світі великих молекул» стане тобі у нагоді, а за допомогою ребусів ти матимеш змогу перевірити свої знання.


Солодке печиво

Нині в супермаркеті чи у невеличкій крамничці вам запропонують чималий асортимент кондитерських виробів на будь який смак.

Там можна знайти усе : від велетенських тортів до крихітних тістечок, від звичайного шоколаду до цукерок, які є справжніми витворами мистецтва.

Проте найсолодші спогади завжди родом з дитинства. Адже кожна людина, незалежно від віку, хоче почастувати своїх рідних чимось абсолютно ексклюзивним – створеним власними руками за якимось незвичайним рецептом.

Ця книга буде добрим порадником у цій справі. У ній зібрано багато корисних  господарських порад, правил приготування різних видів тіста та оздоблення виробів, наведено порівняльні дані маси і міри деяких продуктів, а на рисунках і кольорових ілюстраціях показано, як оздоблювати готові вироби.

Крім того, в трьох розділах книги – «Печиво», «Солодкі страви», та «Домашні заготівлі» – подано понад п’ятсот рецептів, у яких вказано набір продуктів і опис технологічного процесу приготування виробів з різних видів тіста, а також кремів, начинок, помадок, які використовують для оздоблення тортів, тістечок, баб, пляцок, рулетів, медівників, коржиків, кексів, мазурків, пудингів та різноманітних дрібних ласощів.

І, звісно, не обійшлося без рецептів усілякого варення, джемів, мармеладів, фруктових желе, сиропів, гарячих і холодних напоїв, які прикрасять навіть найвишуканіший святковий стіл.

Пригоди Босмінки

Доброго дня, шановний читачу!

Сьогодні ми познайомимося із літературною казкою українського дитячого письменника Леоніда Шияна про цікавий світ живої природи, її мешканців та їх пригоди.

А де саме відбуватимуться події у казці «Пригоди Босмінки», ти дізнаєшся розгадав ребус.

Так, правильно, це – річка. Події відбуватимуться у підводному річковому царстві. А головна героїня казки – маленький рачок на імꞌя Босмінка, дитинча річкової дафнії. «Такий маленький, що не всяка риба помітить його. У річці, де жила Босмінка, подейкували, що вона, мовляв, негарна. І ніс задовгий – ну справжній тобі хобот! – і ніг не видно – ховає десь під черепашкою. А найжахливіше – одне-однісіньке око в бідолахи… Та Босмінка не чула цих розмов. А яка вона з себе насправді – не знала. Адже в річці дзеркала нема.»

Вона схожа на маленьких дітей бажанням пізнавати навколишній світ. Адже діти дуже цікаві, їм хочеться все роздивитися і побачити на власні очі.

З цієї цікавості і починається велика мандрівка Босмінки річкою, під час якої вона познайомиться з її різними мешканцями і знайде багато нових друзів.

До речі, ця книжечка у нашій бібліотеці лише в одному екземплярі, тож поспішай прочитати цю дивну казочку.

Прослухати уривок з книжки можна за цим посиланням.

http://chl.kiev.ua/pub/Publication/Show/470

Агликина поляна

Привет, читатель!

       Представляю твоему вниманию книгу Ивана Васильева «Агликина поляна».  Это история про девочку Аглику.
Волосы у неё пушистые, и мама часто завязывает ей разноцветные банты. Дедушка у Аглики художник, рисует картинки для детских книжек. Иногда Аглика берёт кисточку у него из рук и начинает показывать, как надо рисовать.

Вскоре у Аглики рождается сестрёнка и все в доме занимаются только малышкой. “Позабытая” Аглика просит дедушку, своего лучшего друга, отвезти её в Ягоданию – место, где растёт клубника.

Аглике очень нравится в деревне. У неё появляются здесь отличные друзья: Вылчо и Радка. Их мама, тётя Динка, работает на птицефабрике, и там Аглика впервые видит утят и цыплят.

В Ягодании Аглика растёт не по дням, а по часам. Целый день она на свежем воздухе: купается в озере, помогает взрослым собирать клубнику.

Аглика даже не очень-то скучает по дому и соглашается вернуться в город только после телеграммы о том, что Валичка, младшая сестрёнка, всё время без неё плачет.

Не меньше слов,  в этой книге завораживают рисунки: лёгкие, радостные, как сама главная героиня, которая всех вокруг готова любить и со всеми делиться счастьем мира. Счастьем ягод, цыплят, ленивого барбоса и озера.

Рудя

Привіт, читачу!

Знайомся, це книга Ядвіги Вернер “Рудя”. З неї ти дізнаєшся історію про дівчинку та її вихованку білочку Рудю.

Одного разу, дівчинці татко подарував білченятко, яке назвали Рудя. Дівчинка взялася його виховувати й доглядати. Білченя росло, набиралося сили. Неабиякого клопоту зазнала з Рудею дівчинка, але й радості також. Врешті – решт Рудю пустили на волю – в парк, де було багато інших білочок. Дівчинка щодня приходила навідувати й годувати свою вихованку…

Але, найголовніше, що людина повинна піклуватися про беззахисних, кволих, покинутих істот, але й робити це слід заради них, а не задля власної забави чи гри.

«Беручи когось під опіку, треба думати про нього, а не про приємність, яку матимеш для себе. Пам’ятай про це!». Саме це порадив батько дівчинці, гадаю, що ці слова підходять для будь-кого з нас.

Мятные леденцы

Привет, читатель!

Сегодня мы познакомимся с писательницей Кармен Васкес-Виго.

Кармен Васкес-Виго – писательница, драматург, переводчик.
Родилась в Буэнос-Айресе (Аргентина), в 1923 г. Ее отец Хосе Васкес-Виго был музыкантом и композитором, связанным с миром кино как музыкальный руководитель и автор саундтреков к нескольким фильмам.

Училась в институте исполнительских искусств в Буэнос-Айресе и в 1939 году снялась в фильме “Сердца четырех” режиссера Энрике Сантос Дисеполо и Карлоса Шиплера.
В 1947 году она переехала в Испанию, где вышла замуж за будущего режиссера и сценариста Хосе Мария Форке.

Работала на радио и начала публиковаться в 1963 году, как переводчик.
Ее самые известные работы созданы в жанре детской литературы и отмечены многочисленными премиями.

«Мятные леденцы» – одно из самых известных произведений писательницы. В книге рассказывается о четырёх друзьях, живущих в наши дни в одном из бедных кварталов Мадрида. Эти весёлые и честные ребята очень рано сталкиваются с социальной несправедливостью, с делением людей на богатых и бедных, с жестокостью. И по-своему, порой очень наивно, защищают свои права, своё человеческое достоинство.

Пісня про Гайавату

Генрі Водсворт Лонгфелло (1807 – 1882)  – один з найвідоміших у світі американських поетів, і світову славу йому принесла саме «Пісня про Гайавату». Викладач, професор, поет, Лонгфелло добре знав європейську культуру, досліджував італійську, іспанську, французьку поезію, написав підручники з французької й італійської граматики.

Генрі Лонгфелло глибоко вивчав історичні праці про життя та культуру індіанців. Цей інтерес він зберігав протягом усього життя. Письменник зустрічався з представниками різних індіанських племен. 1849 р. він познайомився з вождем племені оджибвеїв. Легенди, які почув Г. Лонгфелло від індіанського вождя, були згодом використані в «Пісні про Гайавату». Митець уважав, що звернення до витоків збагатить американську літературу, сприятиме формуванню в читачів почуття національної гордості та єдності. далее »

Рут Сойер “Роликовые коньки”

Рут Сойер американская детская писательница и фольклорист.

Родилась: 5 августа 1880 г., Бостон, Массачусетс (США). Умерла: 3 июня 1970 г., Хэнкок, Мэн (США).

Получив педагогическое образование, работала учительницей в детских садах, а в 1900 отправилась на Кубу помогать становлению тамошних воспитательных учреждений. В 1905 посетила Ирландию, где познакомилась с устным народным творчеством кельтов. Услышанное произвело неизгладимое впечатление на писательницу и она решила приобщить к ирландскому фольклору соотечественников и стала регулярно поставлять рассказы, основанные на ирландских преданиях, в журнал “New York Sun”.

Во время путешествия по Испании Рут Сойер активно занималась сбором фольклорного материала и в 1936 опубликовала книгу “Иллюстрированные испанские сказки”.

Вышедшая в том же году книга “Роликовые коньки” принесла Рут славу ведущей детской писательницы Америки.

Книга знакомит читателя с десятилетней  девочкой Люсиндой, у нее были роликовые коньки, которые она почти не снимала, и целый год свободной жизни – она полными горстями черпала радость, обретая друзей, и прошла, с помощью взрослых, через страхи и горе их потери с надеждой и любовью. Эта книга – о такой счастливой детской жизни, какую только можно придумать.

«Роликовые коньки» удостоились медали Ньюберри – высшей награды США « за самый выдающийся вклад в детскую литературу».  А почти через 30 лет «Роликовые коньки» и пересказы сказок разных народов, увлечение которыми не оставляло писательницу всю жизнь, принесли Рут Сойер сразу две чрезвычайно престижные литературные премии – медаль Ингал Уайлдер и медаль «Регина» католической библиотечной ассоциации.

В наши дни «Роликовые коньки» завоевывают все больше новых поклонников во всем мире.