Рубрика: Музей підпільно-партизанського руху

Музей «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.»

18 травня 2015 року до Міжнародного дня музеїв і 40-річчя з дня створення  музею підпільно-партизанського руху з 9.00 до 17.00 проводиться День відкритих дверей, в рамках якого в музеї відбудеться  свято «Музей подвигу і слави». Для відвідувачів будуть відкриті всі музейні виставки: «Дитинство, обпалене війною», «Стрілецька зброя Другої світової», «Сторінками сімейного архіву», «Пам’ятаємо. Перемагаємо», «Бойова техніка Другої світової у військово-історичній мініатюрі»(виставка масштабних моделей). У внутрішньому дворику музею відбудеться виставка ретро автомобілів «Победа», які представлені миколаївським авто-мото ретро клубом «Перемога». Протягом дня в музеї демонструватимуться кадри унікальної кінохроніки часів Другої світової війни.

dQm29h2YaXM     gn5UDDVlGj0

Музей «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.»

 9 травня 2015 року в музеї відбувся День відкритих дверей, в рамках якого було проведено відкриття виставки  родинних реліквій «Пам’ятаємо. Перемагаємо», яка розповідає про життя та подвиг Героя Радянського Союзу В.О.Лягіна, ветерана Другої світової війни, родича Героя Радянського Союзу Дарії Григорівни Дяченко – Дяченка Олександра Петровича, відомого Миколаївського журналіста, партизана і фронтовика Чуніхіна Володимира Архиповича. Перед присутніми виступила онука письменника Зима Е.В. Всім присутнім було вручено примірник книги В.А.Чуніхіна «Невидимой армии добровольцы», що розповідає про підпілля Миколаєва. Перед відвідувачами музею виступили учасники ансамблю ветеранів «Джерело» Миколаївського Обласного палацу культури та дитячий  колектив міського Будинку творчості з програмою «Нащадки козаків».

            

Музей «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.»

muzem129 квітня виповнюється 40 років з дня відкриття у Миколаєві музею «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.».  Цей одноповерховий старовинний будинок по вулиці Лягіна, 5  в нашому місті знає кожний. Меморіальна дошка, установлена на фасаді будівлі, є свідченням того, що тут з 1941 до 1943 року жив керівник диверсійно-розвідувальної групи, що діяла в окупованому фашистами Миколаєві, Герой Радянського Союзу Віктор Олександрович Лягін. 29 квітня 1975 року, в дні святкування 30–річчя Перемоги, в цьому пам’ятному будинку відкрився Музей підпільно-партизанського руху на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни.

Музей «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.»

28 березня 2015 року до Дня визволення Миколаєва в музеї відбудеться День відкритих дверей. Для всіх бажаючих будуть представлені нові виставки музею: документально-реліквійна виставка «В.Лягін. Сторінками сімейного архіву», «Стрілецька зброя Другої світової війни», «Бойова техніка Другої світової у військово-історичній мініатюрі». Присутні зможуть переглянути документальну кінохроніку часів Великої Вітчизняної війни.

Музей «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.»

4 березня 2015 року  у музеї «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.» було проведено презентацію виставки «Бойова техніка Другої світової у воєнно-історичній мініатюрі», яка була створена Миколаївським клубом стендового моделізму «Наваль». На виставці було представлено техніку різних родів військ: авіація, артилерія, танкові і механізовані частини армій-учасниць Другої світової війни.

 Керівник Миколаївського клубу стендового моделізму «Наваль» Коробков Геннадій Валерійович розповів про діяльність клубу та подякував працівникам музею за багаторічну і плідну співпрацю.

Після цього відвідувачі оглянули виставку, а Геннадій Валерійович відповів на численні запитання присутніх.

Протягом березня в музеї за попередньою домовленістю проводитимуться тематичні кіносеанси за музейною програмою «Велика Вітчизняна – документальні свідоцтва».

 OLYMPUS DIGITAL CAMERADSC04196

Музей «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.»

Увага – квест!

DSC01957До святкування 70-річниці Великої Перемоги в лютому 2015 року стартував  краєзнавчо-інтелектуальний квест «Героям Слава!» для навчальних закладів  Миколаєва. До участі в заходах запрошуються всі охочі школярі з 7 до 9 класу. Під час краєзнавчо-інтелектуального квесту вас, школярі, запрошують відвідати, а можливо, і самим обладнати нові шкільні музеї і кімнати бойової слави, ознайомитися з історією підпільно-партизанського руху на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни, текстами і історією пісень військових років, взяти участь в інтелектуальній грі.

В інтелектуальних змаганнях ви отримаєте спеціальні завдання, де за допомогою спеціальних карт, загадок і підказок шукатимете розгадки до шифрів. Завдання серйозні, так що до них не завадило б підготуватися, уважно вивчивши умови конкурсу. Тим паче що тема війни зараз актуальна, як ніколи. У нашій країні знову рвуться снаряди, гинуть люди, а на захист стали ваші татусі.

Музей «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.»

12226-v-nikolaeve-proshlo-nagrazhdenie-pobediteley-konkursa-podvig.pamyat-skvoz-veka29 січня в музеї «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.» пройшла урочиста зустріч глави адміністрації Заводського району В’ячеслава Карцева з ветеранами Великої Вітчизняної війни – Г.М.Шейко, К.В.Колоборденко, воїнами-інтернаціоналістами, учнями навчальних закладів – учасниками районного творчого конкурсу «Подвиг. Пам’ять крізь віки», присвяченого 70-й річниці визволення Миколаєва від німецько-фашистських загарбників, 70-й річниці визволення України і 70-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Голова адміністрації привітав учасників заходу і нагородив дипломами переможців і лауреатів другого етапу конкурсу – учнів шкіл № 34, 23, 17, 37, 4, 25, 52, 36, гімназії № 4, вручив їм подарунки і побажав всім ясного неба і віри в славне майбутнє нашого міста і рідної України.

Музей «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.»

Новини музею у лютому

SAM_22891. У лютому 2015 року стартував ІІІ етап районної акції Пам’яті «Подвиг. Пам’ять крізь віки», який проводиться в рамках Програми святкування 70-річчя Великої Перемоги для навчальних закладів Заводського району. Організатори: управління у справах молоді, культури, сім’ї  та спорту Адміністрації Заводського району, музей «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.», Рада ветеранів Заводського району, районний  Будинок творчості дітей та юнацтва. Конкурс проводиться в три етапи. Підсумки  І  етапу були підведені в березні  2014 року до відзначення 70-річчя з дня визволення  Миколаєва. ІІ етап конкурсу проводився в жовтні 2014 року до 70-річчя визволення України. Переможців і лауреатів ІІ етапу акції було нагороджено  дипломами і цінними призами. Фінал  ІІІ етапу конкурсу відбудеться  в березні 2015 року.

2. До святкування 70-ої річниці Великої Перемоги в лютому 2015 року стартував краєзнавчо-інтелектуальний квест «Героям Слава!» для навчальних закладів Миколаєва.

далее »

Музей «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.»

Шановні друзі! 
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
До вашої уваги – Комплексна програма музейних заходів  та екскурсійного обслуговування відвідувачів музею  

 «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.»    

1. Екскурсії:

– оглядова «Миколаївщина в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.»;

–  тематична «Завтра була війна» ( про героїзм  дітей в роки війни);

–  заочна  «Вулиці Героїв» (розповідь про героїв-підпільників Миколаєва, на честь яких названо вулиці );

– пішохідна «В музей по вулиці Лягіна» ( про історію  трьох  старих вулиць міста – Адміральської, Радянської та Лягіна, з використанням фотопортфеля з ілюстраціями історичних і архітектурних пам’яток). далее »

Музей «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.»

Любі діти!

           Музей «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.» 19 січня 2015 року люб’язно відкрив свої двері для відвідувачів після ремонту.

Документи, фотографії, експонати, які  представлені в музеї, допоможуть вам у вивченні історії Миколаївщини в роки Великої Вітчизняної війни, стануть у пригоді під час підготовки дослідної роботи, написання реферату  чи  конкурсної роботи. Співробітники музею нададуть кваліфіковану консультацію, допоможуть у складанні списку необхідної літератури.

Чекаємо на Вас за адресою: м. Миколаїв, вул. Лягіна, 5. з 9.00 до 16.00, вихідний – неділя. Телефон/факс для довідок : (0512) 37-65-03